Paralyzér nebo pepřový sprej



jernom
Příspěvky: 23

Příspěvek#31 » pon 1. čer 2015, 07:59

No minimálně je to tlaková nádoba, která postupně ztrácí tlak. Můj sabre red po 6-7 letech měl výrazně nižší tlak, ale fungoval.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#32 » ned 21. úno 2016, 17:40

Vzhledem k co nejvyšší účinnosti? Výrobce a typ? klidně v zahraničí objednat, nebo ebay, Amazon, Čína.. .

Před půl rokem jsem viděl nějaké české video, jak nějaký spray nebo víc typů zkoušeli na dobrovolnicich na zahradě domu ve městě. Nevím jak to najít a ten spray tam jmenovali a mělo to slušný zastavovaci účinek na těch dobrovolnicich.

Dale jsem slyšel o spray, který je mnohem účinnější než zde prodávané, ale neprodává se zde a jde snadno objednat z Ameriky. Vím že jsem hodně přispěl do pléna. Zjistuju víc paralelně ..



relaxos
Příspěvky: 24

Příspěvek#33 » ned 21. úno 2016, 21:30

Audis: řekl bych že myslíš tohle video, taky jsem ho před časem viděl.
https://www.youtube.com/watch?v=7zOgKJ8wQHY

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#34 » ned 21. úno 2016, 21:36

domnívám se, že spray by si zasloužil samostatné téma "jaký sprej koupit" (jak jsem to založil) a neslučoval ho s tímto tématem (jak provedl moderátor).

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#35 » ned 22. říj 2017, 11:22

Ahoj, trochu ozivim toto tema. Vybiram peprak pro manzelku a taky pro dceru. Prosim o doporuceni, co je nejlepsi.
Pozadavky jsou:
- rozmery ... Idealne velikost jako takove ty male lepidla v tubicce nebo tochu vetsi rtenka, aby se to dalo nosit v kapse od damskych rifli
- Maximalni ucinnost.
- cena nehraje roli

Diky



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#36 » ned 22. říj 2017, 13:27

něco růžovoučkého?
https://www.armed.cz/peprovy-sprej-sabre-red-klicenka-14g/d-90002/
Nechtěly by dámy zvážit i něco většího do kabelky?
Třeba tornado police, to by mělo fungovat i vzhůru nohama, tej mojí nemůžu vysvětlit, že sprej máš držet svisle. A kdyby na mě vystartoval drban, nebo hafan, tak na to asi nebudu myslet ani já... Akorát je drobet větší.

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#37 » ned 22. říj 2017, 14:02

No ona dcera (15let) moc na ty ruzovy blbiny neni...kazdopadne diky za tip. Koukal jsem i na to Tornado police, to by asi taky slo, akorat z fotek nejsem schopen urcit, jak je to realne velky.
Jinak rozumim, ze do kabelky by se veslo neco vetsiho, ale zase to neni po ruce a treba dcera kabelku nenosi vubec...



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#38 » ned 22. říj 2017, 15:35

Velký je to jaxviňa, to je tak do kapsáčů, nebo kabelky. Ale zase tam má být 10-15 krátkých dávek.
PoliceTornado.jpg

A ergonomie není 100% vychytaná, hrb nahoře je svítilna, tryska je pod ní, když to blbě chytnu zakryju si trysku. (resp. musím si dávat pozar, aby mi ten prst před trysku nešel)
tornado2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#39 » ned 22. říj 2017, 17:25

Diky moc za vyfoceni... To je fakt dost velky... Jestli budu chtit dceru presvedcit, aby to nosila s sebou porad, tak to holt musi byt male... Naco bude peprak, kdyz bude lezet doma na policce... Jdu hledat dal, jeste jednou mrknu na tu "klicenku"

EDIT: jeste jsem se chtel zeptat, co povazujete za lepsi? Aerosol nebo tekutou strelu? Aerosol vystreli oblak, nevyhodou je, ze se muze rozptylit i jinam, vyhodou, ze nemusite trefit oci. Tekuta strela je smerova, ale nevyhodou je, ze musite mirit presne do oci (co kdyz ma utocnik napriklad slunecni bryle)?
Intuitivne bych vybral spis aerosol, nedokazu si predstavit, ze by treba mala holka v pripade utoku v tom soku jeste dokazala zamirit utocnikovi do oci... Nebo se pletu?



zedik
Příspěvky: 121

Příspěvek#40 » ned 22. říj 2017, 18:46

bral bych tekutou střelu.to vyfocený Tornádo je 65ml ne? dělají se i 45 ml a ty nejsou tak velký.mám ho taky,za výhodu považuju i svítilnu v hlavě.ta ledka je fakt jedovatá a v první chvíli když ti někdo posvítí moc nevidíš nic.krom toho taky pak vídí kam to stříká

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#41 » ned 22. říj 2017, 19:40

No ja prave nevim... ono je velky rozdil trefit nekoho presne do obliceje nebo jen tak vypalit sprejem nekam "jeho smerem"... Samozrejme je dost rozdil mezi dospelym chladnokrevnym chlapem, ktery se brani fetakovi a dejme tomu patnactiletou vydesenou holkou kterou prepadne nekdo v prujezdu... Proto jsem predpokladal, ze ten aerosol je jaksi mene narocny na presnost a chladnou hlavu ve stresove situaci... Ale je to jen muj odhad, mozna to tak neni...
Jinak tohle vypada docela skladne:
Aerosol - https://www.armed.cz/obranny-peprovy-sp ... l/d-98515/
Tekuta strela - https://www.armed.cz/obranny-peprovy-sp ... a/d-98514/

EDIT: ted se jeste koukam, ze ta "klicenka" je nabizena nejen v ruzove, ale i cerne, to uz je lepsi... Ruzovou mi nase mlada hodi na hlavu...
Naposledy upravil(a) rumcajs_tr dne ned 22. říj 2017, 19:51, celkem upraveno 1 x.



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#42 » ned 22. říj 2017, 19:51

Tohle Tornádo je ve stejném obalu jako 63ml, ale má jen 45 ml, protože je to ten systém co stříká i dnem vzhůru. Vevnitř je vak s dráždivou směsí a okolo mezi vakem a nádobou hnací plyn. Pro ESP je vyrábí německá firma a má to stejné složení, trysku i tvar jako TW1000 http://www.tw1000.com/tw1000_rsg-5.html. ESP k tomu dělá jen tu hlavici se svítilnou. A mělo by to stříkat +- tam, kam to svítí. Těžko soudit, na něco je lepší střela, na něco aerosol. Se střelou se dá sjet drbana od hlavy k patě a něco se chytne. Ikdyž, Houštecký se podle toho co jsem četl taky nejprv bránil sprejem, ale nezasáhnul prý dobře. Určitě bude lepší mít aspoň něco.



hulvath
Příspěvky: 20

Příspěvek#43 » ned 22. říj 2017, 22:01

A co rikate takovemu proti medvedum ? Dobre, velky, tezky, ale poradny dostrik a na cloveka musi mit primo brutalni ucinek https://www.frogtac.cz/Preziti-a-outdoo ... ez-pouzdra



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#44 » ned 22. říj 2017, 22:19

Těžko radit, stejně jako někdo nosí .45 a je v pohodě, druhý nic než LCP s sebou nevzal :-).
Já mám jako součást "light" výbavičky Stoper, účinnost netuším, naštěstí jsem ho ještě nemusel použít i když ho nosím dva roky prakticky pořád. LEDku nemá, nedokážu posoudit, jak velká je to nevýhoda, moc si neumím představit, jak v situaci, kdy mě jeden či více spoluobčanů žádá o finanční výpomoc nebo na mě vybafnou v noci zpoza rohu budu řešit, kam ta LEDka svítí. Mám střední velikost, tuším asi 40 ml a šel jsem do kompromisu mezi mlhou a paprskem, aby se nemuselo tak moc "mířit", a současně se pri případném použití nemusel zkoumat směr větru a byla šance třeba i proti dvěma, ne jenom jednomu útočníkovi. Nosím v kapse u kalhot všech druhů, oblekovky, kapsáče i jeans, ta 40 sice úplně neviditelná není, ale jelikož toho po kapsách nosím víc, tak se dost ztratí. Dělá se i tužka, tuším 15 nebo 20 ml, ale tam bych si zkusil, kolikrát a jak silně vystříkne, jestli to má smysl. Manželce bych pořídil 40ml do kabelky, stejně ti to bez kabelky nosit nebude a v kabelce se ta 40 ztratí, dceři pro začátek tu tužku, to se dá nosit snad opravdu ve všem, až si zvykne, udělal bych za její přítomnosti pokus s počtem výstřiků a zkusil jí přivést na myšlenku na upgrade na 40 ml.

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#45 » ned 22. říj 2017, 22:46

Aho, diky vsem za rady. Takze nakonec poridim pro dceru i manzelku ten Sabre Red klicenka (v cerne barve) a pro sebe jsem si vybral ESP Tornado Police 50ml (nosim sice Walther PPS M2, ale chtel jsem si stejne poridit neco pro, dejme tomu, ne tak vyhrocene situace). Na tu Sabre Red jsem sam zvedavy, asi jednu obetuji na pokusy, protoze co jsem mel moznost videt na youtube, tak to fakt strika dost poradne a dlouho na to, jak je to maly.
Poreferuji, az to vyzkousim.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů