Nošení zbraně a obranného nože



dpassy
Příspěvky: 18

Příspěvek#1 » ned 23. čer 2019, 15:13

Ahoj střelci,
chci se zeptat, už jsem to viděl u mnoha lidí. Proč někdo nosí zbraň i obranný nůž na sebeobranu?

Podle mě, pokud už na svou obranu použiji nůž, tak stejně jsem mohl použít zbraň (míněno z hlediska NO, KN).

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#2 » ned 23. čer 2019, 15:26

Nepodaří se použít jedno mám druhé, pistolí nevykrojim jablko, dle situace situace není na pistol stačí nůž (netřeba volat PČR po použíti nože na zastraseni), pocit většího bezpečí. Důvody různé. Neřeš. Asi ti to nedá inspiraci.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#3 » ned 23. čer 2019, 15:32

No, už jsem viděl na Trubce í človíčka, který si na opasek pověsil ještě teleskopický obušek, taktickou svítilnu, nůž, pepřák a taky pistoli. To už byl vysoký stupeň paranoie se mi tak jevilo...



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#4 » ned 23. čer 2019, 16:28

Já osobně raději použiji pepřák než pistoli.. pistole je jako poslední krajní možnost, když už nebude zbití.



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#5 » ned 23. čer 2019, 16:34

Nože nenosím na sebeobranu, ale na klobásky. A nebo jinak - už jsi zkoušel uříznout haluzku revolverem? A nebo rozkrájet jablko na lodičky? Ano, nosím u sebe dva až tři nožíky, ale ne na sebeobranu, i když je možné je k tomu účelu také využít.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#6 » ned 23. čer 2019, 17:12

dpassy píše:Proč někdo nosí zbraň i obranný nůž na sebeobranu?

Co je to obranný nůž? Nůž je stejně tak obranný jako útočný, na parádu i na loupání jablek. Je to jenom nástroj.
S nožem to musíš umět, stejně jako s pistolí nebo revolverem, drilování se nevyhneš.

audis píše:Netřeba volat PČR po použíti nože na zastraseni...

Policii voláš při aktivním použití zbraně, tzn. při výstřelu. Ověřeno u PČR.



dpassy
Příspěvky: 18

Příspěvek#7 » ned 23. čer 2019, 17:31

Myslel jsem opravdu ty nože, co se definují jako obranné na každodenní nošení.

Já osobně nosím pistoli + teleskop, přijde mi to jako nejlepší kombinace. Jen mi nešlo do hlavy, proč někteří nosí i nůž.

Samozřejmě do těchto nožů nepočítám ty na klasické denní řezání, jako jsou Victorinox apod. případně multitooly.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#8 » ned 23. čer 2019, 17:58

Todle jsem taky nepochopil. K bouchacce je dobry peprak (lepsi jak teleskop). Argumenty o rezani jsou celkem mimo. V kapse mam kapesni nuz na rezani(vhodnejsi velikost,tloustka i vybrus). Lidi na me blbe koukali, kdyz jsem vytahl "obranny" pevny nuz na rezani. Skoro jako bych zavrazdil stenatko, dle pohledu. Otviraci noze nejsou obranne, at uz z duvodu pevnosti konstrukce, tak pohotovosti pouziti. Obranny nuz nosim, kdyz nechci kver, tj. kdyz se jde na pivo atd. Mam 2- Cold Steel Kobun a 2.gen. Spike.



dpassy
Příspěvky: 18

Příspěvek#9 » ned 23. čer 2019, 18:22

Honzajan: trošičku možná OT, ale proč myslíš že pepřák je lepší jak teleskop?

Ještě k těm nožům - proč tedy například URNA má ve výbavě útočný nůž? http://www.urna.tode.cz/vystroj/ - ti, předpokládám, ho nemají na klobásky :D



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#10 » ned 23. čer 2019, 18:33

dpassy píše:Ahoj střelci,
chci se zeptat, už jsem to viděl u mnoha lidí. Proč někdo nosí zbraň i obranný nůž na sebeobranu?

Podle mě, pokud už na svou obranu použiji nůž, tak stejně jsem mohl použít zbraň (míněno z hlediska NO, KN).

To kde tých ľudí stretávaš , tak často?



dpassy
Příspěvky: 18

Příspěvek#11 » ned 23. čer 2019, 18:35

RK píše:
dpassy píše:Ahoj střelci,
chci se zeptat, už jsem to viděl u mnoha lidí. Proč někdo nosí zbraň i obranný nůž na sebeobranu?

Podle mě, pokud už na svou obranu použiji nůž, tak stejně jsem mohl použít zbraň (míněno z hlediska NO, KN).

To kde tých ľudí stretávaš , tak často?


Například na posledním LOSu se o tom skupinka bavila.



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#12 » ned 23. čer 2019, 18:46

To sa len oni bavili že niekoho videli ?



dpassy
Příspěvky: 18

Příspěvek#13 » ned 23. čer 2019, 18:48

RK píše:To sa len oni bavili že niekoho videli ?


Bavili se o tom, že to takhle nosí.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#14 » ned 23. čer 2019, 19:14

:-D :-D :-D :-D
dpassy
Je niekolko druhov KaBar TDI a Uton vz.75
UTOCNY - pouzivany na utok...
OBRANNY - pouzivany na obranu...
PRACOVNY - pouzivany napriklad na otvaranie bedniciek so strelivom ci pacenie okenneho ramu...
KUCHYNSKY - pouzivany na pripravu jeda
ZACHRANARSKY - pouzivany na prerezanie popruhov, alebo odevu okolo zraneneho miesta.
VOJENSKY - pouziva armada...
POLICAJNY - pouzivaju policajti...
CIVILNY - pre bezneho obcana....
NAMORNICKY, HASICSKY, LETECKY..........
a stale je to rovnaky noz.



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#15 » ned 23. čer 2019, 19:18

Nič za tým nehľadáj .
Syn má v aute kaser ,keď idem na ryby ták sa môže stať že mám pri sebe nôž používam glock da sa tým nasekať drevo , klepnúť ulovená ryba potom sem tam beriem mačetou na sekanie konárov a prerastené trávy pri vode keď nedosiahneme nožom a môžem mat pri sebe aj zbraň . A keby si tak počúval na strelnici že často nosím nôž mačetou zbraň a kaser to by si sa divil :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů