Evropský parlament doporučení zákazu nošení nožů



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#46 » pát 29. bře 2019, 08:09

Onehdy mi říkal kamarád Brit, když byl u nás, jak mu děti ve školce stále masírují, jak jsiu zbraně špatné (zmiňoval to v souvislosti s nožem, když se jeho děcka (8 a 10 let) velice divily, že jsem měl na výletě kapesní nožík. Prý je ve škole učí i sebeobranu proti noži (a hlavně mj. bonzovat). Z té sebeobrany měl i on sám blbý pocit, aktivně dělá bojový sport (alespoň zatím, než mu to zakážou), takže si uvědomuje, že je to blbost.Kdysi přesvědčený protizbraňový pacifista, který měl vždycky spoustu keců na to, že v ČR máme zbraně (známe se dobrých cca 15 let a pravidelně se navsťevujeme, teď už jen on mě, nějak se mi tam prostě nechce). Je ale zajímavé sledovat, jak během těch 15 let otočil v názorech o 180°.

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#47 » pát 29. bře 2019, 08:13

Jo, viděl jsem modifikaci Opinela, která vyřazovala pojistku. :shock:

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#48 » pát 29. bře 2019, 19:48

Rick Grimes píše:Já bych ty Opinely a Victorinixy s kulatou špičkou nezatracoval. Ořezat klacek se s tím dá, Nařezat buřta na oheň, nakrájet cibuli do ešusu na výletě, nebo namazat housku taky. Spíš naopak. Někdo zvažuje dítěti koupit nůž, a tento ho může přesvědčit, že jo. Dítě se s nožem naučí zacházet dřív.

Sedemročná dcéra dostala prvý nožík "rybičku" ktorej som zabrúsil špičku. Má ho v šuplíku dodnes...

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#49 » pon 6. led 2020, 23:34

V Německu si chleba neukrojíte. Do Británie neberte ani šroubovák
Na západ od hranic platí většinou přísnější zákony ohledně držení nožů, než je tomu u nás.

Zdroj: https://www.idnes.cz/cestovani/kolem-sv ... -sveta_taj



Citrón
Příspěvky: 30

Příspěvek#50 » úte 7. led 2020, 13:16

Západ je ztracen....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů