Perkusní revolver Remington 1858

Black Powder a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#166 » čtv 27. říj 2022, 20:24

Když s tím vážením prachu a prachovnicí je někde problém na závodech, bojí se výbuchů prachovnic a chtějí odměrky s odváženým prachem :-(

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 275

Příspěvek#167 » pát 28. říj 2022, 18:51

Udělej si je z nábojnic, je to zadara, Anebo papírové náboje. Vyrobíš v klidu doma a na střelnici je to rychle nabité. A navíc je to stylové.

Uživatelský avatar
KRAES
Příspěvky: 2

Příspěvek#168 » sob 5. srp 2023, 12:11

Začal jsem se věnovat historické střelbě v disciplínách Mariette a Donald Malson a zajímalo by mne, jaká krupice pro přesnost střelby je nejlepší, někteří ze zkušených střelců používají klasické z obilí a někteří zase z kukuřice. A zrnitost jakékoliv krupice je jaká nevhodnější, hrubší, nebo jemná?

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 369
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#169 » ned 6. srp 2023, 21:11

Nemyslím si, že by to mělo nějaký vliv. Je spousta jiných komponentů, které jsou důležitější... Já jsem používal dětskou krupici..., kolega mák...

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 274

Příspěvek#170 » pon 7. srp 2023, 17:36

Jsou lidé kteří tvrdí že lepší je hrubá kukuřičná.Pak jsou lidé kteří tvrdí že použití kukuřice vydírá vývrt.



Redsnake
Příspěvky: 328

Příspěvek#171 » pon 7. srp 2023, 18:08

Další zas připisují máku zázračné mazací schopnosti. Okolo BP je to samá záhada :D


Používám dětskou krupici protože je pro mě nejjednodušší ji získat. Osobně si myslím že je skoro jedno co se použije, dokud je to sypké a inertní.



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#172 » pon 7. srp 2023, 19:45

Mě by zajímalo, co je tak špatného na kousku filcu. Proč to zasypávat moukou jak dětskou ... pudrem. Střílím takhle Colta, střílel jsem tak i Remka.

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 369
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#173 » pon 7. srp 2023, 19:56

2Grimpo - cena, dostupnost, pracnost a ještě ten filc nakopává střelu...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#174 » pon 7. srp 2023, 22:37

Nakopává střelu je, prosím, co ???

Do revolveru dávám ucpávky, do bambitky vlastně taky, jen tu velikou, mazanou ...



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#175 » úte 8. srp 2023, 09:21

2HLAD: Ok. Pracnost/dostupnost - nulanulaprd. Nakopávání - tak to se asi bude týkat hlavně při terčovce, na akční western to asi tak nevadí, ne? Nebo ten se PeRe nestřílí? Pokud je ten vliv "nakopnutí" výrazný (dá se to nějak prokázat), u Remingrona bych to řešil. U openframe Coltu mě asi nakopávání filcem netrápí. Ale rychlost a pohodlnost nabíjení řekl bych lepší filc než mouka.



Redsnake
Příspěvky: 328

Příspěvek#176 » úte 8. srp 2023, 09:26

už jen to že bych musel shánět vyražeč příslušného průměru a následně materiál na ucpávky vs. sáhnu do špajzu a vytáhnu pytlík s krupicí kterou si odsypu do odměrky s dávkovačem nebo nabírám odměrkami vyrobenými z nábojnic...

Pokud se nepletu je také vhodné nemít střely příliš utopené ve válci, to mi sypká ucpávka umožňuje lépe odladit imho. Ale hádám netřeba se prát čí způsob je lepší, každému holt vyhovuje něco jiného. U černého prachu je těch proměnných spousta a řada lidí si osvojila nějaký svůj postup který jim vyhovuje.



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#177 » úte 8. srp 2023, 09:59

Také jsem fanda krupice. Hlavně že je dostupná a dá se jí odsypat to potřebné množství do válce, aby střely nebyly zaražené moc hluboko při malých navážkách prachu. Při ceně filcu je plstěná ucpávka dnes již zbytečným přepychem.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#178 » úte 8. srp 2023, 15:10

Takže máte jednu prachovnici na prach a druhou na krupici nebo jak to děláte ?

Jo, filc je fakt problém, protože i když tvrdí, že je vlněný, tak to není pravda. Vysekávače mají v železářství, to problém není. A při množství ran z toho perkusu se dají i ucpávky v klidu kupovat :-)

A stále nevím, co je to "nakopávat střelu" ...



Redsnake
Příspěvky: 328

Příspěvek#179 » úte 8. srp 2023, 15:13

Mam odmerku z nabojnice s pricinovanou rukojeti kterou nabiram krupici ze ziploclu. S tim jak casto strilim pere jsem to vic neresil.



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#180 » úte 8. srp 2023, 17:09

Pokud vím z toho, co jsem se dočetl, tak sypané ucpávky používali střelci již na divokém západě a ve válce severu proti jihu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů