Smith Carbine

Black Powder a vše co k tomu patří


ganmiki
Příspěvky: 13

Příspěvek#16 » pát 3. led 2014, 19:04

Tak jsem byl dneska v Dave na čumendu a zkončilo to tím, že jsem si Smith odvezl. Nejsem příznivcem hurá akcí, ale prostě jsem nemohl odolat, navíc od 9 do 21 má inventuru a měl tam poslední kus ze staré dodávky, takže další prý budou až v březnu či dubnu a díky naší milé centrální bance i za jinou cenu. Samozřejmě sehrálo velkou roli, když jsem jí viděl naživo. Prohlédl jsem si i Sharps, ale prostě Smith mi v ruce seděla lépe, je lehčí a je to takovej malej ďáblík. No uvidíme snad jsem udělal dobře. Bohužel zatím nemám nic dalšího ( střelivo, prach, čištění ..... ) takže to budu postupně dávat dohromady a sám jsem zvědav, kdy budu připraven na testy na střelnici. Ještě, že je a ještě nějakou dobu bude zima tak to nebudou takový muka.
Jupíjajej !



TomSmith
Příspěvky: 63

Příspěvek#17 » pát 3. led 2014, 20:44

Vítej do klubu ;)
Střelivo do Smithky nejlépe vlastní lité. Můžeš začít shánět kokilu, resp. někoho kdo ti ji udělá na zakázku. Slyšek jsem i tip na úpravu Lee kokily .50 za pomocí přesné ocelové kuličky a hydraulického lisu. Kokila je hliník tak by to možná šlo. Kulička se prý nechá udělat v libovolné velikosti jako servis k ložiskům. Ale zdá se mi to dost krkolomné. to šikovný frézař či soustružník asi zvládne jednodušeji.



mcrea
Příspěvky: 8

Příspěvek#18 » pát 3. led 2014, 21:38

Kdysi jsem párkrát kokily na kuličky dělal a to lisování funguje. Používal jsem elektrikářskou hliníkovou šínu(jsem z oboru :D ), navrtal jsem důlky do obou půlek a lisem slisoval k sobě. Pak jsem to na frézce orovnal, vyvrtal vtokový kanál a namontoval do kleští. Jediný problém je správný průměr ocelové kuličky. Nevím jestli je někdo schopen a ochoten vyrobit jednu kuličku správného průměru. Ale vybrat se dá z poměrně široké škály rozměrů.



TomSmith
Příspěvky: 63

Příspěvek#19 » pát 3. led 2014, 21:52

Tak to je fajn že to funguje.
Vhodné kuličky mají třeba zde: http://www.kulicky.wbs.cz/Rozmery.html



mcrea
Příspěvky: 8

Příspěvek#20 » pát 3. led 2014, 22:12

Na kuličky jsem chodil do firem, kde prodávají ložiska, potíž je v tom, že jsou rozměry častěji používané, jiné méně. Ty méně používané občas neměli skladem. Snad ti bude přát štěstí.



ganmiki
Příspěvky: 13

Příspěvek#21 » sob 4. led 2014, 00:10

Ahoj, diky za podporu. Taky doufám, že se někdy uvidímě naživo ;) Jinak co se týče střeliva tak, na vlastní odlévání časem určitě dojde, nicméně ze začátku jsem měl myšlenku, že do těch mosaznejch nábojnic nacpu .520 z Ares, prý by to mělo fungovat. Možná bych také zkusil ty ogivály z Dixie s plastovejma nábojnicema, jak jsem pochopil zatím to nikdo nezkoušel a třeba to půjde, našel jsem video na youtube, kde to podle mě dělá.

http://www.youtube.com/watch?v=BeMrlfvNd84

http://www.dixiegunworks.com/product_in ... ts_id=1349



mcrea
Příspěvky: 8

Příspěvek#22 » sob 4. led 2014, 07:42

Smithku jsem viděl naživo jen jednou - na závodech v Polsku a fungovalo to pěkně, používal ty mosazné hilzny. Ale měl na tom jinou hlaveň, řekl bych že z Deerhuntera, takže si nejsem jistý ráží. Důvod výměny neznám. Možná proto aby nemusel řešit nějaké střely exotických ráží :D



TomSmith
Příspěvky: 63

Příspěvek#23 » sob 4. led 2014, 11:33

Výměna hlavně už mne mnohokrát napadla.
Ne k vůli střelivu, ráži bych klidně zachoval aby se dál daly používat zakoupené nábojnice. Měnil bych to hlavně k vůli tomu tragickému vývrtu. Ty tři uzoučké drážky v hlavni jsou spíše parodie na vývrt :?
Proto z toho nic jiného než kulička dobře lítat nebude. Ostatně to stoupání 1/66 je čistě kuličkové. Pokud ogivál tak jedině v hmotnosti odpovídající kuličce. To prostě jinak nejde, vzorce na výpočet délky a váhy střely ze stoupání vývrtu lze lehce dohledat.



mcrea
Příspěvky: 8

Příspěvek#24 » sob 4. led 2014, 11:45

Originální hlaveň jsem nikdy naživo neviděl, ale teď už tu výměnu chápu. Deerhunter má stoupání 48, aspoň myslím a to už je použitelné i na lehčí ogivály. Za mě - i když to u nové flinty asi každý nedá - vyměnit. Ale třeba to bude fungovat i s kuličkama.

Uživatelský avatar
sagitarius
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#25 » sob 4. led 2014, 15:43

Deerhunter má 1:66".



ganmiki
Příspěvky: 13

Příspěvek#26 » sob 4. led 2014, 21:11

Teda vy mi dáváte, výměna hlavně, uf. Doufám, že to rozchodím tak abych o tomhle vůbec nemusel uvažovat. Každopádně počítám s tím, že veškerý svoje testy budu zveřejňovat aby byly k diskuzi, ale to má ještě čas.



mcrea
Příspěvky: 8

Příspěvek#27 » sob 4. led 2014, 22:25

2 Sagitarius - kdysi jsem měl hlaveň a přísahal bych, že na ni bylo vyjiskřené 1-48, ale je to zajedno dlouho, za druhé se můžu prostě plést. Ty ji máš, takže víš. :)
Měnil jsem hlaveň i na sharpsce, koupil jsem zmetka a došla mi trpělivost. Není to taková hrůza, ale samozřejmě je to až poslední pokus když už všecky nápady dojdou.
Máš toho Smithse jen na hraní, nebo se tím dá něco střílet? Počítám že na MLAIC tě s tím nepustí, na siluety to bude slabé, něco u westernu? Sem tam se kdysi něco objevilo, je teď něco?

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 366
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#28 » sob 4. led 2014, 23:52

Deerhunter mohl teoreticky mít obojí stoupání... V průběhu času se objevovali různé varianty jednotlivých modelů...

Se Smitkou se dá střílet dle pravidel WI-CZ, akce pořádá Bullet Corral - http://bc.westerners.cz/

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#29 » ned 5. led 2014, 09:24

Střílet podle WI-CZ jde, Bullet Corral není jediný (momentálně mám v kalendáři na rok 2014 pět závodů), a vypadá to třeba takto:
https://picasaweb.google.com/1117867672 ... 3162125730

Pochybuju, že by Hollywood měnil hlaveň ...

Uživatelský avatar
sagitarius
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#30 » ned 5. led 2014, 09:38

Ano, skutečně se kdysi dělal Deerhunter se stoupáním 1:48". A dělá se s tímhle stoupáním i dnes, ale ne jako "Deerhunter", ale pod názvem "Whitetail" pro US trh. [doufám že jsem ten název nezkomolil]

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů