Perkusní revolver Remington 1858

Black Powder a vše co k tomu patří


DrU2
Příspěvky: 34

Příspěvek#121 » úte 2. lis 2021, 20:32

Prosím, zkoušel nebo zaznamenal někdo rozdíl mezi kulí a "ogival" střelou třeba touto http://www.ares-gunshop.sk/45Colt-_-200-RN-FP-BB-_454(452)---/p-52/s u tohoto revolveru?
Chtěl bych si ubalit nějaké papíráky a použít výše zmíněné střely. Přijde mi, že by díky rovnému dnu střely pěkně seděli v pap.náboji.
Hezky to dělá někdo zde https://www.youtube.com/watch?v=As0PQU2ksxM
Děkuji za názory



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#122 » stř 3. lis 2021, 11:22

Střílel jsem olověnými střelami ráže 45 AUTO a bez problému. Navážku prachu si musíte vyzkoušet.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#123 » stř 3. lis 2021, 17:56

Funguje to, ale blbě se to centruje do válce při nabíjení, kulička jde lépe.

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#124 » stř 3. lis 2021, 19:47

Ahoj, spíš než střelu z tvrdého olova a tebou vybraného tvaru doporučuji toto: https://www.strobl.cz/lee-mold-450-200-1r-double-cavity_p3285

Nákružky jsou odstupňované tak, aby šly dobře zasunout do komory.

Mám je, používám jak v Remingtonu, tak i Coltech a za mě dobré.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#125 » pon 24. led 2022, 18:48

Koupil jsem si tento revolver v ráži .36", použitý, a začínám tu řešit přípravu první střelby.

Ráže je to 9 mm, takže ucpávky by asi měly být 10 mm, vysekávač už mám. Z čeho to sekáte ? Sekání z větší ucpávky nepovažuji za ideální postup, ale zatím jsem tak pár ucpávek vyřešil.

Jaká je správná navážka ? Střela má cca 80 gr, prach mám Vesuvit LC. Prachovací násypka mi sype cca 15 gr, i když je na ní napsané 24 gr, ale prý bych měl zkrátit tu odměrku asi o 1/3.

Na první mazání ucpávek asi použiju obyčejnou vazelínu, pak si uvařím včelí vosk s lojem.



Redsnake
Příspěvky: 312

Příspěvek#126 » pon 24. led 2022, 19:17

O navazkach pro perkusaky toho bylo popsano stohy. Ja jen doplnim doporuceni - vyprdni se na ucpavky (kdyz uz bys je mermomoci chtel tak z filcu ktery se neskvari, tedy je puvodem ze zvireci srsti, nikoliv plast a jina syntetika) a pouzij krupci. Tou dosyp pozadovanou prachovou davku tak, aby kule byla +- za rovno s celem valce.



Redsnake
Příspěvky: 312

Příspěvek#127 » pon 24. led 2022, 19:20

Jinak osobne povazuji u cerneho prachu za vetsi nebezpeci ze bys nechal mezi prachem a strelou volny prostor nez ze bys prehnal navazku.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#128 » pon 24. led 2022, 19:26

Hmmm. Nevím, zkušenosti nemám, proto se ptám.

Bylo mi řečeno, že se sype asi 1/10 váhy střely, což je o dost méně, co mi ta prachovnice dávkuje. Takže by mne zajímalo, kolik asi mám dávat.



Redsnake
Příspěvky: 312

Příspěvek#129 » pon 24. led 2022, 20:25

Však v pohodě. Sám .36 nemám, jen .44, tak konkrétní navážky neporadím. Ale nebál bych se odrazit navaážek uváděných na sousedním fóru - 1-1.4 gramu Vesuvitu. Ještě si to ověř z dalších zdrojů, ideálně zkonfrontuj návod ke zbrani, na jakou dávku prachu je tormentovaná. Vyšší navážka ne vždy automaticky znamená lepší, přesnější..

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#130 » pon 24. led 2022, 21:23

Návod nemám, použitá zbraň.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#131 » pon 24. led 2022, 22:45

To nepředávkuješ. Krupice je nejlepší. A hlavně mazat.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#132 » pon 24. led 2022, 22:46

Okolo perkusních revolverů - resp. kolem navážky do nich - koluje strašně moc mýtů a nepřesných informací. Je třeba si ale uvědomit, že při konstrukci toho kterého revolveru konstruktér volil délku válce tak, aby střela z něj měla maximální možnou energii (samozřejmě ještě dle délky hlavně). Tzn., že koule/ogivál byly téměř zarovnané s čelem válce a pod nimi tolik prachu, co se vešlo.

Perkusní revolver prakticky nelze černým prachem navážkově "předávkovat" - i když se nasype prachu do komory válce tolik, že se kule sotva vleze. Nicméně existuje jistý úzus, že pro ráži .36 je maximum 30 gr (cca 2 gramy) a pro ráži .44 je to 45 gr (cca 3 g). Ale jak už jsem napsal, je to dáno především délkou válce, takový Colt Walker v .44 snese i 60 gr (3,9 g)!!! prachu! (https://www.youtube.com/watch?v=ieAP9fQhPDw&ab_channel=GunsOfTheWest)

Nicméně jak už bylo řečeno výše (a jak je známo), maximální navážka je sice dobrá k tomu, k čemu byly tyto zbraně původně určeny (tedy ke střelbě do lidí) ale pro přesnou terčovou střelbu obvykle(ale ne vždy) platí, že nižší navážky bývají přesnější. Chce to chvíli laborovat a pohrát si s tím. Ale nemusíš se bát, že by sis rozvalil zbraň, i když nasypeš prachu "co se vejde".

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#133 » úte 25. led 2022, 08:35

Schválně si vyzkoušej dát prachu co vejde a potom méně prachu a dosypat krupicí.
Uvidíš jak budeš překvapený, že s tou krupicí je to větší prda.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#134 » úte 25. led 2022, 09:03

V jednom vláknu se řeší prach na desetiny grainu a tady "plnou" a ještě upěchovat a dosypat :-)
Vezmu to ve středu na střelnici, jezdí tam i perkusista, zkusíme to na palpostu naostro.

Když jsme u toho sypání, prach do prachovnice sypete až na střelnici nebo ji prostě máte nahoře zašpuntovanou a pokud možno svisle ? Pod pojmem "nesype všude kolem" si představuji něco jiného :-(

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#135 » úte 25. led 2022, 09:26

kolombo píše:Návod nemám, použitá zbraň.


Odpovím si trochu sám, návod, sice jiný výrobce, ale je. A jsou tam i navážky.

Tady je http://www.uberti.com/sites/default/files/originals/product-manuals/black_powder_revolvers.pdf

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů