Flobert na obranu



Jirka
Příspěvky: 5

Příspěvek#1 » sob 2. led 2010, 22:00

Zdravím :)
Předem se omlouvám za zcela hloupé téma, ale jsem naprostý zelenáč co se týče střelných zbraní.
Rozvažuju nad koupí krátkého revolveru, něco na tento způsob : http://www.strelecky-portal.cz/e-shop/k ... l?vmcchk=1
Je tohle dobrý model? Respektive jak je to s kalibrem, vyrábí se i něco většího než 6mm? Čím více bude připomínat "dospělou" zbraň, tím lépe.
Účel je prostý, poslední dobou se čím dál tím častěji setkávám s arogantními "blbečky" mého věku, kteří se neumějí chovat, častokráte machrují před holkou, případně si honí ego - asi víte co myslím.. Tuhle zbraň bych chtěl mít jako takovou výstrahu, v krajním případě i obranu. Zatím se mi tyhle situace vždy podařilo nějak zvládnout, ale příjemné to není a myslím, že zbraň by byla přínosem. Četl jsem starší diskuse a vím, že takováhle "dětská" zbraň není zrovna nejúčinnější, ale bohužel na získání ZP ještě nemám věk, chybí rok.
Poraďte prosím jaký model zvolit. Děkuji za odpovědi ;)

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#2 » sob 2. led 2010, 22:59

Flobert ráže je jen 4 a 6 mm s energií střely do 7,5J. Na vyšší ráže je nutný ZP.Na arogantní blbečky ale není dobré používat jakoukoli zbraň, je lepší se takovým konfliktům a blbcům vyhnout.Pro vlastní obranu postačí pepřový sprej.Oprava, chybička se vloudí.
Naposledy upravil(a) Poradce02 dne sob 2. led 2010, 23:03, celkem upraveno 1 x.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#3 » sob 2. led 2010, 23:01

Ohledně flobertek toho bylo a ještě bude hodně napsáno. Můj názor je takový - tyto zbraně by měly sloužit pouze k zábavní střelbě, na cokoliv jiného to jsou vyhozené peníze. Na obranu ještě tak "plynovku". Doporučuji za uvedené peníze si zaplatit kurz sebeobrany a uděláš pro své zdraví daleko víc než koupí flobertek na sebeobranu. Pokud bys ji proti někomu použil tak dotyčného maximálně naštveš, protože tyto "zbraně" mají menší výkon než vzduchovky a odskáčeš to ještě víc, to že držíš v rukách ostrou zbraň ti stejně "kvůli věku" asi nikdo věřit nebude.

To Poradce02 : max výkon 7,5 J - nad je ZP

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » sob 2. led 2010, 23:02

Obávám se, že na to jdeš hodně špatně. Flobert není v žádném případě obranná zbraň.
Pokud ta setkání jsou opakovaně závažná, kontaktuj Policii. Pokud nejsou, nechápu proč do toho chceš tahat zbraň (a spíš to ukazuje na to, že bys neměl mít ani zbrojní průkaz). Obzvlášť pokud chceš před danou holkou zamachrovat sám..?
Pokud se ti to opakovaně stává někde na diskotéce, tak tam prostě nechoď. Nejlepší obrana je preventivní, která vůbec nedopustí vznik krizové situace.
Možná tvoji situaci špatně chápu, ale myslím, že mnohem větší smysl by v tvém případě měly nějaké kurzy obranny (na to jsou zde lepší odborníci) než "já mám bouchačku dej si vodchod". Tahat zbraň na výstrahu je nesmysl - máš slušnou šanci, že a) útočník pozná, že to není ostra a dostaneš dvojnásob nebo b) útočník nepozná že to není ostrá, vyleká se a vystartuje po tobě se svojí zbraní či nožem či c) v okolí bude člověk s legálně drženou zbraní, který tebe bude považovat za útočníka a bude podle toho jednat.

Ale snad je můj dojem, že moc koukáš na akční filmy, mylný ;)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#5 » sob 2. led 2010, 23:03

Ještě jsou flobertky 9 mm, a bývají i brokové, na drobnou škodnou.



Jirka
Příspěvky: 5

Příspěvek#6 » sob 2. led 2010, 23:19

Co se týče vzniků konfliktů - já je naprosto nevyhledávám, diskotéky už vůbec, na to mě neužije. Spíš jsou to taková ta "noční" setkání, jdu domů z práce a přijde týpek, případně banda, jestli bych neměl cigáro, bůra... Ale i jinde, v dopravě, auto za Vámi jede v noci s rozsvícenými dálkovými světly metr za nárazníkem, rozsvícení zadních mlhovek si nevyloží jako že by měl zhasnout, bere to jako výzvu a celé se to stupňuje
Je mi sice 20 let, ale abych někde machroval s tim, že mam bouchačku, to skutečně ne. Uvažoval jsem o ní prostě jako o pojistce, nic víc, nic míň.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#7 » sob 2. led 2010, 23:25

Nejlepší pojistka je : moudřejší ustoupí a chytřejší uteče. Doslova a do písmene. Jinak se v TV Znova zase doslechnem o "vyšinutém jedinci který z auta vyhrožoval střelnou zbraní " jak se loni už stalo. Protože media většínou nerozlišuji mezi obrancem a útočníkem a druhem zbraní. Ty bys měl být ten chytřejší a nestupňovat konflikt - v autě je to zrádné, taky mi bylo 20, teď už raději sklopím zrcátka, odbočím nebo prostě zmizím v dáli.

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » sob 2. led 2010, 23:35

Jirka: dve veci: 1. Patrik ma naprostou pravdu, 2. vyser se na flobertku nebo plynovku, rok pockej, udelej si zbrojak, projdi nejakym kurzem sebeobrany a pak nos jako pojistku zbran, ktera pojistkou skutecne je.
Jeste bych mozna explicitne zduraznil, ze moudrejsi ustoupi a chytrejsi utece.



Jirka
Příspěvky: 5

Příspěvek#9 » sob 2. led 2010, 23:38

Dobrá, děkuji všem za odpovědi. Ten rok už počkám a pak si udělám ZP na skutečný revolver, flobert nemá cenu jak to čtu.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#10 » sob 2. led 2010, 23:44

Naopak - flobert má význam - jako cvičná zbraň pro získání základních návyků zacházením se zbraní. A té srandy co si při tom užiješ, a nebude při porušení některého z bodů pravidel zacházení se zbraněmi hrozit takový následek jako při blbnutí s ostrou.
Ps: pepřový sprej ti při správném použití opravdu pomůže více, nebo paralyzer.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » ned 3. led 2010, 00:06

Jirka píše:Ale i jinde, v dopravě, auto za Vámi jede v noci s rozsvícenými dálkovými světly metr za nárazníkem, rozsvícení zadních mlhovek si nevyloží jako že by měl zhasnout, bere to jako výzvu a celé se to stupňuje

Situaci s rozsvícenými dálkáči chceš řešit zbraní? :shock:



Jirka
Příspěvky: 5

Příspěvek#12 » ned 3. led 2010, 01:24

Ale to vůbec ne :lol: po nikom z okýnka pálit nechci. Spíš případnou reakci onoho řidiče (kdyby bylo nutno)

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » ned 3. led 2010, 01:26

Jednodušší řešení je imho nechat se v klidu předjet...



Jirka
Příspěvky: 5

Příspěvek#14 » ned 3. led 2010, 01:31

Jo, to bezesporu je. Ale pokud je provoz v protisměru, tak to nejde
Já tu zbraň opravdu nechci za účelem machrování, předvádění se či dokonce cíleného útoku na něco/někoho, chtěl jsem ji jako pojistku. Ale počkám tedy rok a udělám si normální ZP.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » ned 3. led 2010, 01:42

...nebo si udělej sportovní teď a aspoň můžeš zatím trénovat. Zbraň bez tréninku za opasek nepatří ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů