Flobertky, vzduchovky a plynovky po novele.



Daleko
Příspěvky: 137

Příspěvek#31 » úte 1. čer 2021, 19:31

Ještě k flobertkám v C-I: dnes jsem si všiml, že Kentaur prodává Fiochi jednotný náboj flobert 9 mm. O to nic, proč ne. Co mě ale zaujalo v popisu, že (cituji): "Náboj je vhodný i pro automaty" ... a můj dotaz na střeleckou komunitu: To fakt existují i flobertky "automaty" ? ...tedy správněji "samonabíjecí flobertky" ? Tož možný je asi dneska všechno :-)



stip
Příspěvky: 279

Příspěvek#32 » stř 2. čer 2021, 07:37

Ano samonabíjecí brokovnice ráže 9mm Flobert existují. Vyrábějí/vyráběli (neznám aktuální stav) se převážně v Itálii, protože tihle jižní národy mají nehezký zvyk lovit a pojídat zpěvné ptactvo. Existují třeba Vincenzo Bernardelli Model CF9 9mm Flobert nebo Marocchi 9mm Flobert. Půjde ale patrně o dnes již poměrně drahé sbírkové kusy.



stip
Příspěvky: 279

Příspěvek#33 » čtv 3. čer 2021, 11:48

Mě by zajímalo, jak vlastně ty plnohodnotné flobertky střílí. Především co se týče přesnosti. Tak bych rád vyzval ty co si už na občanku nějakou "garden gun" pořídili, aby se pochlubili jak jim to do papíru chodí. Dík.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#34 » čtv 3. čer 2021, 13:55

To už ale nesouvisí s novelou zákona a recenze pište do samostatného vlákna/vláken.



stip
Příspěvky: 279

Příspěvek#35 » čtv 3. čer 2021, 18:41

Já tam souvislost vidím pište to sem.

ok, 2 týdny.. McFly



Daleko
Příspěvky: 137

Příspěvek#36 » čtv 17. čer 2021, 21:41

Tak jsem si novelu prostudoval nyní již důkladně (díky skageráku) a dospěl jsem k tomu že na své zahradě na chalupě chci mít v kategorii C-I flobertku 9 mm. Mám sice ZP ale kategorie C-I má různé výhody, kupříkladu právě legální použití (samozřejmě za dodržení všech patřičných pravidel) na zahradě na chalupě za stodolou. Problém je v tom že jsem našel jedinou flobertkovou devítku, a to Chiappa 9mm Flobert. A ta se mi opravdu, ale opravdu nelíbí. Tedy můj dotaz na fórum: nechystá někdo (například pan Dressler) něco hezkého klasického v provedení 9 mm flobert? .... popřípadě nějaký tip na zahraniční kousek? Ovšem chápu že z ciziny by se to asi prodražilo, ono nás zájemců o takový špek asi zas tak moc nebude :-(



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#37 » pát 18. čer 2021, 09:28

Mám dvě flobertky v ráži 9 mm. Obě jsou registrovány v kategorii C. Je možné je nechat přeregistrovat do C-I ? Má s tím někdo nějaké zkušenosti?



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#38 » pát 18. čer 2021, 22:48

To je zajímavý (ne překladatelský, ale výkladový) oříšek.
Řekl bych, že ke změně kategorie došlo ze zákona. Tím pádem by se měla automaticky změnit v CRZ.
Takovou zbraň tedy lze legálně prodat svéprávné osobě starší 18 let s pobytem v Česku, aniž by musela mít ZP.
Po prodeji nejspíš bude třeba odevzdat PZ.
Akorát nevím, co se má udělat s PZ, pokud si ji necháš. :?



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#39 » sob 19. čer 2021, 21:51

Zdravím, mám tu další výkladový oříšek.
Situace: opakovaná přeprava zbraně kategorie D, která je palnou zbraní, přes hranici státu.
(Laicky řečeno - převážení plynovky v osobním vlastnictví sem a tam přes hranici.)

Současná právní úprava zákona o zbraních přináší změnu a připojuje v §15, odst. 6, novou podmínku, kde nařizuje pro vývoz, dovoz, tranzit nebo přepravu zbraně kategorie D, která je palnou zbraní, použít ustanovení upravující vývoz, dovoz, tranzit nebo přepravu zbraně kategorie C-I.
Rád bych věděl, která ustanovení současné platné úpravy zákona o zbraních se vztahují na opakovanou přepravu jedné konkrétní zbraně kategorie D, která je palnou zbraní, mezi státy ČR a SRN. Tato zbraň je a zůstává v osobním vlastnictví, proto se nemůže jednat ani o trvalý dovoz, ani o trvalý vývoz, ani o tranzit.
Podle mého laického porozumění současná úprava zákona o zbraních opakovanou přepravu zbraně kategorie C-I (která je a zůstává ve vlastnictví přepravovatele) přes hranici neřeší, stejně jako to neřešila předchozí úprava zákona pro starou kategorii zbraní D.

Požádal jsem OBP MV ČR o právní názor, ale již několik měsíců žádná odpověď.

Co si myslíte?
HJ



Daleko
Příspěvky: 137

Příspěvek#40 » sob 19. čer 2021, 22:02

Hacker: skoro bych řekl že je to přesně na to úsloví "Kdo se moc ptá, moc se doví" :-)



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#41 » sob 19. čer 2021, 22:26

hackerjack: Jaké platí podmínky (zákony) v Německu, pro dovoz zbraně kat. D?



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#42 » ned 20. čer 2021, 06:46

hackerjack píše:Rád bych věděl, která ustanovení současné platné úpravy zákona o zbraních se vztahují na opakovanou přepravu jedné konkrétní zbraně kategorie D, která je palnou zbraní, mezi státy ČR a SRN. Tato zbraň je a zůstává v osobním vlastnictví, proto se nemůže jednat ani o trvalý dovoz, ani o trvalý vývoz, ani o tranzit.
Předveším jsem přesvědčen, že problematika přepravy a vlastnictví navzájem nijak moc nesouvisejí. Je naprosto běžné realizovat trvalý dovoz, vývoz i tranzit vlastní zbraně.
Jinak danou otázku nejspíše řeší institut EZP, který lze od počátku vydat i osobě bez ZP, která je oprávněným držitelem zbraně (v tomto případě takové, kterou lze držet bez ZP).



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#43 » ned 20. čer 2021, 22:59

Piggy píše:To je zajímavý (ne překladatelský, ale výkladový) oříšek.
Řekl bych, že ke změně kategorie došlo ze zákona. Tím pádem by se měla automaticky změnit v CRZ.
Takovou zbraň tedy lze legálně prodat svéprávné osobě starší 18 let s pobytem v Česku, aniž by musela mít ZP.
Po prodeji nejspíš bude třeba odevzdat PZ.
Akorát nevím, co se má udělat s PZ, pokud si ji necháš. :?


To je právě ten problém. Zkoušel už někdo odevzdat PZ zbraně, která ze zákona přešla do kategorie CI ?



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#44 » pon 21. čer 2021, 22:44

Dotaz výše byl špatně položen, odpověď je v pořádku ;). Zajímalo mne, jestli Němci ten převoz nějak zvlášť řeší, nebo je to podobné jako u nás (tedy nijak zvlášť neurčeno).



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#45 » úte 27. črc 2021, 22:26

Vidím, že po novele se pušky ráže Flobert 9 mm prodávají na základě předloženého občanského průkazu osobám starším 18 let. Ale náboje 9 mm Flobert jsou k dostání jen na Zbrojní průkaz. K čemu je osobě starší 18 let zbraň, kterou si může koupit, ale do které mu neprodají náboje, pokud si neudělá ZP?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů