Tip na zavírací nůž

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#76 » ned 1. říj 2017, 21:14

Co znamená "v D2"? :)



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#77 » ned 1. říj 2017, 21:51

ocel D2, ale spíš bych nože hledal na foru: www.knife.cz



klikis
Příspěvky: 29

Příspěvek#78 » ned 1. říj 2017, 22:41

Ontario RAT 1.

To je nůž, který jsem koupil již potřetí. Jeden jsem ztratil, nahradil ho druhým a letos přikoupil další, abych ho nemusel přehazovat z jedněch kalhot do druhých. Používám ho bez přestávek již minimálně 8 let.

Pár nožů jsem již vyzkoušel, nic (v podobné cenové hladině) se mi v ruce nedrželo tak dobře jako tahle kudla. Měl jsem levnější spyderco, nějaký kershaw, boker, sog, kabar, buck ...

Ocel AUS8 se dobře brousí, tvar je klasický, jak to mám rád. Pro milovníky barviček se dělají i verze s jinou než černou barvou střenek. Dělá se i v oceli D2.
Naposledy upravil(a) klikis dne ned 1. říj 2017, 22:55, celkem upraveno 1 x.



klikis
Příspěvky: 29

Příspěvek#79 » ned 1. říj 2017, 22:55

Na nože Ganzo pozor, jde o čínské kopie všech možných renomovaných značek.

Jeden článek s malým přehledem a fotkami, i když ty nože asi budou trochu jiného zaměření : http://www.noze-nuz.com/recenze/top36-edc/top36-edc.php

Už jsem v tom shopu pár nožů koupil, ale nikdy jsem z toho chlápka nebyl schopen vyrazit fakturu, i když jsem o ni výslovně požádal, takže se zkus poohlédnout i jinde.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#80 » pon 2. říj 2017, 07:04

Nedávno jsem se bavil s chlápkama z Mikovu. Ukazovali mi zavírák Predator. Má dost fikaně vymyšlenou pojistku, i jako vyhazovák. Celý ovladatelný jednou rukou. Materiál čepele od 440 po damašek, střenky podle výběru. A výměna pružiny je jako rozborka/sborka u pistole, bez nástrojů, stačí k tomu nová pružina.
Mě se dost líbil.



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#81 » pon 2. říj 2017, 07:13

Na to mít něco po ruce doporučuji Esee Avispa v D2 oceli. Je podobný celkem rat1, ale poměr cena, kvalita a hmotnost (když se s tím každý den tahat) je zatím nejlepší, co jsem našel.



otta
Příspěvky: 58

Příspěvek#82 » pon 2. říj 2017, 07:46

Podivej se na YouTube na recenzi od Matějka 55 na nůž Kizer Kane Green,sice Cina ale perfektni nožik z VG-10 a teď v akci z 2800 na nějakejch 1500 tusím.



Awertzue
Příspěvky: 103

Příspěvek#83 » pon 2. říj 2017, 07:57

otta: tak tohle jsem přehlíd, http://www.noze-nuz.com/kizer/KIV4467A2.php , momentálně asi nejlepší co je tady na foru. Něco jak Fat Cat od SOGu.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#84 » pon 2. říj 2017, 15:35

Chystám se na nákup nového nože, ve výběru je Ontario Rat 1 a ESEE Avispa. Kterému dát přednost a jakou zvolit ocel, AUS8 nebo D2?



klikis
Příspěvky: 29

Příspěvek#85 » pon 2. říj 2017, 18:05

Mám dvě RATky, jednu dost jetou a druhou ani ne půl roku starou. Avispu jsem měl také, novou. Šla do světa, byla na mě moc placatá do ruky a framelock na měl byl zbytečně tuhý. Zpracování bylo dobré, jen mi prostě nesedla. Chce si to osahat ...

S AUS8 jsem spokojený, výdrž dobrá, celkem dobře se brousí. Občas (hlavně v parném létě) chytne čepel v kapse bodovou korozi, stačí to vzít houbičkou a dát si kus salámu na prkýnko a je po problému. D2 na tom bude podobně. Na svých nožích tu ocel ale nemám, tak nemohu objektivně posoudit.

Po čem tak skrytě pokukuju (ale stejně nikdy nekoupím) je Spyderco Military a ještě více asi Benchmade 710, ten je fakt nádhernej.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#86 » úte 3. říj 2017, 08:12

Ganzo jsem si koupil za nějaké 400 a při otevření konzervy jsem ulomil špičku a trochu ohnul čepel. Jo a já vím, že se konzervy se nožem neotvírajím, ale když v nouzi na čundru nebylo zbytí. Starý mikov to vždycky přežil :)

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#87 » úte 3. říj 2017, 09:02

klikis píše:Na nože Ganzo pozor, jde o čínské kopie všech možných renomovaných značek.

Jeden článek s malým přehledem a fotkami, i když ty nože asi budou trochu jiného zaměření : http://www.noze-nuz.com/recenze/top36-edc/top36-edc.php

Už jsem v tom shopu pár nožů koupil, ale nikdy jsem z toho chlápka nebyl schopen vyrazit fakturu, i když jsem o ni výslovně požádal, takže se zkus poohlédnout i jinde.


No tak zrovna Ganzo konkrétně žádný nůž nekopíruje do detailu, mají vlastní vývojové středisko, kterému velí Američan a dělají jedny z nejlepších nožů v poměru kvalita/cena.

A co týká Číny, kde si tak asi myslíte, že se vyrábí nože značky Gerber, Smith Wesson, Walther, HK některé řady Boker, Puma, Spyderco, Cold Steel, atd. atd. ? :lol:

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#88 » úte 3. říj 2017, 09:03

Ganzo, Sanrenmu, Enlan...výborné kudly za pár peněz. Ocel AUS 8 je AUS 8, ocel 8Cr13MoV je skutečně 8Cr13MoV...atd ;)



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#89 » úte 3. říj 2017, 09:19

Ganzo - materiál odpovídá deklarovanému, zpracování OK. Konstrukce co nejlevnější, ale ne přímo šmejd. (nepojištěný hlavní čep, samořezné šroubky). G720 byl před časem za 16 dolarů i s dopravou. Takže člověka tak moc nemrzí, když ho ztratí, nebo mu ho sebere při vstupu někam uniformovaná opice.
Z materiálů není k zahození ani 440C. Levný, drží ostří, a dá se rozumně nabrousit. Leštění ploch je pruda, ale dá se. Pokud má dobrý výbrus stačí opravdu jak tu už kdosi psal přejet po kůži s trochou brusné pasty a zase holí chlupy.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#90 » úte 3. říj 2017, 09:41

Zaujmave noze su aj z novej produkcie Cold Steel. Velmi zaujmavy je Cold Steel Hold Out 2 (10cm cepel). Noz sa vyborne drzi, je plochy, lahky a pritom vdaka premyslenej konstrukcii pevny. Poistka spolahliva. Ocel CTS-XHP patri medzi top sucastne ocele. Urcite to niesu vyhodene peniaze.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů