První nůž pro syna



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#16 » úte 19. lis 2019, 16:21

První určitě nebyl (dědeček:) , ale někdy mezi 4-5 lety zelený Opinel ;)
Velice záhy to trumfla x9 Fiskarska a vzduchovka :)))
Zatímco nůž se využívá sporadicky, tak sekyra je v permanenci. :)))
Oboje s rozumem...

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#17 » úte 19. lis 2019, 16:42

Prvni byla asi v peti letech rybicka, ted v deseti maly zavirak s pojistkou Lansky (velikost tak privesek ke klicum, ale plne funkcni)
Az bude vetsi tak dostane UTON 0007

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#18 » úte 19. lis 2019, 16:42

Prvni byla asi v peti letech rybicka, ted v deseti maly zavirak s pojistkou Lansky (velikost tak privesek ke klicum, ale plne funkcni)
Az bude vetsi tak dostane UTON 0007

povedlo se mi zdublovat prispevek, prosim o smazani



mart
Příspěvky: 50

Příspěvek#19 » úte 19. lis 2019, 18:54

První byla pochopitelně rybicka, pak mikov za 50 kčs, pevný nůž s umělým parohem. A to už byla v roce cca 1980 velká frajerina. Teď mám ve sbírce asi 80 nožů a rybička je na čestném místě, hned vedle kousků za deset tisíc a víc. Už to bohužel není ta první, ale patří tam. Pokud někdo napíše, že mu domů nesmí, mimochodem slovní spojení , které nějak podvědomě nesnáším, tak mi je trochu smutno. Je to trochu jako s SA 58, zbraň na hovno, ale mnoho střelců ji má nesmazatelně spojeno jakožto první setkání s touto dispilcinou a z nostalgie si ji koupí a mají ji rádi. Takže abych se vrátil k otázce, kup synovi rybičku. Nic tím zkazit nemůžeš.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#20 » úte 19. lis 2019, 19:02

Dcéra dostala rybičku, keď mala tak 7-8 rokov. Akurát som zbrúsil hrot cca o 2mm a zaoblil. Keď mala ako 9-ročná strojček na zuboch, v škole si nožíkom krájala na desiatu jablko... dnes by sa z toho učiteľky zbláznili! Odvtedy nôž (postupne lepší a lepší) nosila so sebou stále a nosí ho v kabelke dodnes. A boli situácie, keď bol užitočný. :twisted:

P.S. Tú pôvodnú rybičku som našiel na dne jej študentskej zásuvky a mám ju schovanú dodnes. :lol:



mart
Příspěvky: 50

Příspěvek#21 » úte 19. lis 2019, 19:16

Tak to ti závidím igrlik, já bych tu svoji první taky chtěl, stejně jako Slavii 620. Ale život je někdy jiný , než bychom chtěli. Ale je super, že chlapi jsou pořád děti, jen ty hračky jsou čím dál dražší

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#22 » úte 19. lis 2019, 20:55

Oběma klukům zároveň (tehdy 6 a 9 let) malý Viktorinox Classic.
Holkám jsem nůž nekupoval.
Dotaz byl sice na potomky, ale nadpis je genderově nevyvážený :mrgreen:

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#23 » úte 19. lis 2019, 21:08

Stare plechove rybicky jsou podle me hezci, ale i nova vyroba udelala radost



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#24 » úte 19. lis 2019, 22:45

Já si dneska koupil rybičku v Lidlu a jakou mi udělala radost, úplně jsem si vzpomněl na děctví. Škoda, že moje první rybička je v nenávratnu. :)
První lepší nůž, který jsem dostal (po rybičce) byl multifunkční "švýcarák" od Mikovu od pradědy, včetně jím vlastnoručně ušitého pouzdra, mám do dnes, ale už jen dávno schováno.

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#25 » stř 20. lis 2019, 06:50

Mám 3 kluky a 1 holku. Všichni dostali v 1. třídě (někteří na začátku, jiní ke konci) malý Victorinox Classic. Po cca roce (zkušební lhůta :lol: ) normální Victorinox Huntsman apod. Kupodivu ho nikdo zatím neztratil, používají ho běžně.



ValdaM
Příspěvky: 153

Příspěvek#26 » stř 20. lis 2019, 10:30

Jedno jaký, hlavně aby měl pojistku....rybičky a malé vixe bez pojistky jsou tak max na přeseknutí šlachy. Každá úrazová nemocnice a chirurgie může psát romány o takových zraněních.
Tvrzení, že malý nůž nadělá menší paseku je úplně vedle stejně jako, že tupý nůž nemůže pořezat.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#27 » stř 20. lis 2019, 12:47

Hele, v mojí generaci měl každý rybičku, pak následovaly větší nože typu dukla. Pojistku neměl žádný a prsty mám všechny. Neděláte z toho zbytečně veliké drama ?

A vzhledem k životnosti nožů nošených v kapse u tepláků, jak to kdysi bylo, tak to složitě nikdo moc neřešil.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#28 » stř 20. lis 2019, 14:24

Jo, nejdřív rybičku a asi ve 2. třídě nůž Dukla, nebo tak nějak se jmenoval. Asi to ve mně zanechalo "následky", protože pořád mám tendenci obdivovat krásné nože. I když je nepotřebuju a ani nesbírám.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#29 » stř 20. lis 2019, 19:37

ValdaM píše:Jedno jaký, hlavně aby měl pojistku....rybičky a malé vixe bez pojistky jsou tak max na přeseknutí šlachy. Každá úrazová nemocnice a chirurgie může psát romány o takových zraněních.
Tvrzení, že malý nůž nadělá menší paseku je úplně vedle stejně jako, že tupý nůž nemůže pořezat.

Je to jako s nejčastější poruchou PC - problém hledej mezi klávesnicí a židlí. A to aniž bych rozporoval pravdivost tvrzení v poslední větě. Malá zranění jsou něco jako očkování - prevence před těmi vážnými!



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#30 » stř 20. lis 2019, 20:51

Jestli dnes uz nebude spis problém s tim, aby dite mohlo nuz vůbec nekde vytahnout...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti