Evropský parlament doporučení zákazu nošení nožů



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#31 » stř 27. bře 2019, 13:52

Ta arogance byla myšlena komplexně... Speciálně jistý ,,pán,, z Francie je v tom mistr....Jen to trochu ,,přeťápl,, i doma a tak má momentálně jiné starosti díky hlasité nespokojenosti spoluobčanů..... :|



Spirpin
Příspěvky: 120

Příspěvek#32 » stř 27. bře 2019, 14:18

...



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#33 » stř 27. bře 2019, 15:18

Nj, Francouzi, to jsou ega. Však jak dlouho jim trvalo pochopit, že se celý svět baví anglicky? :D Já to myslel specificky s ohledem na brexit...



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#34 » stř 27. bře 2019, 16:21

Jasný , já to pochopil, jen jsem to chtěl trochu rozepsat :P Jinak ten Opinel s tou reflexní ručkou a kulatou špičkou vypadá opravdu ďábelsky :lol: Na netu je to prezentováno jako dětský Opinel,,,, Je to trochu nezvyk,když si vybavím časy co jsem se na Letních ,,pionýrských,, táborech rozmachoval při ořezávání klacíků na špekáčky Bowiákem od Mikovu či z NDR (ten z NDR byl navíc vybaven kompasem) :lol: :lol: :lol: no ono nás bylo víc :mrgreen:



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#35 » stř 27. bře 2019, 16:29

Mně přišlo, že to je nějaká "UK compliant" verze. Skrz tu kulatou špičku :D Když mi bylo šest, dostal jsem na tábor první Victorinox. O rok později nějaký základní UTON. Dnešní vyměklá společnost by asi omdlévala hrůzou a volala sociálku...



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#36 » stř 27. bře 2019, 16:34

No, bowiáky, sekyrky, my jsme navíc na hasičských závodech stříleli slepýma ze Sa58...
Dnešní děcka si to ani neumí představit... Za chvíli budou potřebovat ZP i na rybičku od Mikovu.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#37 » stř 27. bře 2019, 17:12

Jo, jo kopírování některých manýrů severských modelů sociálního státu začíná být stále silnější...Občas to opravdu připomíná Barnevernet...Dnes se spousta rodičů třese ,že si jejich potomek odře koleno při škobrtnutí na koloběžce a budou to muset někde vysvětlovat...A co teprve rybička :shifty: A tím ,,kulatým,, Opinelem bych tedy vyrábět píšťalku nechtěl :? :o :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#38 » stř 27. bře 2019, 17:21

Muj syn si jednou seredne ve skole odrel kolena. Krve jak z vola, soude podle nasaklych obvazu, co mu dali. Ovsem nejvetsi problem byl, kdyz jsem ho ve skole vyzvedaval, ze "z toho Kacenka malem omdlela." :roll:

A na vyprave turistickeho oddilu se zas porezal tim Victorinoxem a od ty doby si dava bacha...



Citrón
Příspěvky: 30

Příspěvek#39 » čtv 28. bře 2019, 15:25

Píšťalku?! Vždyť dnes ani neví, co to je, natož jak se to vyrábí:-D ;-(



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#40 » čtv 28. bře 2019, 17:52

Ad brexit, Theresa May a zákazy nožů: ta paní vedla 2010-2016 ministerstvo vnitra.

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#41 » čtv 28. bře 2019, 21:10

Já bych ty Opinely a Victorinixy s kulatou špičkou nezatracoval. Ořezat klacek se s tím dá, Nařezat buřta na oheň, nakrájet cibuli do ešusu na výletě, nebo namazat housku taky. Spíš naopak. Někdo zvažuje dítěti koupit nůž, a tento ho může přesvědčit, že jo. Dítě se s nožem naučí zacházet dřív.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#42 » čtv 28. bře 2019, 21:24

Dcera vyfasovala Vica s normální špičkou více-měně k sedmým narozkám. Z vlastní zkušenosti vím, že nic nevybuduje respekt k čepeli tak, jako když si při dlabání březové lodičky ze stehna vydloubnete čtvereční centimetr masa :D



xor
Příspěvky: 127

Příspěvek#43 » čtv 28. bře 2019, 22:13

Rick: potřebuje dnes běžná domácnost vůbec špičatý kuchyňský nůž?

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#44 » čtv 28. bře 2019, 22:47

Jistě, na pečivo zubatej, taky na rajčata. Na mazání másla kulatej, na kuchání ryb, porcování melounu, na špikování a pod. špičatej. Na ostatní je to jedno.
Pro dítě raději kulatej, než žádnej, ale určitě s pojistkou.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#45 » pát 29. bře 2019, 06:55

No vidíš a ve spoustě západních "demokracií" je nůž s pojistkou považován za útočnou zbraň takže spousta renomovaných výrobců už vyrábí modely bez pojistky a bojím se že bude hůř a nože s pojistkou dopadnou časem jako OTF nože.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti