Flobertky - čištění & přesnost



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#1 » ned 4. lis 2012, 23:46

S flobertkami nemám moc zkušeností, musí se to čistit po každé střelbě nebo je to jak s malorážkami?

Uživatelský avatar
muzzleloader
Příspěvky: 127

Příspěvek#2 » pon 5. lis 2012, 07:51

Staci protahnout vatou lauf.Ale strelba je presnejsi,kdyz ji trochu zasvinis,jako lr.



matias
Příspěvky: 259

Příspěvek#3 » čtv 10. led 2013, 20:00

Ještě zpátky k čištění, J.Dressler "Pan" Flobertka, mi doporučil čištění po každé
střelbě z důvodu vysoké agresivity slože ve střelivu wedečkem. Škoda, že mažu
maily, citoval bych ho přesně. Jinak před každou mířenkou jdou tak ze tři rány
( i po sebelepším vytřením do sucha ) mimo slušnost.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#4 » čtv 10. led 2013, 20:22

Zdravím flobertkáře ( :D ). Co se týče čištění po střelbě z flobertky, tak i já doporučuji po každé střelbě zbraň a hlavně hlaveň vyčistit kvůli zanášení povýstřelových spalin ze zápalkové slože. Sám vlastním starou flobertku, kde ji předchozí majitelé moc nečistili, což se negativně projevilo na drážkovaném vývrtu, který je částečně poškozen vypadením části polí, nicméně však přesto se mi tento drážkovaný vývrt podařilo aspoň částečně zachránit :|

Uživatelský avatar
muzzleloader
Příspěvky: 127

Příspěvek#5 » pát 11. led 2013, 08:57

Ja cistim jen komoru a zaver.Hlaven musi byt zadelana,jako u .22lr,jinak si nezastrilim.Povystrelove plodiny jsou uplne stejne jako u .22lr,protoze .22 flobert obsahuje i prach.To naboj 6mm flobert,je bez prachu a kulicku zene jen zapalkova sloz.Ale v me pistoli jsou naboje s kulickou nepresne.Mnozstvi zapalkove sloze je nepresne a strelba je nekonzistentni.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#6 » pát 11. led 2013, 11:15

Svou flobertku krmím střelivem S&B cal. 6mm ME Flobert court s olověnou kuličkou, neboť je to pro tu mou "stařenku" z Belgického Herstalu (jedná se o provedení i s výrobním číslem) lepší varianta než ta poměděná. Ikdyž je na ní vyraženo FL 22.L a vleze se do komory klasický náboj .22 LR, používám výše uvedené střelivo. Ikdyž na nějaké to dlouhodobé střílení se mi již nechce používat, přesto si z ní občas několikrát vystřelím, vždy ji však po střelbě čistím, včetně hlavně. Protože:
1) si to zaslouží
2) ji mám rád
3) chci, aby mi vydržela co nejdýl :D
Co se týče té hlavně, tak i taková vzduchovka si po nějakém čase zaslouží vyčistit. Ikdyž střílí dobře, protože při průchodu hlavní se olovo, byť minimálně, ale přeci jen stírá a usazuje. o flobertce nemluvě :D

Uživatelský avatar
muzzleloader
Příspěvky: 127

Příspěvek#7 » pát 11. led 2013, 11:21

To mas sice pravdu,ale strilel jsi nekdy tercovku s malorazkou?Cista proste nechce litat presne.Po vycisteni se musi nejdriv zasvinit hlaven,nez se zase soustrel srovna.Taky cistim,ale treba jen jednou mesicne a rozptil mam pak jako z brokovnice.



matias
Příspěvky: 259

Příspěvek#8 » pát 11. led 2013, 20:10

O zhoršeném rozptylu malorážek i vzduchovek po pečlivém vyčištění hlavně
není pochyb. Fajnoví starší nimrodi dávali ze dvě rány před lovem z kulovnice
taky jenom tak, sniper ze zrcadlovou hlavní do akce asi taky nepůjde. Ale mám
návrh: oslovte své známé puškaři k danému problému, poznatky hoďte sem
a udělejme si sumář jak nato.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#9 » pát 11. led 2013, 21:39

Pro muzzleloader:
Párkrát střílel :D Malou odstřelovačku. Ale jen takovou klubovku. Ale s tou čistou hlavní to je pravda. Vždycky před závodem jsem si řekl, že někde musím párkrát vystřelit, ale nikdy k tomu nedošlo :D . Taktéž to bylo i s pistolí při IPSC. Tam to sice není tak markantní, ale je mi jasné, že se "zasviněnou" zbraní se lépe střílí, protože není větší rozdíl mezi pátým, dvacátým nebo padesátým nábojem narozdíl mezi čistou hlavní s prvním a dalším výstřelem. Ale po střelbách vždy přišlo čištění. Mám své zbraně rád :lol: ;)

matias píše:.........., sniper ze zrcadlovou hlavní do akce asi taky nepůjde. Ale mám
návrh: oslovte své známé puškaři k danému problému, poznatky hoďte sem
a udělejme si sumář jak nato.

Nesouhlas ! Sniper jde do akce vždy s čistou hlavní. Problém je však v tom, že již předem ví, kam ta střela dopadne. Dopadne jinam, než ta druhá. Té první ráně se říká "studená rána". Snipeři jí trénují. Zkráceně asi tak:
S vyčištěnou flintou zaujme stanoviště, namíří a vystřelí. Optika je samozřejmě nastřelena tak, že míří na místo, kam dopadají střely vystřelené z již "znečištěné" hlavně. Správný sniper totiž ví, kam ta první rána dopadne a proto s tím již počítá. Nebo si snad někdo dovede představit:
- policejního snipera, který s flintou někde za městem "zasírá" hlaveň ?
- vojenský sniper, který se "zasráním" hlavně prozradí ?

Uživatelský avatar
muzzleloader
Příspěvky: 127

Příspěvek#10 » pát 11. led 2013, 22:07

Tak u velkoraznich kulovnic,je to o necem jinem.Sniper si studenou ranou stejne netroufne na long shot.On vi kam cca padne strela,ale pokud se k tomu pridaji dalsi faktory,jako vlhkost vzduchu,nadmorska vyska,nekolikrat zmenen smer vetru,atd... Tak neni zarucena 100% rana.
Ale tohle je ot.
Tady jde o pistoli,jeste ke vsemu predelanou na .22 flobert.Tyhle naboje jsou uz takhle nekvalitni a pokud chce clovek slusne nastrilet,tak hlaven jako zrcadlo a jeste ke vsemu treba mastna,tomu moc neprida :-(



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#11 » pát 11. led 2013, 22:30

muzzleloader píše:Ale tohle je ot.

Rozdělil jsem to. Odstřelovačky apod. tady nebudem motat.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#12 » pát 11. led 2013, 23:44

Já myslím, že není rozdíl mezi "vyleštěnou" hlavní flobertky nebo velkorážové kulovnice. Studená rána má u obojího podle mne stejný průběh.
Nicméně zpět k flobertkám :D
Tyto náboje a zbraně jsou určeny jen pro zábavu a relax. Nějaké oslnivé výsledky s nimi asi moc nejde očekávat. ikdyž mohou také v dobrém překvapit. Proto jsem také rád, že se mi povedla sehnat dlouhá (dle mého přesnější) verze :D Nicméně i tak si s nimi lze užít zábavu :)
muzzleloader dotaz:
tu flobertkovou Drulovku jsi koupil jako první (myšleno jako první Drulovku), nebo jsi už nějakou předtím měl ?

Uživatelský avatar
muzzleloader
Příspěvky: 127

Příspěvek#13 » sob 12. led 2013, 00:29

Prvni vlastni,jinak jsem z drulovky v .22lr strilel casto.
Me prijde presna opravdu dost,oproti flobert revolverum,je to neve a dudy.
Jakou dlouhou mas?Ja mam zkusenost jeste s puskou Zom od stejneho vyrobce.
A s cistenim je to stejny,cista proste netrefuje

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#14 » sob 12. led 2013, 13:10

Jak jsem psal, já vlastním "stařenku" :D
Celková délka je 88 cm a délka hlavně je 45,5 i s komorou.
Nemám ji na nějaké to sprtovní střílení, spíše je to srdeční záležitost, protože se mi takové flobertky líbí a kdysi jsem ve Zlíně v jednom již zrušeném bazaru & zastavárně "přišel" docela blbě o jednu takovou, této, která se mi také povedla koupit náhodou si už docela vážím 8-)
Nicméně je ve stavu střelbyschopném a občas si s ní vystřelím. Je sice staršího data výroby, který se mi ještě nepoštěstilo zjistit, je napadena důlkovou korozí, ale i není to nic, co by mělo vliv na její funkci. Je to prostě moje "mazlička" :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
mdkill
Příspěvky: 48

Příspěvek#15 » čtv 14. úno 2013, 08:24

Já mám zkušenost s flobertkovým revolverem Kora. Má dělený válec. Vystřílel jsem s ním 300ks S&B se špičatou střelou. Střela měla takový okroužek, který se bohužel strhával při průchodu z válce do hlavně, a rozpadlý padal pod válec. Takže po takových 25 ranách nešlo válcem otáčet a musel se vyčistit.
Hlavně to bylo tím, že v hlavěň byla vyvložkována s příliš ostrou náběhovou hranou... :D pro větší ránu. Po úpravě to již vydrželo 50 ran :P bez čištění.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů