Smith Carbine

Black Powder a vše co k tomu patří


radim1
Příspěvky: 10

Příspěvek#1 » úte 3. pro 2013, 15:27

Zdravim. Od min. tyzdna sa doma hreje Smith. Rozhodoval som sa medzi Sharpskou a Smith carbine. Smith sa mi zdala jednoduchsia na udrzbu a obsluhu.Jedine co sa mi nepaci je kvalita cielnika. Mam jeden vyhliadnuty na ebay, no manik sa boji mi to poslat na slovensko, ze vraj mozu byt problemy s posielanim casti zbrani atd. Myslite si, ze by to prislo ak by sa napisalo na tovar, ze to su mieridla napr. na airsoft? Uz som rozmyslal, ze tam v nudzi prisposobim mieridla z SA58 ale tu plechovu hruzu tam nemozem nechat. Ak by mal niekto nieco vhodne na predaj, nebranim sa. PM Dakujem

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#2 » úte 3. pro 2013, 15:45

Plechovou hrůzu? Nebyla by fotka? Co jsem viděl, tak mělo poměrně slušné rámečkové hledí.

Něco by mohl mít v Praze DAVE (Pavlíkovi), určitě by to stálo za zeptání: http://www.zbrane-dave.cz/

Miřidla z Sa58 na to nepatří, to je v principu ještě primitivnější než originál rámečkové hledí.

Jak moc se bát nákupu v USA v tomto případě nevím.



radim1
Příspěvky: 10

Příspěvek#3 » úte 3. pro 2013, 16:16

U Dave som to kupoval, vyberal som z 2 kusov lebo jedna ich mala uplne vykrivene doprava. Ta moja je na tom lepsie ale s "hledim" osadenym v sklopnych mieridlach sa prakticky neda posuvat hore a dole. Je to kus tenkeho plechu a nelicuje to. Netrafim s tym ani stodolu. Skladom zrovna mali len take sklopne tritiovky a to uz vobec ne!



ganmiki
Příspěvky: 13

Příspěvek#4 » pon 30. pro 2013, 03:00

Zdravím, prosím mám dotázek, jak řešíte hilzny, ty orígo mosazný u Dave jsou peklo drahý, je nějaká zkušenost s plastovejma ( třeba http://www.lodgewood.com/Smith-Plastic- ... p_211.html ), nebo se dají v čr sehnat nějaký jiný ?

Dík

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#5 » pon 30. pro 2013, 11:27

Pokud vím, tak plastovými střílí pravidelně jeden kamarád, a nemůže si je vynachválit. Pokud se nepletu, nechal si je poslat (odkud, to netuším).



TomSmith
Příspěvky: 63

Příspěvek#6 » pon 30. pro 2013, 14:56

Psal jsem to už jinde tak to jen zkopíruji. Zbytek dohledá google ;)
Koupil jsem u Dixie Gun plastové a ty mají správný vnitřní průměr .513-.514 aby tam střela nebo kulička šla nalisovat bez nějaké větší síly a neroztahovala moc nábojnici. Nabíjení lze pak realizovat i rukou třeba přímo na střelnici. Do těchto plastových nábojnic by ale kulička neměla být větší jak .516 protože pak už je velký problém zasunout náboj do komory. Výhoda těch plasťáků je že se při výstřelu v komoře krásně roztáhnou a tím zatěsní. Taky zápal je kupodivu daleko spolehlivější byť průměr zátravky je stejný jako u mosazi.
Jinak u mistra Pavlíka v Dave ... jsem jednu plastovou nechal jako vzorek, pokud ji ještě má tak si ji tam můžeš omrknout a zkusit.



ganmiki
Příspěvky: 13

Příspěvek#7 » pon 30. pro 2013, 16:00

OK, díky za info. Do Dave se chystám na obhlídku Smith hned po novém roce.
Předpokládám, že jsou ty plastový na jedno použití, nebo je to nějaký "vesmírný" plast co vydrží zážeh prachu bez poškození ? Jak jdou prázdný vyndavat ven z komory ?

thx

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#8 » pon 30. pro 2013, 16:21

Máš SZ, je tam odkaz na video. Vyndavat jdou dobře a dobře těsní. Na jedno použití nejsou, jen nevím, kolikrát se dají točit.



TomSmith
Příspěvky: 63

Příspěvek#9 » pon 30. pro 2013, 18:01

Deklarované minimum cyklů jsem někde viděl udávat jako 10.
Vytahují se daleko lépe než mosazné jsou nepatrně delší a při zlomení smitky dojde k jejich povytažení z komory.
Jen pozor u Smithky je problém se střelivem.
Vývrt (mizerný) má kuličkové stoupání 1/66, ale formu na kuli v ráži .515 je problém sehnat.
Formy na .515 střely sice jsou, ale to stoupání je pro ně nevhodné takže je neroztočí a litá to pak jak z brokovnice. Sám mám formu dělanou zakázkově. Někteří to řeší kulemi .520, ty jsou ale do plastových nábojnic velké.



ganmiki
Příspěvky: 13

Příspěvek#10 » pon 30. pro 2013, 18:58

Ahoj, ano o těch kulích jsem to již někde na jiném foru četl, možná to bylo i od tebe, pak jsem hledal zda se dají koupit hotový a právě jsem nikde tu ráži .515 ( .514 ) nenašel. Co se týče vlastního odlévání jsem ( zatím ) poměrně skeptický, přeci jen objevování tajů BP mi asi bude nějakou dobu trvat než abych hned lil vlastní střelivo, to si asi budu chtít zastřílet dřív. Myslel jsem, že to pořeším průmyslovými , třeba co jsou na Dixi, když už tam pravděpodobně budu objednávat ty hilzny.

http://www.dixiegunworks.com/product_in ... ts_id=1349

To o používání .520 jsem četl také, znamená to tedy, že je dávají do mosazných ? K tomu by se asi hodil nějaký malý ruční lis co ? Taky jsedm viděl nějakou fotku, kde byla v hilzně usazená kule podkaliberní a kolem ní ten prostor v hilzně byl něčím vyplněn, ale nevím co to bylo, ani jak se to dělá a jak to funguje. O ne zcela vhodném používání ogiválů jsem také četl, no popravdě jsem doufal, že až nastane ta chvíle a já půjdu do Dave pro Smith, tak, že tam stejně vezmu jedny ty orígo hilzny ač za 350, předpokládám, že budu nedočkavej a prostě to budu chtít vyzkoušet, takže nějaký první zásoby jsem myslel, že nakoupím tam i s tím, že mi poradí nějaký použitelný střelivo do začátku.

Dík

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#11 » pon 30. pro 2013, 19:13

Pozor! TomSmith má podle mě na mysli skutečně sférickou střelu .515 - "kuličku", ne ogivál! Už jsem to taky někde slyšel.



TomSmith
Příspěvky: 63

Příspěvek#12 » pon 30. pro 2013, 22:08

Je to jak píše Peggy. Do Smithky jedině kulaťoučká kulička.
Taky jsem koukal na tu střelu u Dixiho, možná funguje v origo smithkách, které se ve státech asi dají sehnat. Ale v té Italské replice ... tomu moc nevěřím.
Vyzkoušel jsem dost typů střel, i z kokil vlastní výroby a bez úspěchu. Nad obyčejnou kuličku nic nebylo. Taky cena a doprava ze států bude děs běs. Ono poštovné od Dixiho je zpravidla min. 40 dolarů takže aby se ti vyplatilo musíš toho mít více a poštovné se dozvíš až po platbě :( tak pozor nato.
Taky jsem byl v začátcích netrpělivý a tak než jsem rozchodil pícku tak jsem střílel ze Smithky kule s flastrem ;)
A lítalo to dobře, jen se to blbě dělalo. Flastr musel být více voskový než normálně bývá aby se dala prsty vytvarovat z přečnívající látky špička a polonáboj šel do komory a neskřip látku o hranu.
Ještě pozor ty origo mosazné nábojnice se bez úpravy na soustruhu nedají použít, mají malý vnitřní průměr pro střelu, jako by to někdo dělal pro sharpskové střely s "krčkem".
Holt na bezproblémové začátky to není. Spíš takové dodělej si sám.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



ganmiki
Příspěvky: 13

Příspěvek#13 » pon 30. pro 2013, 22:31

Zajímavé, tedy jestli tomu dobře rozumím, tak jsi normálně navážil prach, nasypal do nábojnice, ucpal flasrem, nabil zezadu a pak ze předu nabijákem natlačil kuli ? ( jakou ? .520 ? ).
Nemáš zkušenost s těma nábojnicema z Dixi ? ( ať už mosazný, nebo možná lépe hliníkový ) Jsou taky větší ? A náhodou netušíš o kolik je třeba ty z Dave nechat sjet, k soustruhu mám přístup, to problém nebude. S tím poštovným je to jasný, co se dá ale dělat, holt pokud už si koupím flintu za 23t. pak mi to nesmí být líto, jinak bych se zbláznil.
Sorry za samý otázky, jsem prázdná nádoba a potřebuji naplnit. ;)

Dík moc.



ganmiki
Příspěvky: 13

Příspěvek#14 » úte 31. pro 2013, 11:28

A už mi to došlo, asi jsem byl včera nějakej unavenej, škoda, že nejdou upravovat vlastní příspěvky, menší kule s flastrem přímo do nábojnice.sorry

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#15 » úte 31. pro 2013, 11:42

Ale to jen v případě, že máš menší ty kule. Jinak kule přímo do nábojnice a zamáznout mazáním. Aspoň tak bych se to pokoušel dělat já.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti