Smith Carbine

Black Powder a vše co k tomu patří


mcrea
Příspěvky: 8

Příspěvek#31 » ned 5. led 2014, 12:19

Netvrdím, že to bez výměny hlavně nefunguje. Viděl jsem karabinu Smith naživo jen jednou, už jsem to psal, a ta měla vyměněnou hlaveň. Důvod neznám. A párkrát jsem slyšel, že ta flinta nefunguje. Důvod taky neznám. Ale na 100m se dá střílet kuličkou perkusním revolverem - siluety v Polsku, takže by neměl být problém střílet to touhle flintou. Dál už to asi slavné nebude. Chce to sehnat střely správné velikosti, popřípadě zařídit kleště a zkusit. Samozřejmě doladit mazání, navážku prachu. Může to fungovat. Teprve když všechno selže, zabýval bych se většíma úpravama zbraně. Možná, ale opravdu jen možná, se westernoví střelci spokojí s měnší přeností, vesměs střílejí celkem na blízko. To byl jen další možný důvod k výměně hlavně.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#32 » ned 5. led 2014, 12:45

mcrea píše:... Možná, ale opravdu jen možná, se westernoví střelci spokojí s měnší přeností, vesměs střílejí celkem na blízko. ....


Tohle je pravda částečně. Klasický AWS/SASS western (patronový) se střílí opravdu na extrémně krátké vzdálenosti, troufnu si tvrdit do 25m. Ale i tam mají, pokud vím, kategorii "dalekonosná puška", a to je o něčem jiném, a tam bych si netroufal karabinu Smith hodnotit.
Western podle WI-CZ se střílí většinou do 50m, je to dáno možnostmi střelnic, ale také třeba 100m i víc (Velvary). Není to jistě terčová mířenka, kde je třeba mít na 50m min. 9 desítek z 10, ani např. siluety, ale pro účely WI-CZ karabina Smith určitě vyhoví.
Na odkazovaném videu stojí už jen dva poslední terče, první je půlený nízký popr , když dostane zásah na spodní část silnou puškou, spadne celý, jinak spadne jen hlava a musí se střílet na dvakrát. Proto to zaklení. Např. s mou Sharpskou r. .54" šel na jednu ránu. Ale úloha může vypadat třeba takhle:
https://picasaweb.google.com/1117867672 ... 6238798930
Je to samozřejmě na čas měřený timerem, a trefovat se taky musí.

Nechci rozpoutat nějakou diskusi, ale rozhodně bych nového majitele Smithky neděsil ;)



ganmiki
Příspěvky: 13

Příspěvek#33 » ned 5. led 2014, 13:39

Ahoj, nebojte mě nevyděsíte :D .
To co píše peggy je zhruba to co si jako laik myslím, taky jsem si Smith nekoupil proto, že bych prvoplánovitě chtěl "superpřesnou odstřelovačku", takový ty videa na 500m s oporou mě s tímto vybavením neberou, konečně myslím, že pro něco jako "terčovou mířenku" ani nebyl Smith ( a Sharps ) zkonstruován. Mě přijde ta puška zajímavá kombinací rychlosti nabíjení a manipulativností ( rozměrem ).Když s tím trefím na 50m plechovku od piva bude to stačit. Ty westernový disciplíny vypadají zajímavě.



mcrea
Příspěvky: 8

Příspěvek#34 » ned 5. led 2014, 13:50

Nejde o to někoho děsit. Snažím se věcně napsat co vím. Je jasné, že sharpska, taky ji mám, ale ve 45, bude mít větší výkon a na větší vzdálenost i lepší nástřel než tyhle jezdecké karabiny. To co jsem viděl dělalo na 50m nástřel zhruba 10-12cm, flinta položená na stole,moje sharpska dělá za stejných podmínek trojlístky. Netvrdím, že je to limit flinty, ale nic lepšího jsem neviděl. Pokud víš víc, dej to sem, rád se poučím, je to pro mě nové.
EDIT - na jakou vzdálenost jsou ta kuřata?
EDIT2 - a slibuju až v Polsku uvidím majitele té karabiny, zeptám se proč tu hlaveň vyměnil :D

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#35 » ned 5. led 2014, 14:26

Ty kuřata jsou postavená tak na 25-30m. Ono to objektiv hodně dovede zkreslit, někdy to vypadá na dosah ruky, jindy jak na snajperku ;)

Jinak chápu, a věřím že ten Polák k tomu měl asi důvod.

EDIT: ad Sharps - já mám karabinu DAVE Sharps 22", s pevnými otevřenými mířidly, ale i tak střílí líp než já. Teoreticky by člověk neměl ty siluety minout, ale stane se. Ta dynamická střelba udělá svoje, trocha stresu ... ale o to je to větší sranda :)



mušketýr
Příspěvky: 69

Příspěvek#36 » úte 29. dub 2014, 18:50

ahoj příznivci perkusních zadovek. V neděli jsem se stal také majitelem jedné smitky. Povrchové zpracování je dobré....celkově je krásná jsem spokojen,až na vývrt hlavně jeho tolerance je dost velká...je to sice na černý prach,ale v té ceně by se mohli výrobci polepšit..ale budiž....tak jsem začal laborovat ze střelou něco jako minie a začalo se to zlepšovat ...přesnost a dostupný výkon naprostá spokojenost....navážka 3.14g a konečná váha střely po odlehčení 18.2g....tak jsem pak vyrobil na centru formu i z kuželem ....odlévat to jde docela dobře a řekl bych i přesné.....tak naplním 32nádojnic které jsem obdržel při koupi a půjdu zkusit na větší vzdálenost.....zatím ahoj přátelé černého prachu...



Shras
Příspěvky: 171

Příspěvek#37 » úte 29. dub 2014, 19:09

fotku sem . .a cena?



mušketýr
Příspěvky: 69

Příspěvek#38 » úte 29. dub 2014, 19:13

cena 23000kč...ale chtěl jsem jí tak mi to bylo jedno...foty dodám je co stáhnu z tel.



mušketýr
Příspěvky: 69

Příspěvek#39 » stř 30. dub 2014, 06:02

ahoj přátelé...nezkoušeli jste střely něco jako minie...velikost je jako odlévané z origo kleští a kužel hloubka 7.6mm od prm.6 do 10mm na konci sražená hrana aby šly domáčknout až na osazení v nábojnici a nezůstával tam prach...jdou namáčknout rukou a nestrhávají drážky při výstřelu...udělal jsem si formu a naprostá spokojenost...předtím mi to lítalo kam chtělo z orginály a tohle je podle mne řešení ..je třeba zvýšit navážku o 0.45g kvůli vyplnění kužele....zkoušel jsem různé rozměry kuželů ale tento se jeví nejlepší ......při takto velkém stoupání je problém s ogiválem....málo rotuje a má snahu se převracet na zadek....tato střela má posunuté těžiště před osu a létá to suprově .......



mušketýr
Příspěvky: 69

Příspěvek#40 » stř 30. dub 2014, 17:14

pár obrázků
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



mušketýr
Příspěvky: 69

Příspěvek#41 » čtv 1. kvě 2014, 17:15

ještě k těm střelám,,,,minie pro smitku...smitka má velké stoupání....vhodné pro kouli.....ogivál má snahu při malé rotaci padat na zadek....už jsem dokončil laborování a naprostá spokojenost ..základní tvar z origo odl. kleští...střela jde do mosazné nábojnice zatlačit palcem..nestrhávají se drážky při výstřelu a co je hlavní posunulo se těžiště do první třetiny střely.....střela maximálně těsní v celé délce dráhy.....ještě utěsnit absolutně mosaznou nábojnici při zavření zbraně,ale to vyřeší talířová pružina vhodného prm. a síly..jen to chce opravdu přesnou úpravu v 0.01 ,ale i to jde...



mušketýr
Příspěvky: 69

Příspěvek#42 » pát 6. čer 2014, 14:43

mcrea píše:To byl jen další možný důvod k výměně hlavně.

ahoj...výrobce dělá hlavně u smitky jako od vrtáku i ta moje měla hrozný vývrt..musel jsem ho zkalibrovat,vyhladit a pak vyleštit. Výsledek nezanáší se tolik a přesnost je dokonalá.
je to dost pomalé a přesné práce,ale vyplatí se to. Proto možná někdo rovnou provede výměnu.



TomSmith
Příspěvky: 63

Příspěvek#43 » pát 6. čer 2014, 21:30

Kdyby jen vývrt.
Ta moje měla zprasené i ústí hlavně. Dle puškaře to bylo nějak do osmičky, snažil se mi to na odlescích ukázat, ale moje necvičené oko poznalo prd ;) Zato to bylo vidět v terči kde to bylo rozsypané jak brokovnicí :roll:
Po opravě jsem začal být konečně spokojen, pravda jen se sférickou střelou.
Běžně dostupné ogivální střely ať už hotové nebo lité z toho nikdy pořádně nelítaly. Podle balistických vzorců je to stoupání mizerně provedeného vývrtu vhodné leda na kuličku. Ogivál musí být krátký a lehký cca jako kule, jinak ho ten vývrt neurotuje lítá to pak všelijak na plocho. No a takový se běžně koupit nedá.

Kdyby někdo uměl zhlobit novou kvalitní hlaveň, tak se hlásím ;) Mistr Kuna mi před dvěma lety psal že nemá čas ... a tipuji že dnes kdy rozběhl výrobu vlastní velkorážné odstřelovačky, bude mít času ještě méně.



mušketýr
Příspěvky: 69

Příspěvek#44 » sob 7. čer 2014, 02:38

já odlévám tyto a dobrý,asi mělo hodně lidí taky problém a za ty peníze o tom raději nepíšou. Já jsem už konečně spokojen.ale kdybych šel do výměny tak bych tam dal 0.45 mat. 15 230 a používal tvrdé olovo a to by bylo jiné kafe...sice to není ráže podle origo,ale s tím si hlavu nedělám. Hlaven je tvarově jednoduchá akorát se musí kvůli závitu připasovat kus od kusu,aby při přitažení bylo v rovině ploché pojist. pero a hledí s muškou. Také tam jsem měl u origo vůli tak jsem to musel podložit ocelovou podložkou 0.1 jinak to nešlo dotáhnout do roviny a hlaven oproti rámu byla volná.Výrobce prodává polotovar dodělej si sám.Ale co je hezká a už jsem spokojen.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



palong
Příspěvky: 10

Příspěvek#45 » sob 18. led 2020, 13:11

trochu ozivim toto vlakno...premyslim nad koupi https://www.kerberostrade.cz/katalog/ka ... ry-cal-50/ teto krasky...proto se ptam zda jsou nejake problemy s ni atd.budu vdecny za kazdy prispevek at uz pozitivni nebo negativni.....moc se o teto zbrani na forech nepise....tak nevim kde brat nejaky informace....diky Pavel

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů