První nůž pro syna

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#61 » stř 1. zář 2021, 10:53

Já nemám s Opinelem dobrou zkušenost - dřevěná rukojeť po čase lehce nabobtnala i když nezůstávala nikde ve vlhku a otáčení pojistného kroužku byl pak opruz.
Moje 4 děti vždy dostaly s nástupem do 1. třídy klasický Victorinox (Hiker, Climber... podle toho, kdo chtěl nůžky, pilku atd.). Tahaly je na každý výlet, tábor či dovolenou na Šumavě. Děti dostaly důvěru a (pro ně) "poklad". ;) Zranění byla naprosto minimální. Mají je dodnes (některým je přes 20 let).



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#62 » stř 1. zář 2021, 11:03

plny suhlas s Miata, mame opinelov medzi mnou, manzelkou a kempovym vybavenim asi 6, ale detom by som to urcite nedaval. Prave kvoli tomu otvaraniu/zatvaraniu, ak noz navlhne. Nase decka su este moc male, ale synovcovi sme davali tiez victorinox, nepatam presne aky model, tiez ich objednavam podla toho, komu aky pasuje najviac.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#63 » stř 1. zář 2021, 11:36

taky Victorinox



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#64 » stř 1. zář 2021, 11:57

Já dal dětem opinel, byly jim tak čtyři roky. Opinel nemá pružinu a dá se zajistit i zavřený, takže podle mě maximální bezpečnost (navíc holčička chtěla růžový a kluk modrý). Když jim bylo 8, dostali pevný lovecký (ale opinel zůstal...na svačiny). Teď (10let) už je čas victorinoxu.



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#65 » stř 1. zář 2021, 18:19

U Opinelu nám přestaly chodit ty otočné pojistky. Nakonec to bylo nebezpečnější, než bez nich. Skončili jsme u obou dětí u dua Victorinox s kulatou špičkou a pevný nůž od Hultaforsu https://www.profi-odevy.cz/nuz-bezpecnostni-cepel-88mm-skr.html



Raven1982
Příspěvky: 25

Příspěvek#66 » stř 1. zář 2021, 18:47

První byla rybka Mikov. Za mě asi ta nejhorší varianta, protože nemá pojistku čepele a může se zavřít při bodnutí do něčeho. Syn ji dostal v 6 letech a nikdy nepoužil.

V 7 letech dostal Muelu s pevnou čepelí v pouzdře na opasek. Čepel ma asi 12cm a ano, je ostrá a je špičatá, ale rukojeť je gumová s konturou pro prsty. Takže byl syn poučen že nůž se vyndává z pouzdra teprve když stojím u toho, co chci krájet či řezat a nikdy nechodím s nožem v ruce.

MUELA 5161

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#67 » stř 1. zář 2021, 21:33

počkej za měsíc (běhá po lese, s klackem v ruce a ostříží špičku, s otevřenou kudlou v ruce rychlostí po lese běh 10 km/h
:-
DDD

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#68 » stř 1. zář 2021, 21:52

Dcera dostala růžový opinel s kulatou špičkou když jí bylo šest. Ztratila ho na táboře. Teď je starší a má červený opinel se špičkou. Syn má hráškově zelený opinel s kulatou špičkou od pěti. Ještě ho neztratil, protože ho má většinou u mě.Jinak ty barvy takhle mají od malička, spork, kartáček na zuby nebo s růžovým a zeleným paracordem.



Raven1982
Příspěvky: 25

Příspěvek#69 » stř 1. zář 2021, 21:52

audis píše:počkej za měsíc (běhá po lese, s klackem v ruce a ostříží špičku, s otevřenou kudlou v ruce rychlostí po lese běh 10 km/h
:-
DDD


Na to je na sebe moc opatrný ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů