Perkusní revolver Remington 1858

Black Powder a vše co k tomu patří


jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#61 » čtv 24. srp 2017, 13:32

Super, díky moc, něco takového jsem přesně hledal.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#62 » čtv 24. srp 2017, 14:23

První Coltův revolver - Patterson - byl v ráži .36 . Následně na požadavky armády byla u dalších zbraní ráže zvětšena na .44 protože .36tky měly malý porážecí účinek na koně. V té době to bylo samozřejmě podstatné. pro námořnictvo zůstala naopak menší ráže protože tam se s konmi moc nepočítalo a naopak na omezeném prostoru byl nižší výkon střely spíš žádoucí.

V současné době bych volil .44tku protože střílení a nabíjení je prostě pohodlnější. I .36 se dá pochopitelně vymazlit ale ta větší jde líp.



Bigpista
Příspěvky: 18

Příspěvek#63 » čtv 24. srp 2017, 14:50

Bigpista píše:Pietta. Za 3500,- v komisi bez příslušenství.

Tak jsem hned na začátku za troubu. Bral jsem údaj na původním průkazu zbraně a tím pádem i na šediváku za jistou informaci. Výrobce toho mého kousku ale není F.lli Pietta, ale Armi San Paolo - nynější Euroarms. Takže jsem byl trochu za blbce i na policii, ale naštěstí už je to OK a mám čerstvý průkaz se správným údajem. Ještě koupit prach a hrrr na ně. Už se nemůžu dočkat, až si z něj prásknu.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#64 » čtv 24. srp 2017, 14:56

Ještě bych dodal, že ráže 36 později ustupovala i u námořnictva, později se vyráběl Colt NAVY v ráži 44, který se od army líšil jen tím, že měl kratší hlaveň.

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 366
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#65 » čtv 24. srp 2017, 15:18

iloveguns píše:Mimochodem,tohle dilema řešili již dávno:

R. B. Marcy, odborník U. S. Army na palné zbraně píše ve své knize.....


Myslím, že jeho problém řešil model Colt 1860 Army, který se zanedbatelně hmotnostně liší od Colt 1851 Navy. Otázkou je, ale jestli tento model pojmul ve válci dost prachu na výrazně vyšší výkon, jakým disponovali před tím Colt Walker a Dragoon... Otázkou je, jaký model použil voják, jenž medvěda zabil. Také je hodně velký rozdíl, jaká střela (hmotnost ale i tvar) je použita. Výkon se pak hodně liší...



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#66 » čtv 24. srp 2017, 20:50

Mě se z toho rýsuje, že na střílení pro zábavu je asi vhodnější .44, protože pro mě to bude jednodušší, asi jich bude i víc (když jsou vhodnější na western a jsou standardní velikosti) a celkově to bude asi zábavnější střílet.

Kam se mezi těmi třemi výrobci kvalitativně řadí zmínění Euroarms?

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 366
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#67 » čtv 24. srp 2017, 21:18

Když se ASM povedlo, bylo nejlepší... ;)



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#68 » pát 25. srp 2017, 06:56

Tím myslíš, že kvalita kolísá a je to kus od kusu jinak?

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 366
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#69 » pát 25. srp 2017, 08:01

Přesně.



Bigpista
Příspěvky: 18

Příspěvek#70 » pon 11. zář 2017, 09:58

Tak jsem byl remíka poprvé vyvenčit. A protože jsem byl zcela panenský, co se zkušeností s černým prachem týče, byl jsem překvapen od začátku až do konce :)
1) Nečekal jsem, jak příjemná bude rána a zpětný ráz. Silný, ale "měkký".
2) Strašně mě překvapila přesnost. Sice musím mířit výrazně níže, než to lítá (možná strhávám, ale zkoušeli jsme to dva a oběma to lítalo +- stejně), ale soustřel je vynikající.
3) Věděl jsem, že černý prach více špiní, ale TOHLE mi vyrazilo dech! :D A už chápu to vaření!
4) Myslel jsem si, že to bude okrajovka na 2-3 vycházky za rok, ale když ono je to tááááák návykové! :D



Jarda89
Příspěvky: 352

Příspěvek#71 » stř 13. zář 2017, 06:34

Můj ASM má kladivo a spoušť naprosto bez vůli, odemčený válec má lehký vakl a i posun po hřídeli ale jak se natáhne, je pevnej jak skála :) Povrch se mi líbí víc než u Pietty, přemýšlím ještě časem o Coltu 1860 ale tam furt nevím jestli Pietta nebo Uberti..



Bigpista
Příspěvky: 18

Příspěvek#72 » stř 13. zář 2017, 09:03

Tak první vážný problém. Chtěl jsem preventivně vyměnit pistony. Od Pietty tam nepasují. Napsal jsem tedy firmě Kerberos Trade, která je na stránkách euroarms.net uvedená jako distributor pro ČR a dostal jsem tuto odpověď:

Dobrý den,

Bohužel Vás musím zklamat. Máte pravdu, že firma Armi San Paolo se přejmenovala na Euroarms, ale tím to končí. Firmu Euroarms jsme zastupovali několik let, ale sama firma již před více než šesti lety ukončila svoji činnost. Takže žádné náhradní díly nemáme již skladem a ani je nedokážeme zajistit, neboť výrobce již neexistuje.

Je mi líto, revolver vypadá moc pěkně. Zkuste nějakého puškaře.

S pozdravem


Zatím to není nutné, ale neporadíte někoho, kdo by uměl pistony na míru vyrobit?



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#73 » stř 13. zář 2017, 13:51

Já si pistony dělám, ale jen z důvodu, že jsou čím dál tím dražší. Je to dost blbá práce. Vrtá se tam díra 0,8 mm, jeden vrtáček stojí přes deset Kč a je umění je při vrtání nezlomit. Materiál jsem zkoušel z pevnostních šroubů, je to myslím ocel ČSN 12060 a po vyvrtání, vysoustružení, vyřezání závitu a ofrézování ploch na klíč je nutné ještě tepelné zpracování, tedy zakalit a popustit. Jaké jsou rozměry těch pistonů? Nejlépe by bylo nakreslit jejich technický výkres.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#74 » čtv 14. zář 2017, 07:56

... určite niekde budú - len identifikovať tie pravé a objednať, napríklad: http://www.blackpowderno1.de/shop/index.php/cat/c80_Pistons---Schluessel.html/page/1



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#75 » ned 17. zář 2017, 20:45

Tak jsem se dnes stal majitelem tohodle krasavce:

DSC_0046.JPG

Je to Uberti a co jsem ho prohlížel je v podstatě nový, ještě ani není moc odřený válec. Majitel s tím prý byl na střelnici max. 2x. Je sice upravená nabíjecí páka, ale to mi až tak nevadí. V nejhorším se tam navaří kus oceli v zabrousí do správného tvaru a cena byla více něž solidní. Spoušť je ale super, daleko lepší, než jsem viděl na většině od Pietty. Bohužel si s ním teď v dohledné době nedostanu na střelnici.
Za kvalitu fotky se omlouvám, ale už nebylo moc světlo.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti