První nůž pro syna

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#31 » stř 20. lis 2019, 21:49

Nůž mikov s pojistkou se mi v dětství při vyřezávání lodičky zlomil a do dneška mám zretelnou jizvu na kloubu prstu. Bolelo dost, bez nemocnice. Pro mě těžké zklamání tehdy (dárek), pak jsem s ním řezal už jen opatrně a nepichal. Po delší době jsem od stejné osoby dostal originální victorinox (10 funkcí) , 15 let spokojenost, chodí furt. Vypadal takto nějak výroba ještě hluboko za sociku, srac jeden
Obrázek



Otik Platenik
Příspěvky: 82

Příspěvek#32 » čtv 21. lis 2019, 09:04

Měl jsem stejný Mikov, dostal jsem ho někdy v roce 1992, moje zkušenost je úplně stejná pojistka nefunguje jak by měla a nůž se mi zavřel.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#33 » čtv 21. lis 2019, 12:53

audis, Otík Pláteník: Vám dvěma bych měl strach svěřit i dětský příbor, aby jste si neublížili. :lol: :lol: :lol:
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#34 » čtv 21. lis 2019, 13:54

Hnědé bezpečností trenky máš na sobě?
A teď si představ, že držíme zlou pistol nebo pušku. :-D



Otik Platenik
Příspěvky: 82

Příspěvek#35 » čtv 21. lis 2019, 14:02

Victorinox, ten v klasické velikosti mám v EDC balíčku, jinak v kapse nosím Ontario Rat. Pro kluka bych viděl jako dobrou volbu nějaký Opinel.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#36 » čtv 21. lis 2019, 14:32

Všechny ty nože s nehetníkem jsou krásné, ale když nemá dost dlouhé nehty, tak je v pytli.. pak jedině nějaký s kolíčkem a pojistkou. Tady jsou dobré od S&W. Levné a vydrží.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#37 » čtv 21. lis 2019, 17:51

Mluv za sebe. Jestli jsi vemeno z kapra, které si neumí poradit s otevřením kapesního zavíracího nože, tak si kup mačetu a nepruď. :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#38 » čtv 21. lis 2019, 20:55

Můj problém to není, ale znám dost lidí s okousanými nehty, ti prostě vyjmenované nože neotevřou. Nabídl jsem i jinou možnost než Mikov, Opinel, nebo Victorinox. :)

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#39 » čtv 21. lis 2019, 21:22

S&W používám v práci a nejsou vůbec špatné. Navíc umí být rozměrově dost malé, což se někdy hodí...



jjoozziinn
Příspěvky: 172

Příspěvek#40 » čtv 21. lis 2019, 22:25

Já měl nůž od první třídy. A tak od 10 let nosím v kapse pořád. První byl mikov ,ale pevný. Výhody: nevezme ho do školy ,protože se nevejde do kapsičky, nemusí řešit pojistku .Hlavně nějaký se záštitou.Je to o dost bezpečnější. Opinely pro děti obzvláště na tábory nebrat.V podstatě jsme je zakázali. Zvlhne nejde otevřít. Dětské nehtíky to pak nedaj . Nemaj záštitu a ta pojistka (vlhko, písek ) moc nefunguje.



estevez
Příspěvky: 6

Příspěvek#41 » čtv 21. lis 2019, 23:21

Já jsem holkam (jak byly v 1. třídě) koupil Morakniv Scout, pevná čepel s dvojitou záštitou. Ještě mají Rookie, ten má oblejsi špičku a jednu záštitu.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#42 » pát 22. lis 2019, 09:02

jen pro pobaveni - synek dneska, bezice do skoly (nestihali jsme), prohrabl kapsy a hele v jedne maly svycaracek...
trochu mne potesilo, ze mi ho hned predal, at mu ho pohlidam, ze do skoly by ho brat nemel.
nepochybuji, ze ho predtim nektery den propasoval, aby se pochlubil kamosum (mozna mu krivdim a jen s nim na tajnacku neco resil na zahrade)
je nastesti dost soudny, aby to tam nebral regulerne.
preci jen bych nerad resil noze,praky,sekyry s pani ucitelkou (v tom lepsim pripade)



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#43 » pát 22. lis 2019, 10:39

Nožíky jsme nosili do školy běžně, nikomu to nepřišlo (ZŠ u mě v 90. letech), kdysi mi bývalý soused, dnes nebožtík, ukazoval vysvědčení ze 2.třídy ze začátku 50. let, kde měl dvojku z chování odůvodněnou "opakovaně nosí do školy revolver". Že prý mu je ve škole zabavili 2. Po prvním dostal pár facek, po druhém tu dvojku. Po válce to bylo zřejmě jiné... :)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#44 » pát 22. lis 2019, 13:54

JardaB: určitě si dnes nedovedu představit, že by dítě mohlo ve škole ukázat, že má rybičku. Myslím, že by se to neobešlo bez paniky a předvolání rodičů do školy.
Už jsou pryč foglarovské nadšení a skautská (a nebo i pionýrská) výchova, kdy kluk měl mít nožík na výrobu píšťalky nebo zastrouhnutí prutu na opečení buřtů, nebo na vytažení pečených brambor z popela...

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#45 » pát 22. lis 2019, 14:49

Jenže dnešní děti si do telefonu nainstalujou aplikaci píšťalka, většina z nich buřt na klacek nikdy nenapíchla, natož že by si ten klacek samy uřízli a brambory v popelu neznají ani z obrázků. :cry:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů