Brokové náboje pro osobní obranu.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#46 » stř 29. čer 2016, 10:28

ja jsem premyslel nad solni naplni



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#47 » stř 29. čer 2016, 10:41

"sul a stetiny" ? no v ruznych filmech a pohadkach to bylo, jak by to bylo v realu by me docela zajimalo

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#48 » stř 29. čer 2016, 20:35

Enerccio píše:sided asi mysli jiny pripad ....


Prima, tak ty víš co si myslim. No to je teda věc.

Sůl a štětiny, to se tu probíralo nedávno. Je to blbost.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#49 » stř 29. čer 2016, 21:02

Ještě zpátky ke včerejšímu příspěvku, kterým jsem mimoděk rozpoutal diskusi.

Moje cesta začíná v chodbě. Chodba končí příčkami, za nimiž jsou obytné místnosti. V obýváku pak můžu střílet na dva směry (přístupové cesty), ale jen z jednoho vede záměrná do bezpečné betonové hradby, ta druhá je rovnou k sousedům. A tak dále. Prostě, když jsem to stavěl, tak jsem na válečnou taktiku ještě nebral moc ohledu, neprojektoval jsem to jako pevnost. Asi mi nezbude, než brokovnici koupit, dotáhnout na střelnici různé vzorky materiálu a zkoušet, co si mohu a nemohu dovolit. Kdyby k tomu někdo měl nějaké zkušenosti, ušetří mi práci.

Jsem si vědom toho, co je na dlouhé zbrani blbé, druhý díl manuálu mám přečtený (...že se nemá stát hned za rohem apod...).

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#50 » čtv 30. čer 2016, 09:18

sided píše:Sůl a štětiny, to se tu probíralo nedávno. Je to blbost.

Neprobiralo. Jen jedna zmínka. ;)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#51 » čtv 30. čer 2016, 10:08

Což na tom že je to nesmysl nic nemění.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#52 » čtv 30. čer 2016, 10:42

Fakt neprovokuju ale zajímá mě proč je to nesmysl.
Je zřejmé, že by musel být použit černý prach. Ale vystřelit by to mělo!!!! A ten kdo by stál v cestě by se určitě dost lekl.
A vůbec je možno vyrobit slepý náboj do brokovnice?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#53 » čtv 30. čer 2016, 10:52

S bezdýmákem to nebude fungovat vůbec a s černým prachem to bude slepý náboj. Sůl a štětiny zasekané v kalhotech se nekonají, to už bude mít větší energii zátka. Stačí si zopakovat fyziku pro 5tou třídu.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#54 » čtv 30. čer 2016, 11:02

Otázka je, jakou sůl použít. Krystaly cca 3 mm (sou to krásný a docela pevný krychličky) by podle mě měly zůstat vcelku ale nevím, jestli to někdo zkoušel.
Nahradit štětiny třeba nějakým kořením...
Nechovej se ke mě jako bych vysiral!
Ty sám přece MUSÍŠ vědět, že prásknout někoho na pět metrů gumou je smrtící. To je taky fyzika, byť ne jen páté třídy.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#55 » čtv 30. čer 2016, 11:19

Je to strašně jednoduchý, sůl, pepř, chilli, bobkový list i tymián je prostě moc lehký. udělá to obláček tak do vzdálenosti 1metru od ústí hlavně a konec. Prostě slepák jako každej jinej. Jestli potřebuješ něco nesmrtícího tak si pořiď Krakena (nebo jak se to jmenuje) na tenisáky. A je to dokonce Dčko.

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#56 » čtv 30. čer 2016, 11:34

Nemohu teď vložit odkaz.

Dejte si na youtube hledat " BB in shotgun" a očekávejte odkaz na video kanálu "Demolition Ranch". Chlapík tam jasně dokazuje, že brokovej náboj nacpanej plastovými BB kuličkami používanými v airsoftu lze použít.Podle mě jako non-lethal. Kdyby ten konec brokového náboje uprostřed třeba zalil tavnou pistolí, nebo voskem, bylo by to asi lepší, protože to zkoušel opakovaně a povedlo se mu to jen 1x u první rány.

Nicméně tudy podle mě ta ceste vede a není slepá. A pro Drvoštěpa : přijde mi nevhodné se tady o tom bavit, ale pokud na tom trváš, můžeš ty plastové BB nechat chvíli omáčet v roztoku Cayenského pepře a pak je natlačit do toho vyrobeného brokového nábojena prostý test si kup kuličkovku za 100Kč a tref se s tím do nohy - udělá ti to štípanec do krve, dej pak vědět jestli ten pepř měl nějaký účinek :-D Hrajeme si celej den :lol: Nemyslím to zle, nezesměšňuju ! Chci to vědět, ale ne testovat na sobě :-)

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#57 » čtv 30. čer 2016, 11:44

Někdy to jen tak s krystalickou solí zkusim. Nebo my to mohlo poškodit hlaveň? To asi ne.
Mimochodem, slepé do brokovnice se prodávají za 35 Kč. Jak si udělat sám? Určitě to jde, moraváci naslepo bouchaj ve vinicích a tuhle cenu by nikdy nezaplatili.
Trochu OT.
Jsi v bouchání znalý ale viděl jsi někdy karbidové viniční dělo?

"Brokové náboje pro obranu" ne slepáky, ne viniční děla !

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#58 » čtv 30. čer 2016, 15:48


Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#59 » stř 24. srp 2016, 09:01

Co říkáte vy zkušenější na toto? (Je to docela drahé na trénování ...) zkoušel už někdo?
Brokové střelivo S&B 410/76 (36) Self Defense: ráže 410/76 (36) s broky dvou velikostí: 2ks - 9,65mm a 15ks - 4,5mm
Jsou tam dva velké "bucky" a zbytek broky 4,5mm ... na vzdálenost kolem 10m by to už mohlo zachovat jednak výhodu přesného zásahu brokem o velké energii a zároveň velkého krytí malými broky při nepřesném výstřelu. Nepřijde mi to špatné. Zkoušel už to někdo na střelnici na nějaké kanystry s vodou/poppery apod.?



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#60 » stř 24. srp 2016, 09:18

hmm ja ani nevim kde se to da tady koupit, ale budu muset zjistit zda by mi to nejaky obchod neobjednal, docela se mi zamlouvaji

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů