Teleskopický obušek



Tomak
Příspěvky: 457

Příspěvek#76 » úte 18. led 2022, 12:47

Mám za to, že M.Hradecký z Aegis dělá kurzy na obušek. Ale chtělo by to ověřit.



Sody
Příspěvky: 314

Příspěvek#77 » úte 18. led 2022, 12:52

HT mají celodenní kurz.



vendelin
Příspěvky: 108

Příspěvek#78 » úte 18. led 2022, 14:09

SORUDO požádá živé i online kurzy. Mohu doporučit - https://sorudo.cz/online/



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#79 » úte 18. led 2022, 14:21

Jak dopadne na ulici takový absolvent online kurzu? :D



Piggy
Příspěvky: 1835

Příspěvek#80 » úte 18. led 2022, 17:12

Možná o něco líp než po přečtení nějakého článku v obrázkovém týdeníku. :lol:



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#81 » úte 18. led 2022, 17:26

Ale jen možná ;-)



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#82 » úte 18. led 2022, 18:24

Sarkafarka.Loupeznik píše:Jak dopadne na ulici takový absolvent online kurzu? :D

Edit.. tak online asi nic. I kdyz doporucujuc cvicit ve dvojici a to uz by neco dalo mozna
:-)

(Jinak omluva moje chyba, spatne pochopena otazka)



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#83 » úte 18. led 2022, 18:30

No už jen s ohledem na účinný dostřel/dosah těchto zbraní v tom bude rozdíl. Ale jak jsem skeptickej ke všem těmhle "bojovým systémům"(především pro většinové pojetí jejich výuky), tak tuplem nevěřím online kurzům. To je pak PC hráč Call of Duty hotovej válečnej hrdina.;-)



vendelin
Příspěvky: 108

Příspěvek#84 » stř 19. led 2022, 11:10

Jasně, bez tréninku, nejlépe s partnerem, je online kurz dost o ničem. A trénink bez instruktora vyžaduje disciplínu. Někdo to dá, někdo ne.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 986

Příspěvek#85 » pon 24. led 2022, 21:03

Tak jsem nevydržel ten obrovský duševní tlak a bezesné noci a zakoupil jsem teleskop NEX 16" WALKER.
No opravdu je to pohoda, tedy to skládání teleskopu tlačítkem, jinak první dojmy - oproti ESP 18" ocelový rozdíl v hmotnosti cca 120 g, kupodivu na první pohled není tak výrazný, ale pozná se asi při nošení, byl jsem zvyklý, že ESP je po vysunutí totálně tuhý, NEX se po vysunutí trochu vrklá (no pochopitelně, u ESP se zaseknou do sebe poměrně přesné kuželové plochy, u NEX se vzájemně posunou válcové plochy a ty musejí mít jistou vůli, aby šlo obušek lehce složit), složený NEX 16" je asi o 12 mm delší než ESP 18", ale to je prkotina, klipsy drží u obou velmi dobře, provedení obou velmi dobré.
Koupil jsem ještě pouzdro Nextorch V68, toto pouzdro, určené pro NEX, je použitelné i pro ESP, ESP do něj jde trošilinku lehčeji vsunout (i vytáhnout), ale těším se na chození s teleskopem v tomto pouzdru, protože se mi stávalo, že ESP, naladěný tak, aby se lehce dal otevřít, se mi v kapse kalhot, chycený svisle za klips, při chůzi často vysunul a nebylo to zrovna příjemné a byl problém ho nenápadně zavřít, abych nevypadal jako sexuální maniak dělající něco podivného.
Takže NEX 16" WALKER rozhodně doporučuji, doporučuji stejně rozhodně i to pouzdro V68 na něj.
Teď nastoupí první fáze "treninku" s manželkou, jiného protivníka nemám a Černá kronika bude mít alespoň o čem psát (no genderové weby také, ty to násilí rozmáznou!). Tak asi tak...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host