Průvodce střelbou z předovek

Black Powder a vše co k tomu patří


kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#61 » pon 5. zář 2011, 13:54

no a to je ten problem - minie 0.50 do flinty 0.50 snadno nejde... a 0.45 je moc mala.
"podkaliberni" kleste jsou k sehnani az pro 0.54 a 0.58.

Pokud by nekdo vedel, kde sehnat kleste na minie tak 0.485-90, budu vdecen.....



pavelkrab
Příspěvky: 258

Příspěvek#62 » pát 9. zář 2011, 19:18

pokud použiju pro mazání samotný hovězí lůj, stačí to nebo je lepší s něčím míchat, pro tu novou zadovku jsem použil toto- do patrony nasypal prach slabou ucpávku,kouli a na ní vrstvičku hov. loje a zakryl tenkým filcem, co na to znalci? při 3gr. navážce je to akorát do plna,už jsem zkoušel 2gr navážku a bylo vše o.k až dodělám kleště na minie- už jsou na nc mašině bude samozřejmě namazáno v drážkách, apropo-někdo někde psal , že není k sehnání hov. lůj , nevím kde sháněl , ale všude je ho 3 p...

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#63 » pát 9. zář 2011, 19:52

Já ho míchám s parafínem, někdo s včelím voskem. Je to kvůli tomu, že je pak tužší. Nepatlá se a nehrozí tak velké nebezpečí, že ti proteče do prachu a znehodnotí ho. Správný poměr je třeba zjistit. Já to mám zhruba čtvrtku parafínu, tři čtvrtě loje. Jenže to tam sypu od oka. Prostě je to tak nějak akorát.



Hashiba
Příspěvky: 18

Příspěvek#64 » ned 6. kvě 2012, 15:33

Zdravím, pánové.
Měl bych takový dotaz... Pořídil jsem si pistoli howdah v ráži .58 a teď přemítám o tom, čím ji krmit. Mám zatím střely minié, které tam hezky pasují, ale jak tak pročítám americká fóra, začínám mít pocit, že minié a dvouhlavňová pistole není dobrý nápad. Co si o tom myslíte? Osobně bych se bál hlavně toho posunutí střely v druhé hlavni při výstřelu z první, ale zdá se, že problém je ještě v něčem jiném.



brezvi
Příspěvky: 17

Příspěvek#65 » ned 6. kvě 2012, 20:38

Měl jsem tuhle pistoli v .50 a posunutí se nekonalo. Koule .49 a flastr.



Hashiba
Příspěvky: 18

Příspěvek#66 » pon 7. kvě 2012, 17:45

No jo, že nebude dělat problémy koule jištěná flastrem, tomu věřím. Zajímá mě ale ta minie.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#67 » pon 7. kvě 2012, 17:51

To chce prostě vyzkoušet ;) naládovat obě a po první ráně kontrolovat nabijákem doražení střely. Myslím že to půjde vychytat tak aby se dalo střílet z obou hlavní minií.



Hashiba
Příspěvky: 18

Příspěvek#68 » pon 7. kvě 2012, 18:42

Tak trochu jsem doufal, že tuhle cestu už někdo prošlapal přede mnou... Ale OK, vyzkouším. Snad mi to pracky neurve. Snad jen ještě jeden dotaz - může se stát něco zlého, když minie utěsním ještě tlustou filcovou zátkou?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#69 » pon 7. kvě 2012, 19:48

No před střelu bych ji nedával a pod ni to nemá smysl. Kdyby bylo potřeba střelu v hlavni víc utěsnit tak papírovým ovinem.

Uživatelský avatar
muzzleloader
Příspěvky: 127

Příspěvek#70 » úte 8. kvě 2012, 08:13

Ja myslim,ze staci do strely drcnout nabijakem,aby se trochu roztahla a pak se neposune.



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#71 » úte 8. kvě 2012, 15:40

minie je tak delana, ze nema zadny smysl ji tesnit.... tedy pokud nema spatny prumer, coz se pozna snadno.
Davat neco pod ni by mohlo - zalezi na tom co - byt na prekazku jejimu roztazeni do drazek...
A neco nad ni snad jen pokud ma spatny prumer.... ale pak asi stejne nebude fungovat, protoze pri malem prumeru se neroztahne...

Uživatelský avatar
muzzleloader
Příspěvky: 127

Příspěvek#72 » úte 8. kvě 2012, 16:19

Ja vim od zkusenych strelcu,ze minie vzdycky nadrcli nabijakemna prach.Poskozeni strely je minimalni,overeno vytazenim strely bez vystrelu.



Hashiba
Příspěvky: 18

Příspěvek#73 » úte 8. kvě 2012, 16:22

Tak vyzkoušeno. Jestli minie fungovala úplně tak, jak má (četl jsem, že v pistolích k správnému roztažení potřebuje větší navážku než by pistole snesla), nevím. Nicméně létalo mi to hezky, a střela ve vedlejší hlavni držela hezky tam, kam jsem ji usadil

Uživatelský avatar
muzzleloader
Příspěvky: 127

Příspěvek#74 » úte 8. kvě 2012, 16:55

Jo jenze nektere minie jdou do hlavne poslat temer svou vlastni vahou,to uz je u dvouhlavnove zbrane nebezpecny.Zvelicuju to,ale jdou tam zkratka hodne zlehka,proto byli taky vyvinute.Pro snadne rychle nabijeni.



Hashiba
Příspěvky: 18

Příspěvek#75 » úte 8. kvě 2012, 17:14

No jasně, já těm svým musel do hlavní lehce pomáhat a střílel jsem jenom se dvěma gramy prachu. Umím si představit, že by stačila jenom malá změna průměru a už by to byla úplně jiná pohádka. Pro příště si raději opatřím kule. Čímž se dostávám k tomuhle - nemáte někdo dobrý zdroj kulí v ráží .575? Já narazil jedině na originální od Pedersoli a mám pocit, že nebudou úplně levné.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů