Nošení zbraně a obranného nože

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#46 » stř 27. lis 2019, 20:18

Já bych nepodceňoval ani stařenky. Je to už drahně let co jsem ve VTM četl článek jak kdesi ve válečné zóně vyvlekla při náletu stařenka z domu truhlu s cennostmi. kterou pak zpět nemohlo dostat kolik vojáků.
On totiž organismus "nadopovaný" adrenalinem funguje o dost jinak než za normálních podmínek. Někoho přepadnout asi nebude ani pro leckterého Grasela úplně běžná činnost, a když ho při tom špatně polechtáte nožem, můžete mít zaděláno na dost velký problém. Jinými slova: aniž by si všiml, že má rozfiknutou ruku od lokte po dlaň (nebo obráceně) bude velmi, ale opravdu velmi rozezlen, rozhněván a adrenalinem nabuzen dát vám vědět zač je toho loket, tahat na něj žabikuch.



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#47 » čtv 28. lis 2019, 10:09

No nuz k smichu nebude, akorat jak rikas - dle situace a pachatele. Obecne cim horsi protivnik. Tim musi byt obrana intenzivnejsi. Takze u takovyho zfetlika, co mu bude jedno, ze je jednou pichnutej proste musi byt vic zraneni, tak jako rikas vic vystrelu. Pripadne zraneni horsi az smrtelna. Je to jen o intenzite. A tyka se to i obrany rukama. Tam jde pak uz taky delat veci jako utocit na krk, oci apod. kdyz je nejhur. Clovek na to musi mit zaludek ale. Vetsina z nas bude mit asi psychicky blok spis. Takze to neni primarne o pouzity zbrani do jisty miry.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#48 » čtv 28. lis 2019, 19:55

Proto existuji slachy :-)
S uriznutou slachou clovek fyzicky neni schopen udelat pohyb, pritom zraneni neni zdaleka smrtelne, pokud netrefite i tepnu teda. V nemocnici ho lehce sesijou

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#49 » pát 29. lis 2019, 11:06

Piggy píše:Spoustě lidí v první chvíli vůbec nedojde, že jsou bodnutí (ostatně střelení dtto).
Šok je to až po nějaké době (šok není úlek, ale život ohrožující stav selhávání krevního oběhu).


No je potřeba vědět kam mířit... Taková rána přes čelo slušně krvácí, pokud si promneš oči, tak si trochu slepíš řasy... Bodnutí do hýždě , deltového svalu, bicepsu vyvolá trochu křeč - hůř se s končetinami hýbe.. Špatný není ani útok na vnitřní stranu stehna, ale to už je o zabití - velká tepna...

Bodnutí do břicha si fakt všimnout nemusí...

Ale než nůž mám radši tyč (teleskop) kvůli vzdálenosti... :angel:



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#50 » pát 29. lis 2019, 11:43

Hm, útočník na těle a vy si budete ještě vybírat, kam přesně říznete... Už jste se někdy poprali?



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#51 » pát 29. lis 2019, 11:48

S ohledem na jméno tohoto tématu bych za sebe jen dodal: zbraň (střelnou) na osobní obranu.
+ nůž na namazání chleba, zastrouhnutí klacíku atd. Ale ne na obranu.
Sto lidí - sto názorů, toto je ten můj.



MontyCZ
Příspěvky: 20

Příspěvek#52 » pát 29. lis 2019, 13:20

Jdu sám někde kde se mi to nelíbí - mám teleskop v ruce v rukávu, nikdo to nevidí a při tom je v podstatě připraven k úderu. Neumím si představit takovouto připravenost s nožem, abych zároveň nevyvolal paniku přihlížejících, že se někde někdo pohybuje s tasenou kudlou. Kdo to chce nosit měl by si alespoň jednou zkusit bodnout/říznout do půlky prasete na háku



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#53 » ned 1. pro 2019, 23:58

No tak já nůž taky primárně nosím proto, že s ním řežu kde co všechno ale věřím, že v nouzi nejvyšší může posloužit. Ta připravenost je obdobná stačí ho mít v ruce v kapse bundy. Můj zavírák má navíc Emersonův patent takže ho jde otevřít v podstatě tím, že se vyndá z kapsy. Kvalitní nůž dokáže udělat nehorázné věci i když jeto jen zavírák běžné velikosti.
Vím, že je to příklad z války ale https://www.youtube.com/watch?v=zCbSUox3W84 zavírák a bylo hotovo.

To je právě ta výhoda, netřeba moc síly a je použitelný i v naprosto kontaktní situaci, kdy se prostě nejde ani rozmáchnout. Na nějaké šermování, parádičky asi nedojde. Byť Španělská škola boje s nožem a umění s karambitem je efektní (a efektivní) tak to asi není vyloženě nutný.
Nůž speciálně na obranu jako je právě karambit, Spyderco Civilian (doporučuju vygooglit), tlačnou dýku apod. bych si k pistoli nepořizoval, protože nejsem policajt ani voják, ale rozhodně bych účinnost nože nepodcěňoval.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#54 » pon 2. pro 2019, 15:38


Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#55 » pon 2. pro 2019, 16:03

Španělská škola vychází trochu ze šermu (u nás se učila v Brně), nějaké cvičné souboje jsme s nimi kdysi měli... :angel: Ale filipínské pekiti-tirsha kali mi sedí víc (mimochodem tento styl používají i filipínští navy seals).. :angel:

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#56 » pon 2. pro 2019, 18:56




Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#57 » pon 2. pro 2019, 21:09

Vždy si vzpomenu na scénku jak před Indiana Jonesem machroval ten chlápek s nějakým kinžálem a jak dopadl :-) . Pufff.... vyřešeno...

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#58 » pon 2. pro 2019, 21:35

Jo, na to, že tam ta scéna neměla vůbec být... :D



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#59 » pon 2. pro 2019, 22:30

:D Jo, ta scena je bozi :P



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#60 » pon 2. pro 2019, 23:19

P.V.: Super! Kdysi jsem o tom právě četl a zaujalo mě to. No řekl bych ono co vím tak školy šermu jsou právě německá, italská a španělská. Kdy španělská je osekaná na dřeň. Šerm mě vždycky dost zajímal, jako ostatně všechno co se točí kolem oceli. No myslím že nejenom filipínští seals

No jasně že jaksi v 21. století máme jiné zbraně a nebodáme se rapírem a střelná je střelná, ale noži tak nějak nikdy nedojdou náboje a když je zrovna po ruce tak vidíte že je prostě instinktivně použitelný.
Nemyslím si že Gurkhas sebou pořád tahají Kukri jen tak ze zvyku a na parádu. Ano jsme si vědom toho že vojáci jsou jinej případ, ale pořád je nůž hodně rychle použitelná věc co se hodí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů