Vzduchovka pro syna...a trochu i pro mě



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#1 » úte 28. dub 2020, 20:40

Syn (9 let) chce (spíš dlouhou) vzduchovku a tak nějak jsem zjistil, že moje znalosti v oblasti jsou poněkud "zastaralé". Poraďte někdo čemu se vyhnout a co je naopak dobrá volba...

Problém je trochu v tom, že jí budu občas chtít asi používat i já a syn je docela velkej, takže nic vysloveně juniorskýho. Chci nějakou co má opravdu výkonově k povoleným 16J a nějakou formu zásobníku, drážkovanou hlaveň.

Pokukoval jsem po PCP vzduchovkách ale to plnění znamená dalších X tisíc Kč, CO2 jsem našel jen s relativně nižším výkonem, takže nakonec asi klasická lámačka?

A koukám že stejně jako u brokovnic, je to samá Čína a Turecko. Ale jestli to funguje...

Každopádně, díky za jakýkoliv info!



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#2 » úte 28. dub 2020, 20:49

K čemu potřebujete 16J? Díru do papíru na 10 m udělá i 7J, s pohodlnějším natahováním pákovky, popř. nižší spotřebou plynu. Ale pokud to chceš, tak za mě slavia 634. Rozumná cena, náhradní díly.....



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#3 » úte 28. dub 2020, 20:57

Na 10m jde asi všechno ale co když budeme chtít střílet třeba na 25m nebo i o kousek víc? To už ty slabší podle mě nedaj. Slavia dobrý ale jednak se už nevyrábí a navíc mě přijde jako otrava dávat diabolky po jedný.

Ten zásobník to podle mě prostě chce.



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#4 » úte 28. dub 2020, 21:01

já jsem nedávno pořídil pro děti i pro sebe Gamo Black Shadow, je to sice lámačka, ale ani čína ani turecko. Oproti těm tureckým hatsanům se snadněji natahuje. Výkon slušný, přesnost s diabolkama JSB mě příjemně překvapila a přitom ani není drahá.



matkoo
Příspěvky: 184

Příspěvek#5 » úte 28. dub 2020, 21:27

do akej ceny



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#6 » úte 28. dub 2020, 22:21

matkoo: Tak cca do 6 tisíc Kč ale můžu i trochu připlatit když bude vypadat že vydrží.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#7 » úte 28. dub 2020, 22:53

Pro syna (11let) mam Slavii 631, ale vic ho bavi vz. 47
Horsi presnost, ale pohodlne ovladani vleze



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#8 » úte 28. dub 2020, 23:46

Walt: vz. 47 je super, střílel jsem z ní schodou okolností docela nedávno. Možnost střelby v leže je určitě plus a zásobník je právě obrovská výhoda. Nicméně je opravdu těžká (důvody ale chápu), nemožnost použít diabolky, nestandardní velikost broků a opravdu se dost těžko natahuje.

A hlavně, prodává se teď třeba i za 15 tisíc (třeba v Beareka). Určitě zajímavá věc do sbírky. V podstatě by my asi vyhovovala nějaká moderní alternativa, leč nenašel jsem.

Koukám na Gamo Replay, jedna z mála zásobníkovek, ale chci znát i další možnosti.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#9 » stř 29. dub 2020, 06:35

Nedávno jsem koupil Crosman Benjamin Mayhem v ráži 5.5mm v sadě s optikou. Má štelovatelnou spoušť, výkon taky dost slušný. Nevím, jestli rychlosti udávané na krabici odpovídají skutečnosti, chtělo by to zkusit na hradlech, ale podle toho co prostřelí to není "úplně neškodné" (násobek toho co Slavie 631 s novou pružinou po celkové repasi).



dethan
Příspěvky: 46

Příspěvek#10 » stř 29. dub 2020, 07:57

Zdravím, řešil jsem vzduchovku před cca šesti lety.
Pokud trváte na pákové opakovačce, můžete zapomenout na diabolky, tím pádem i na nějakou větší přesnost nad řekněme 15 metrů.
Doporučuju přočíst nějaké vzduchovkové forum, třeba na gunshopu. Uděláte si lepší představu o tom co potřebujete.



Sam Jr.
Příspěvky: 226

Příspěvek#11 » stř 29. dub 2020, 09:14

Nezazněla tu ještě ruská Baikal MP-61 (Iž-61 nebo ižh-61), lehká a i natahování jde krásně lehce, pevná hlaveň, boční natahování, délkově stavitelná pažba, pistolová ručka a zásobník na 5 diabolek. Koukni na recenze není to závodní speciál, ale všichni jsou překvapení přesností nejen na zábavný střílení.

Koupil jsem teda jetou z Německa, měla 7,5J ale dal jsem originál ruskou pružinu (ebay), která je o čtvrtinu delší, nový těsnění, udělat silonový oboustraný vedení pružiny, dal kolimátor a užívám si s ní co jsou střelnice zavřený :)

PS: koupil jsem ji ofiko synkovi, ale tomu je teprve rok a půl :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#12 » stř 29. dub 2020, 09:21

anebo například na http://www.alexxxus.cz/ sice je to spíš o PCP, ale jsou tam recenze i CO2, pumpovaček i lámaček.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#13 » stř 29. dub 2020, 10:32

sam jr.> Jo, taky bych ji doporučil, je opakovací, ale viděl jsem ty maximalistické požadavky na energii a to, že to nemá být nic juniorského, a tak jsem to sem nedával. Jinak za mě je to skvělá vzduchovka (mám ji osazenou ruským dioptrem (ebay), pevná hlaveň a pistolová rukojeť jsou fajn a díky stavitelné pažbě má i široké věkové pole střelců - podle mě do rodiny akorát.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#14 » stř 29. dub 2020, 11:01

Ten Baikal vypadá hodně dobře.

Mám doma už pár let VZ.47 (Svazarm uloženka) a tu bych ve svých 10 letech nenatáhl...



matkoo
Příspěvky: 184

Příspěvek#15 » stř 29. dub 2020, 14:15

dobry odkaz je na alexxxus.cz
treba si uvedomic co chces pcp co2 piest paka?
na inzerat kupis toto viac
ak sa chces buchnut po vrecku....
https://www.zbrane-vzduchovky.cz/vzduch ... y-ii-55mm/

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů