Perkusní revolver Remington 1858

Black Powder a vše co k tomu patří


Bigpista
Příspěvky: 18

Příspěvek#46 » pát 11. srp 2017, 11:25

Tak teď se za sebe trochu stydím, taky jsem tomu názvu dal pěkně na frak :)



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#47 » pát 11. srp 2017, 14:24

Taky jeden kousek sháním, nevíte o obchodě, kde by to v severních Čechách, případně v Praze měli? Mám zájem o tu 8" verzi. Jeden pěkný mi bohužel utekl a místní obchodníci perkusní zbraně moc do komise neberou.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#48 » pát 11. srp 2017, 17:28

Projdi bazary a nebo si dej inzerát. PeRe nemá cenu kupovat nový, komise jsou za pár kaček a je jich pořád ještě dost.

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#49 » pon 14. srp 2017, 16:09

Pozeptej se chlapů na střelnici, kam chodíš střílet. Já tenhle revolver kupoval pro polovičku a pak ještě i pro sebe. První stál litr ferneta a druhý flašku whiskey. Dohromady oba za 800. Dost lidí to má doma a nepoužívají je.



Bigpista
Příspěvky: 18

Příspěvek#50 » pát 18. srp 2017, 09:59

Mám dotaz na zkušenější majitele 1858. Když čistíte, sundaváte pistony? Lovil jsem po netu návody, jak se o mazlíka nejlépe starat a někdo striktně ano, jiný nikdy, někdo jednou za čas (což se mi jako zlatá střední cesta líbí nejvíc). Jak jste na tom vy?

Uživatelský avatar
electrickota
Příspěvky: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#51 » pát 18. srp 2017, 10:15

Pistony sundavám dle času a nálady, nemyslím si, že je to úplně třeba. Jendou za čas to stačí, záleží samozřejmě jak často s tím sřílíš.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#52 » pát 18. srp 2017, 15:24

Já osobně po každé střelbě perkusní remingtony i colty rozebírám do posledního šroubku a komplet vařím ve vodě s kapkou jaru. Zplodiny ze shořelého černého prachu jsou svinstvo a žerou ocel... Poté kartáčuji, suším, namažu, poskládám. Je to takový obřad, často se na to "vaření" i těším. Ale všechny mé remingtony i colty jsou pořád jak nové. Oproti tomu znám kolegy, kteří čistí jen občas nebo vůbec, ale zato jejich revolvery -repliky nedávno vyrobené, vypadají spíš jak stopadesát let staré originály a jsou na to hrdí. Takže záleží jen na tobě, jakou vizáž svým revolverům chceš dát... :-)



Bigpista
Příspěvky: 18

Příspěvek#53 » sob 19. srp 2017, 20:17

Tak vaření mě nenapadlo a nevím, jestli na to mám koule ;). Čím to mažeš?



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#54 » sob 19. srp 2017, 20:45

Pokaždé to po usušení střiknu obyčejným konkorem. Ovšem před další střelbou je dobré odmastit komory bubínku a pistony, aby se ti nezamastil black powder...:-)

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#55 » sob 19. srp 2017, 20:51

Osobně to také rozebírám celé, pistony vyndavám. Ale horkou vodou beru jen válec. Zbytek zvládají prdelkové ubrousky z Kauflandu. Pak Brunox a je to. Jinak s čištěním si taky hraju.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#56 » sob 19. srp 2017, 21:27

Důležité je vyvařit v horké vodě i hlaveň, a protože je hlaveň spojena s rámem, tak už to ve vodě vařím komplet. Při střelbě se agresivními zplodinami zasírá i nabíjecí páka, osa bubnu a všechno okolo, a tak je čištění horkou vodou jednodužší a účinnější, než se s tím piplat ubrouskem a pod.



Bigpista
Příspěvky: 18

Příspěvek#57 » ned 20. srp 2017, 09:04

Díky, že se mnou máte trpělivost. Jak dlouho to vaříš? Po kompletní rozborce se k tomu dost přikláním, spoušťový mechanismus vypadá, že ho nikdy nikdo nečistil...



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#58 » ned 20. srp 2017, 10:10

Moc dlouho ne, stačí to dát do vařící vody s troškou Jaru na pět minut a pak kleštěmi z vody vyndat, jak je to horké, uschne to rychle. Jar je nutný, ty zplodiny jsou mastné.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#59 » čtv 24. srp 2017, 12:57

Měl bych dotaz z jiného soudku - vídám tenhle revolver v rážích .44 a .36. Co považujete pro tenhle model za vhodnější? Dohledal jsem že .44 je původní armádní ráže a .36 mělo námořnictvo, ale jinak nic moc...



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#60 » čtv 24. srp 2017, 13:11

Pokud s ním chceš závodit, vhodnější je ráže 44. Těžší střela má vyšší stabilitu a přesnost. Ale zase vyšší spotřebu olova a prachu.Tak si vyber.

Mimochodem,tohle dilema řešili již dávno:

R. B. Marcy, odborník U. S. Army na palné zbraně píše ve své knize „Třicet let vojenského života na hranici“ (Thirty Years of Army Life in the Border) z roku 1866 nabízí srovnání perkusních revolverů Colt Navy a Colt Army ráží .36 a .44:
„Nepřemožitelné Coltovy revolvery velikostí Army a Navy sloužily v naší armádě po dlouhý čas, ale v žádném případě se důstojníci neshodovali v názorech při srovnávání jejich příznivých vlastností pro službu na hranici. Revolver Navy, který je lehký a snadno přenosný, je vhodnější pro nošení na opasku, ale přinejmenším pro mě je velice diskutabilní, zda tyto přednosti vyváží výhody odvozené od větší hmotnosti prachu a olova, které mohou být vypáleny z většího revolveru, a z toho vyplývající zvětšené průraznosti projektilu.“
Dále Marcy předkládá osobní zkušenost, podporující jeho názor. Skupina vojáků na koních, ozbrojených revolvery Navy ráže .36 (kromě jednoho, který měl čtyřiačtyřicítku), obklíčila dospělého grizzlyho:
„Přiblížili se k němu na několik kroků a vypálili deset nebo dvanáct ran, z nichž většina zasáhla medvěda. On však pokračoval v útěku a nezdálo se, že by jej způsobené zranění zpomalila. Poté, co tito muži vystříleli své náboje, jiný muž vyzbrojený armádním revolverem pobídl svého koně ke zvířeti a vypálil dva výstřely, které srazily medvěda k zemi. Po stažení kůže a prozkoumání způsobených zranění bylo zjištěno, že žádná z kulek vypálených z malých revolverů, poté, co prošly silnou a tuhou kůží, nedokázala proniknout hlouběji než na palec do masa. Naopak ale dvě kulky z velkého revolveru zasáhly medvědovy životně důležité orgány a zabily ho. Tato zkouška byla pro moje rozhodování tou nejdůležitější při porovnání relativní účinnosti obou zbraní pro službu na hranici a rozhodl jsem se od těch dob nosit s sebou tu větší.“

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů