Vzduchovka pro syna...a trochu i pro mě



matkoo
Příspěvky: 184

Příspěvek#46 » sob 23. kvě 2020, 21:17

tam skorej 11

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#47 » čtv 28. kvě 2020, 10:20

Tak vzduchovka dorazila. Ekol Thunder FM black 4,5mm.

Celkem slusny baleni. :) GLSak stim prasknul, takze vyskocil kovovej kryt musky, ale jinak v pořádku. :)

Zatím se zdá být ok. Pažba docela sedne. Je to plast vylisek, takze vyhlazeni hran me proste ceka. Uvidim doma, az to zkusim. Osadim na jednodilnou nizkou montaz tu optiku. Jsou k tomu plastove nohy, takove ty nuzkove, ale blby je, ze se delaj na hlaven. jenze tahle vzduchovka ma natahovaci paku, která ma mensi prumer a tam to nesedne :) Mnoo stejne je to kravinium, tak to dam detem na pazbu do ktery jsem jim prilepil zaclonovou trubicku. .) Dám pak vědet, jak to lítá.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#48 » čtv 28. kvě 2020, 14:40

Tak ať ti slouží. Já mám od března toho Crosmana Benjamin Mayhem v 5.5 a jsem s ní spokojenej (určitě je mnohem přesnější než moje ruce a hlavně síly má až až. Navíc stavitelná spoušť - takže si můžeš naladit buď dloouhou měkkou, krátkou tvrdou, nebo cokoliv mez tím (jak co kterýmu soudruhovi vyhovuje :D ). Zato optiku co byla v sadě s ní jsem bohužel musel dát na reklamaci - uvolnil se a začal plavat záměrný kříž. Co já se s ní natrápil, než bylo zřejmý čím to je(pořád jsem si říkal, že není možný abych měl tak olšový ruce a šilhavý oči). Nakonec se kříž pootočil okolo osy optiky a bylo to hned jasně vidět, že horizontála není horizontálně a vertikála svisle. :roll:

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#49 » čtv 28. kvě 2020, 20:02

Mnoo je to vzduchovka. Nečekám zázraky. Voči už mám šejdrem, takže na mířidla co na ní jsou trefim na 15m sotva 10cm kruh. Ale namontoval jsem tam ten 1-6x24 sightmark co mi zbyl a na 15m se dostanu do 50koruny. Vejškově sem musel klikat 1,5 krát dokola, ale stranově seděl. Myslím, že to už je limit tý flinty a diabolek. :) Sice sem ze čtyřnásobil hodnotu toho kompletu, ale měl ten kukr ležet na polici? :)

Zjistil jsem, že olovo 0,56g lítaj slušně, ale jak tam dám mědený 0,48g, tak je to vprrrrr. Natahování pákou je v pohodě, rychle sem si zvyknul a už to lámu svižně. Trapně jsem si musel přečíst návod, jak se otvírá komora pro nabíjení .) Že rotuje mě nenapadlo. Turek to na cestu prolil volejem, takže prvních pár ran bylo jak vysílání kouřovejch signálů. Nízká montáž je fajn. Na spodní hrane puskohledu vidim musku i hledí a dá se tím hezky srovnat náklon. Nastavitelná lícnice taky pomohla. Jinak bych tam musel dávat nějaký molitany. Spoušť je delší, ale plynulá a hezky mě "překvapuje" výstřel. Síla taky dostačuje. Na tech 15m to udělá skoro 10mm dulek do lamino desky. sumasumárum za 3400Kč sní bude zábava.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#50 » pon 3. kvě 2021, 09:44

Ahoj,
na první pohled dotaz trochu blbý, ale nechce se mi to zkoušet :D někdo zkušenější to třeba ví, nebo má lepší odhad. Vzduchovky/větrovky mi delší dobu nic neříkaly, tak nemám moc zkušenost, co jaký výkon umí. Jediné místo, kde se dá s klukem trochu zablbnout a splňuje 2 parametry (tzn. stopro bezpečné a nebude mě nikdo vidět ani slyšet a tím ani prudit) je bohužel na místě, kde je trochu exponována část domu bez oken, žel s novým polystyrenem a fasádou. Pokud synovi cukne oko doprava, dům to může koupit. Jaký výkon větrovky/vzduchovky je podle vás přesný na 7m, ale zároveň na 12m neprošije fasádu s polyšem? Mám v plánu krátkou větrovku 5 nebo 7 Joule. Bude to ono?



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#51 » pon 3. kvě 2021, 10:17

airsoftka?
Myslim ze ani pro starou slaviu nebude polystyren prekazkou...

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#52 » pon 3. kvě 2021, 10:26

polystyren, lepidlo, perlinka, fasáda ...



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#53 » pon 3. kvě 2021, 10:44

Tak to slozeni tak nejak tusim... ale promin testovat to nepujdu

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#54 » pon 3. kvě 2021, 11:24

kazdá puska ti tu fasadu probije. Mozna ty kratke pistole by to zastavilo, ale dulku bych se bál. Bez testu to asik nepujde .)



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#55 » pon 3. kvě 2021, 11:40

ja nikdy nemel moc rad kulickovky (airsoft), ale mozna je to pro tebe alternativa .... oproti vzduchovkam vetrovkam ma i radu vyhod...
Jsou i takove co umi trefit...

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#56 » pon 3. kvě 2021, 11:57

I airsoftka dá na přiměřenou vzdálenost tu fasádu!

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#57 » pon 3. kvě 2021, 12:13

Diky vsem. Kolem me ma kazdy 14-16J (u tech je mi jasne, ze maji grady), tak si prave neumim predstavit, co umi 5-7, o kolik to je nebo neni slabsi... doted jsem strilel jen s malosrajdou a devitkou, vzduchovky sly kolem me :D



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#58 » pon 3. kvě 2021, 12:32

Vzduchovka s vhodným střelivem probije dopravní značku a podobné plechy (ovšem ne 7j ale ty cca 16-24J). Airsoft sniperka (ani nijak přehnaně silná, myslim 140 pružina, to může mít tak 3J?) mi doma na 5m probíjela skoro všechno, co jsem pro zábavu našel, včetně stolní desky IKEA (přes střed samozřejmě, to znamená tenké dřevo, voština a tenké dřevo, ono to vlastně není moc materiálu, ale stejně to překvapí). Vzduchovka mimo kosti může bez problému zabít člověka, airsoftka ustřelí třeba zub. Shrnutí - fasáda bude na sračky :D Je to vzdálenosti, ty hračky mají vysoké rychlosti a malé hmotnosti střel, takže se vzdáleností velmi rychle klesá průbojnost. Na druhou stranu stačí volně zavěsit lehkou síť a kuličky si poklidně pod ní posbírat z krabice. Na tak krátké vzdálenosti podle mě je největší zábava pro dítě plynová airsoft pistole na plechovky. Je to pocit skoro jak z ostré.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#59 » pon 3. kvě 2021, 12:37

co tak miesto vykonu riesit skor dopadiste? hrubsia deska, ktora dokaze zastavit diabolku + slavia 630, trochu viac kazania o bezpecnosti a vycviku maleho a aspon mu neznechutis strielanie tym, ze to lieta kam sa tomu chce a jak fukne vietor



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#60 » pon 3. kvě 2021, 13:27

Přesně tak, i kdyby tam nebyl polystyren, ale normální omítka, přece i tak by nikdo nenechal do ní střílet vzduchovkou. Na omítku se přece nesahá, nedrápe se po ní a lepší o stěny ani nic neopírat.

Na ochranu před vzduchovku stačí i deska z překližky nebo konec konců i volně pověsit deku před zeď.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů