Tip na zavírací nůž



klikis
Příspěvky: 29

Příspěvek#91 » úte 3. říj 2017, 10:07

Petzold píše:
No tak zrovna Ganzo konkrétně žádný nůž nekopíruje do detailu, mají vlastní vývojové středisko, kterému velí Američan a dělají jedny z nejlepších nožů v poměru kvalita/cena.

A co týká Číny, kde si tak asi myslíte, že se vyrábí nože značky Gerber, Smith Wesson, Walther, HK některé řady Boker, Puma, Spyderco, Cold Steel, atd. atd. ? :lol:


No tak samozřejmě máš pravdu, do detailu to okopírované není, ale prostě se mi to tak nějak ekluje, žít z cizího ...

Co se Číny týká, tak snad všechny kapesní nože, co jsem kdy měl (vyjma Mikovu, Opinelu, Spyderca a doufám že Bucka 110) jsou odtamtud, nebo z Taiwanu, nebo dalších rýžových republik, takže takto jsem to paušalizovat nechtěl.


Abychom se drželi tématu, dám sem ještě pár kousků, které mi padly do oka - boker exskelibur, sog flash, buck vantage, spyderco paramilitary


Mám rád klasické tvary a účelnost, různé taktické vychytávky, zubatá ostří a podobné věci mě moc neberou :-)



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#92 » úte 3. říj 2017, 10:39

Co se týče té číny, tak po CRKT, SOGu a Spyderca jsem ukotvil u Enlan. Zatím nejlepší edc nůž, co jsem měl. Konkrétně EL01.



Korzybski
Příspěvky: 54

Příspěvek#93 » úte 3. říj 2017, 12:04

Ty nože, co jmenujete, jsou opravdu dobrá volba a rozmezí 1000 - 2000 je pro praxi právě akorát. Já jsem si kvůli nízké hmotnosti a ještě nižší ceně (700,-) kdysi pořídil Gerber Paraframe II. Musí se často čistit a často ostřit, ale to jsem od obyčejného a relativně levného nože čekal a jsem s ním spokojený. Šestkrát dražší Böker Epicenter byl proti němu i s tou ocelí VG10 tragický omyl (a rozhodně už nikdy framelock).



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#94 » úte 3. říj 2017, 12:26

1000-2000? Já jsem ten svůj Enlan koupil za 12$, tehdá totiž ještě nebyl známý. Teď stojí myslím 20.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#95 » úte 3. říj 2017, 20:10

Střelec píše:Ganzo jsem si koupil za nějaké 400 a při otevření konzervy jsem ulomil špičku a trochu ohnul čepel. Jo a já vím, že se konzervy se nožem neotvírajím, ale když v nouzi na čundru nebylo zbytí. Starý mikov to vždycky přežil :)


Tak zrovna tim svym zminovanym SaW Borer Guard jsem oteviral konzervy celkem bezne a to ne jakoze dirku, ale pekne kolem dokola :) krome toho, ze se nezlomil, tak se ani moc neztupil ...

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#96 » úte 3. říj 2017, 20:54

Prave jsem nasel neco, co me ohromilo znackou i designem ... mel jste to nekdo v ruce?
https://www.kapesni-noze.cz/klasicke-za ... atin-clip/



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#97 » úte 3. říj 2017, 21:58

No proti gustu. Tak na tom se mi líbí akorát ta část od špičky po čep ;) Sám jsem fanda celokovových nožů, ale zrovna tenhle mě nijak neoslovuje.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#98 » stř 4. říj 2017, 19:19

Mě se líbí moc :) akorát mám strach, aby ta štíhlá linie nebyla na úkor úchopu. Tak proto jestli ho někdo držel v ruce :) ale dnes jsem zjistil, že je to boční vystřelovák, tak asi nic.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#99 » stř 4. říj 2017, 19:32

Máte někdo zkušenosti s tzv. pojistkou "sidelock"? Objevil jsem ji u SOG. Je to spolehlivé? Nikdy jsem nedržel nůž, co by tohle měl. Ale pokud to funguje, tak proč to nezkusit :)



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#100 » stř 4. říj 2017, 19:58

Má to i Enlan. Zadek čepele je opřený o "vyhnutý" plech celou svou šířkou, takže mu nedovolí se zavřít. Dělal jsem s tím už vše možné a nikdy nepovolil.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#101 » stř 4. říj 2017, 21:50

Super ;) dík

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#102 » čtv 5. říj 2017, 10:14

Rozdíl mezi SideLock a LinerLock.

SideLock - pojistka na boku střenek
side_lock.jpg


LinerLock - pero zajišťující čepel, mezi střenkami (mám u Walther STK)
liner_lock.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#103 » čtv 5. říj 2017, 10:42

Ty jo, tak to se omlouvám za mystifikaci!!! Tím pádem SideLock nemám a neznám. Omlouvám se ještě jednou.



Awertzue
Příspěvky: 103

Příspěvek#104 » čtv 5. říj 2017, 16:20

Liner lock . aspon na nozich co mám je ke vsemu mnohem pevnejsi pojistka, cepel nemá zádnou vůli
Arc lock (vzácně nazván sidelock), co je teda zobrazena na te fotografii SOGu, je s malou vůlí, nůz má technictejsí vzhled, ale že to uplně nedrzí kazí celej dojem. https://www.sogknives.com/locking-mechanisms.html



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#105 » čtv 5. říj 2017, 20:40

Řešit pevnost pojistky na noži je IMHO ne příliš podstatné. Na všechnu běžnou práci stačí jakákoliv pojistka. Pokud už teda dělám takové věci s nožem, kde by pojistka mohla selhat, nebude lepší koupit pevný nůž?
Nebál bych e žádné pojistky pokud jsou to aspon jakž takž slušné nože. Je to spíš co komu víc sedne Měl jsem backlock, liner locky a teď frame lock (což je vlastně něco jako liner lock)

Teď mám Kerschaw Emerson CQC-6. Za pár korun, pravda Čína ale výbroně zpracováno. Otvírání vytažením z kapsy mě prostě přitáhlo.
RAT-1 jsem měl, dobrá věc, pěkný V výbrus a nyní i ve verzi z D2. Rozhodně bych za D2 připlatil. Ne že by AUS 8 byla špatná.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů