sebeobrana v UK



ruzovaruze
Příspěvky: 6

Příspěvek#1 » pon 20. srp 2018, 17:58

Zdravím :-)

Chystám se na nějaký čas do Británie a zjistila jsem, že tam jsou nelegální pepřové spreje, paralyzéry, obušky, šroubováky ve večerní kabelce a vůbec cokoliv, co by se dalo považovat za zbraň. Jsem přitom zvyklá nosit s sebou, všude pepřák, a i kdybych zvyklá nebyla, myslím že to může být moc užitečná věc.

Tak vymýšlím alternativní způsoby, jak se bránit v případě nejvyšší nouze, když bych byla někým napadena. A chci se zeptat, jestli vás nenapadá nějaký prostředek, pomocí kterého bych se ubránila, který by se tam dal považovat za legální, a který by fungoval a ne jen zbytečně rozčílil útočníka.

Zatím mě napadly tyto možnosti:
Domácí pepřák, dle nějakého návodu na internetu
"Plamenomet z deodorantu a zapalovače" :D (vypadá to děsivě, ale nevím, udělalo by to tomu člověku vůbec něco?)
Silná baterka (sice útočníka oslním, ale co pak?)
Nějaké Savo nebo čistící prostředek.t

Co myslíte, fungovala by některá z těcho věcí? A když by to u mě našli, považovali by to za zbraň? Napadá vás nějaká jiná možnost?
Taky bych chtěla podotknout, že jsem fyzicky celkem slabá, takže na nějaké mlácení těžkými věcmi to moc nevidím :D



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#2 » pon 20. srp 2018, 18:04

A co takhle taktické pero?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#3 » pon 20. srp 2018, 18:35

Pepřák s přelepkou deodorant. Taktické pero. Boxer? Takovej ten pískač, co při vytržení pojistky strašlivě nahlas píská?



Sedek
Příspěvky: 97

Příspěvek#4 » pon 20. srp 2018, 18:39

Co třeba náramek s nápisem "RESPECT"? V zahraničí to občas z těchto důvodů rozdávají...
Jinak lak na vlasy místo pepřáku taky tak nějak funguje a v dámské kabelce je to běžná věc. Savo apod. bych neriskoval, po těch útocích s kyselinou na to budou koukat jako na nůž.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#5 » pon 20. srp 2018, 19:29

Na jakoukoli "kreativitu" v UK (v cizine obecne), bez konzultace s Britskym (mistnim) pravnikem (nebo detailne poucenym obcanem) VKLIDU zapomente.

Pokud by doslo na nejaky byt i maly incident a nebo namatkovou kontrolu, mohlo by dojit k hodne neprijemnemu prekvapeni, ktere by v lepsim pripade stalo jen dost penez a nebo cas behani po soudech.

Mimochodem SILNE pochybuji, ze takticke pero nebude v kategorii zakerna zbran a tudiz nastopro zajisteny problem i pri banalni policejni prohlidce.



ruzovaruze
Příspěvky: 6

Příspěvek#6 » pon 20. srp 2018, 20:08

A myslíte, že taktické pero by prošlo třeba hraniční kontrolou?

Právě se celkem bojím té anglické úzkoprsosti, tak bych u sebe chtěla mít ideálně něco, co je normální věc, ale můžu ji použít k účinné sebeobraně v případě nouze. A když by mi to mělo zachránit život nebo zdraví, asi bych s tím po použití klidně chodila i po soudech. Spíš bych se před ten soud nechtěla právě dostat na základě nějaké namátkové kontroly.

Třeba ten lak na vlasy se mi celkem líbí, myslíte, že by to toho člověka aspoň na chvíli zneškodnilo?
Nebo mu třeba hodit do obličeje prášek rozemletých chili papriček?
Vůbec nemám představu, jestli by to mohlo zabrat..
A třeba normální kovová propiska místo taktického pera?



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#7 » pon 20. srp 2018, 20:13

Taktické pero nikam prosím Tě nevoz. To si radši voz taštičku na příbory a tam si dej spolu s příborem a platovými lžičkami i menší kuchyňský nůž.
A místo pepřáku se dá použit třeba jiná věc co něco prská.


Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#9 » úte 21. srp 2018, 08:52

ruzovaruze píše:,.......... ve večerní kabelce ..........

tenisky na běhání



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#10 » úte 21. srp 2018, 10:55

No v Británii jsem žil, mám tam spoustu známých, ale jsem radši, když přijedou oni sem, než abych jezdil já za nimi. :) Opravdu už to tam stojí za prd. Vrátil jsem se po 7 letech předloni a opravdu nemám ani chuť se tam jet podívat na vikend. Žil jsem na předměstí Londýna a to mě někteří lákají i s potomkem (to už vůbec nemám chuť). Jo a samozřejmě bych si nevzal ani ten malý zmíněný nožìk. Reálně za něj hrozilo dostat 3 roky na tvrdo. Pokud se od doby, co jsem tam byl nic nezměnilo...

Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » úte 21. srp 2018, 11:55

No, možná, pokud by Vás bolela noha, tak by se dala použít nějaká zdravotní hůl.



ruzovaruze
Příspěvky: 6

Příspěvek#12 » úte 21. srp 2018, 13:11

https://www.google.cz/search?client=ms-android-xiaomi&ei=SRN7W8XHDoSa6ATDv5oY&q=temporary+identification+witness+spray&oq=temporary+identification+w&gs_l=mobile-gws-wiz-serp.1.0.0i22i30l4j33i160.1883.4667..6084...0.0..0.151.278.0j2......0....1.........0i19.q7KmeGHGlV8[/quote]

Na tohle jsem taky narazila, ale abych pravdu řekla, přijde mi to spíš komické. Pochybuju, že se mi útočník nastaví do takové pozice, abych se mi tím malým červeným čůrkem trefila do očí :D Navíc jsem koukala na nějaká videa a ldii, co to na sobě vyzkoušeli pak normálně otevřeli oči a povídali dál.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#13 » úte 21. srp 2018, 13:18

Imho to nemá útočníka zastavit tím ho ''označkuješ'' a až tě okrade, znásilní, zabije (nehodící se škrtni) bude mít policie větší šanci ho chytit.



ruzovaruze
Příspěvky: 6

Příspěvek#14 » úte 21. srp 2018, 13:19

Nevím, nejspíš si nakonec pořídím to pískátko, jak radil někdo výše. :-/

Co se deodorantů a sprejů na vlasy týče, viz video zde:
https://www.youtube.com/watch?v=FUh8Pj2YtTk

Nehodlám se samozřejmě pouštět do nějakých rizikových situací, nehodlám se tam s lidma na ulici prát, na druhou stranu rychleji než teď se asi běhat nenaučím. V Česku s sebou pro případ nouze proto nosím pepřák a docela mi vadí, že v UK to možné není...



ruzovaruze
Příspěvky: 6

Příspěvek#15 » úte 21. srp 2018, 13:21

blacknocturno, však jasně. Já jen že na netu to prezentují jako alternativu pepřovému spreji. Což mi přijde jako nesmysl.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů