Airsoft k tréninku



cipis
Příspěvky: 2137

Příspěvek#31 » úte 9. dub 2024, 08:37

Ideální jsou midcap tlačáky. Už moc roků zpátky jsme na to s klukama přešli. A jinak asi stejné schéma vývoje. Hrrrr, a za 5 minut znova.
Ruky, nohy, kraje těla, přesně, jak píšeš. Zuby :D

CQB funguje pěkně v momentě, kdy máš dvoupatrový likusák o nějakých 20 kanclech, kde hledá skupina 4-6 lidí jednoho až dva. Občas to končilo tak, že ti dva vyhráli a těch 6 se nedostalo ani do patra. I v jednom se dá takhle vyřídit celý squad. Dost lidí bylo trochu rozčarovaných, a to včetně policajtů, co s námi hráli. No řekněme odpoledne už se trochu chytali, ale ráno dostávali neskutečný klepec :D



Erix
Příspěvky: 106

Příspěvek#32 » úte 9. dub 2024, 08:46

Jarda.Jezek píše:Vážně jsem přemýšlel, že si na zahradní trénink LOSu pořídím airsoftku,...


Narazil jsem na jednoho maníka, kterej to tady dovedl snad k dokonalosti, no posuďte sami.
http://www.airsoftforum.cz/viewtopic.ph ... a4a8b45c47

Jinak k těm GBB pistolím, jako není to úplně jako real, to ani nemůže, ale kopie Colt1911/Hi-Cap (KJW/Marui), CZ75(KJW) a pistolí Glock (Umarex či AW Custom), tak z toho už něco vytvořit trochu jde. Co se týče těch zásobníků a možného rozbití - stačí si dát na stage či po cestě, kde budu asi přebíjet desku molitanu, nebo nějakej koš na papír a do něj kus molitanu a tam jej vyhodíš - jednoduché (koše nejsou drahé, takže jich můžeš mít i vícero. ;) Další možnost je Dump-pouch vzadu na opasku.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#33 » úte 9. dub 2024, 08:58

Ještě řešit, kam pustit zásobník... O dekách, molitanech, a tak jsem už uvažoval, ale trefovat ještě zásobníkem koš... Teda, to už je fakt vyšší dívčí. Kdyby to ovšem neodvádělo pozornost od toho, co je třeba řešit.

Musel bych na přebíjení rezignovat, ale v malé pistoli je to podstatná část každé situace.



cipis
Příspěvky: 2137

Příspěvek#34 » úte 9. dub 2024, 09:07

Si ten zásobník přivaž, max. tě to břinkne po kulích, jak se to zhoupne, aspoň simulace zásahu :D



skagerak
Příspěvky: 1008

Příspěvek#35 » úte 9. dub 2024, 09:37

Pokud to ma byt trening na ostrou tak pozor na solpatnej(odlosnej) drill... si vzdycky vzpomenu na tu historku o mrtvych us policajtech co po prestrelce meli v kapsach prazdne nabojnice... na strelnlbach je spravce furt otravoval at nedleaji bordel tak rovnou davali hylzny do kapes... a delali to pak i na ostro kdyz slo o zivot...

Jinak trma zajimave... ja se na "kulickokvky" dival vzdy spise skrz prsty, ale mozna to nemusi byt uplne marne ve vsech ohledech....

Neorientuji se v tom tak se zeptam jaky "system" je nejoptomalnejsi? (Vim ze jsou elektricke a na nejaky plyn nebo jeste neco?)



Erix
Příspěvky: 106

Příspěvek#36 » úte 9. dub 2024, 09:58

No tak nebudete trefovat koš, ale ta "karimatka" by to vyřešit mohla. Na 3D tiskárně jsou vytisknout i vyšší patky, takže by to jít mohlo, navíc pokud to bude do trávy, tak tam to přežít může bez úhony docela dlouho. Nejhorší je patka a plastové vývodky, tam to nejvíc trpí.

To skagerak: Jsou manuální (pistole, sniperky), AEG (elektrické repliky) a plynovky (GBB - dlouhé i krátké) a dál nevím.



Haluziak
Příspěvky: 288

Příspěvek#37 » úte 9. dub 2024, 10:04

Dlouhé plynovky jsou notoricky nespolehlivé. Krátké blow back plynovky jsou v pohodě ale nebral bych CO2, má tendenci zmrazit hop, dlouhodobě jedeme krátké plynovky na propylenu -> větší výkon -> možnost použít těžší BB, které jsou stabilnější.

Co se týká dlouhých proskákal jsem AEG, GBB, HPA. HPA má hromadu výhod a nějakou tu nevýhodu ale v poměru cena výkon to není nic extra a to jsem měl jak Polarstar, tak Mancraft, tak Tippmann. Dlouhé GBB nebrat je to fakt nespolehlivé. Nejlepší poměr cena výkon jsou furt AEG (bez blowbacku to je jen šidítko a kurvítko).

Já měl třeba totožné ostré ARko a AEG ARko co se týče doplňků (mimo optiky - moc drahé na soft :D ). To samé Mlocka, ale už to úplně neplatí, AS Glocky v MOSku se nedělali a tuším, že ani nedělají takže jsem tam měl AS kolim (nechceš aby ti někdo rozstřelil kolim za 6k+) co šel namísto hledí.

Třeba já na softu zjistil, že mi moje výbava nevyhovuje, bylo to na velké LARPové akce Blue Valley, kde jsme se všude přesouvali auty, a zjistil jsem že s 14,5" ARkem se mi kolem (teď už) mého Grand Cherokee blbě manipuluje, že je to neskladné, když potřebuješ rychle nasednout/vysednout. To samé blembák - furt to v tom autě zavazelo. Baťůžek na zadku vesty, nebo něco vzadu na pásku to bylo čiré utrpení když jsme spěchali terénem. A to má WJ namísto sedačky kožené křeslo.

Každopádně jsme víceméně zavrhli venkovní akce z toho důvodu, že tam nenavodíš tu atmosféru, že by to tak mohlo být fakt, když na některých akcích prakticky vidíš do respawnu opforu. A dobře polazená softka dokáže účinně střílet tak do 70m. Pár krát do roka si s klukama pronajmeme AS arénu v Hodoníně a dáme si tam team deadmatch (žádné vlajky, žádné nekonečné respawny, rychlé akce na vystřílení), hlavně jak už si to děláme sami pro sebe, tak neřešíme hádky kvůli nepřiznávání, nikdo tě schválně z metru nevysype do xichtu a tak.



skagerak
Příspěvky: 1008

Příspěvek#38 » úte 9. dub 2024, 10:05

Na jakou vzdalennost se da rozumne trefovat aby se to alespon trosicku blizilo realite?

A z tercoveho hlediska, jakapresnost se da nejlepe doshnaout (nejaky rozptyl na n
ejakou vzdálenost)

Edit
" A dobře polazená softka dokáže účinně střílet tak do 70m. "

Díky, takze aby se nevyskytovala vesti delak aby to nebylo nerealne bo s normalni ar ak das jaksi dal....

No pkje qsi rozdil jak se to pojme hra/sport/snaha o realistocnost co to da...
Kdyz jsem treba videl video nejake paintball soutěže tak mi to prislo uplne mimo....



cipis
Příspěvky: 2137

Příspěvek#39 » úte 9. dub 2024, 10:27

O tu dálku moc nejde, stejně na tu větší vidíš hovno. U základních modelů, bez ladění a tuningu je mířený dostřel okolo 25 metrů (trefuješ plechovku), dolet klidně 50 (něco se prostě ujme).
A jak píše haluziak, skvěle to otestuje výstroj. Párkrát jsem na střelnici "vypekl" kámoše, co dojeli, že budou střílet, sebral jsem jim ostré, vyzbrojil airsoftkama a šli jsme vedle střelnice. První akci se totálně nechytali, ono jak to je 3D, tak je to úplně o něčem jiném, než proti terči, přesně daným směrem. A projít mezi stromy s puškou, tak to byl občas pro některé též problém ze začátku.



Erix
Příspěvky: 106

Příspěvek#40 » úte 9. dub 2024, 11:49

skagerak píše:Na jakou vzdalennost se da rozumne trefovat aby se to alespon trosicku blizilo realite?
A z tercoveho hlediska, jaka presnost se da nejlepe dosahnout (nejaky rozptyl na nejakou vzdálenost)

http://airsoftaccuracy.com/search.php
Například Maruika VSR10 (manuálka) - 10 ran/10m a 30m

Obrázek
Obrázek

Na tady ty AS hračky je v ČR odborník jménem Carlos Shifty, viz videa na YT (sám říká, že na terč to nedělá - na to je vzduchovka, ale na hru a sim to ladí na +50 metrů plus s téměř jistou úspěšností.

Jinak AEGčko s laufem 6,03 (základ) a délkou 244 mm dávalo na 10 metrů cca těch 40 mm - to je ten údaj co jsem psal (vše v základu - jen vyštelovat HOP-Up, model s laufem 365 mm tam se podařilo tuším na 10 metrů kolečko cca 25 mm (už nevím)?



pH13
Příspěvky: 100

Příspěvek#41 » úte 9. dub 2024, 13:48

skagerak píše:Pokud to ma byt trening na ostrou tak pozor na solpatnej(odlosnej) drill... si vzdycky vzpomenu na tu historku o mrtvych us policajtech co po prestrelce meli v kapsach prazdne nabojnice... na strelnlbach je spravce furt otravoval at nedleaji bordel tak rovnou davali hylzny do kapes... a delali to pak i na ostro kdyz slo o zivot...


Ovšem tohle se nikdy nestalo, je to jedna z oblíbených pohádek na strašení. Obvykle se udává, že šlo o Nevell incident, ale tam nic v kapsách neměli. Ti čtyři sice umřeli kvůli vadnému tréninku, ale ten se týkal střelby (vzpřímeně, levá ruka v bok na kyčli, všichni takto nastříleli velmi dobře a při ostré akci se pak z pistole ani jednou netrefili), netrénovali přebíjení a podobně.

Je znám jeden případ, kdy si polda při přestřelce automaticky schovával nábojnice do kapsy (byl to dlouholetý přebíječ), ovšem ten to přežil a dokonce obyčejným revolverem přestřílel na 190 metrů chlapa s puškou 30-30 (policista byl špičkový střelec).

K těm airsoftkám. Pro mě se v okamžiku, kdy jsem začal střílet skutečné zbraně, staly všechny airsoftky kromě GBB nezajímavými, protože působí jako hračky (viz kropítka AEG). GBB zbraně mají stejné ovládací prvky jako skutečná zbraň, v ruce jsou při výstřelu živé, víceméně odpovídají hmotností a většinou mají dokonce velmi podobnou rozborku. S GBB Shadow 2 je možné trénovat rozborku ke zkoušce, ditto Beretta M9. Děti neměly problém po pár letech s GBB pistolemi (kdy jsme zároveň doma na zahradě dodržovali všechna pravidla jako na střelnici) přejít na skutečné zbraně.

Problém je ohledně dlouhých GBB zbraní, praktický pohled intenzivního uživatele už zazněl, z mého amatérského pohledu je problematičtější fakt, že je mizivá nabídka, což je špatné pro člověka, který by si chtěl airsoftově ošahat zbraň, kterou si v reálu nekoupí (třeba AUG).

Se sportovním použitím nemám osobní zkušenost, ale když jsem se ještě o airsoftky zajímal víc, tak jsem na Youtube narazil na řadu videí z Japonska, kde kromě airsoftek nemůžou mít nic, a tam s nimi krome AIPSC dělají i steel shooting a další střelecké soutěže a vypadalo to funkčně. Možná tam by šlo načerpat nějaké praktické zkušenosti.



Erix
Příspěvky: 106

Příspěvek#42 » úte 9. dub 2024, 15:52

No, tak určité návyky ostrá x airsoft aplikovat lze, ale všechno to 100% srovnat nelze, jak tu padlo.
Pokud se člověk zajímá a alespoň trénuje základním způsobem, tak nevidím důvod, proč by se při aplikaci airsoftu ve "svátečním" režimu jako doplněk dopouštěl nějakých špatných návyků, či dokonce zhoršoval v klasice.

Dlouhé AS GBB dobře vypadají, jsou více realistické, ale servis a celkové použití vyžaduje více nákladů, než u AEG zbraní. Navíc, dostupnost dílů není zdaleka taková, jako u elektrik, kde díly koupíte na každém rohu a vnitřek je de facto snad jen dvou verzí pro všechny základní modely.

Co jsem neměl v ruce a celkově je chváleno, tak je replika CZ EVO od ASG. Režim střelby nastavitelný jako u originálu, poté co dojde střelivo, tak se musí přebít jako u ostré, jinak nedojde k odblokování a nelze střílet dále. Cenovka je cca 10t Kč, což je de facto půlka ceny ostré.

Jo, Japonci jsou v tomto vyhlášení, je to tam samá Tokio Marui flinta či pistole. Ty jejich steel challenge jsou taky good. :)

https://www.youtube.com/watch?v=zr2YqfCKf4c
https://www.youtube.com/watch?v=wVDztVXopHw



monk
Příspěvky: 186

Příspěvek#43 » stř 10. dub 2024, 05:52

AS se da vyuzit na trenink pohybu, dokazes si najit dlouhou co mas i v realu tak manipulace je podobna, kdyz pouzijes midcap zasobniky (cca 100 ran) tak si i za přebíjíš. U pistoli uz to tu zaznelo, zasobnik a tvrdá zem je problem. Zakladni puskou trefis telo na 40m, pistoli v podstate taky, jen ta kulicka tam leti dlouho. Ja jsem zacinal so softe, a treba manipulace a pohyb z dlouhou vyzuzivam i ted s real.



Erix
Příspěvky: 106

Příspěvek#44 » stř 10. dub 2024, 13:24

Jj, MidCapy zásobníky jsou good, ale "profíci" mají i RealCap, čili reálnou kapacitu.



Haluziak
Příspěvky: 288

Příspěvek#45 » stř 10. dub 2024, 15:35

Už jsem to psal, s RealCapem to fakt nejde, už jen z toho důvodu, že 90% zbraní neumí vystřílet všechny kuličky ze zásobníku, navíc softka prostě není ostrá, že někam namíříš a ono to tam poletí, flyery se prostě stávají.
Ty midcapy jsou zlatá střední cesta, a pak na akci potkáš kida co má základní AK od Cymy a k němu 4 točáky a sype to co to jen jde :D

Každopádně pořád si myslím, že soft se dá využít jako tréninkový nástroj k CQB. Dá se nacvičit taktika vstupu a pak koukat jak to krásně nefunguje, když vás ti vevnitř čekají.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti