Kolimátory a pod.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#346 » pon 13. bře 2023, 21:53

Jj PA. Mel ho ted v sobotu na kurzu jeden kluk, ale odesel mu prisvit. (Baterie pry ne). Jinak je to pekny kompaktni. Obrazec je ale takovej “slozitej”.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#347 » úte 14. bře 2023, 15:08

To proto že to ta technologie umožňuje a v US nemají problém si střelit na delší vzdálenosti...

Jinak osobně oscilují mezi LVPO, mám, a přímou, měl jsem Acoga, ale prodal, v kombinaci s kolimatorem mi ale dává kvalitní prisma 4x s kolimem smysl.

Tak to PA je super poměr kvalita cena, ale pokud chci něco bombproof tak to asi nebude optika za 7..špičkove přísný.delal i Kahles a Steiner.



Satanáš
Příspěvky: 131

Příspěvek#348 » stř 15. bře 2023, 09:55

Blacky, jestli ty si příliš nevymýšliš :D
Dělá se SIG Bravo (na fotce níž), ale nevím jestli i 1x varianta.

Kdyby ses ale spokojil s reflexem, tak SIG dělá Romeo 8T a ten je.. Mno, hranatý až až :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



jirka1983
Příspěvky: 12

Příspěvek#349 » pon 29. kvě 2023, 21:12

Dobrý den, rád bych na svojí G17 gen.5 MOS pořídil kolimátor. Preferuji uzavřený kolimátor a vyhládnutý/v uvažování mám konkrétně Steiner MPS. Bohužel jsem k tomuto kolimátoru nenašel moc recenzí, proto prosím o Vaše zkušenosti s uvedeným kolimátorem, jak je na tom optika, odolnost, životnost baterie..., dále jestli se nutná montážní destička, případně jestli se dá vůbec sehnat, je-li třeba osazovat vyšší mířidla...? Děkuji všem za cenné rady, které mi pomohou se správně rozhodnout, jestli má smysl uvedený kolimátor pořizovat.



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#350 » ned 25. čer 2023, 13:07

Přátelé, máte někdo zkušenosti s Vector Optics Paragon 1x16 Micro Prism Scope z bestpatronu? Je za dobrou cenu, ale nikde jsem nenašel reference. Bylo by to na Evo...



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#351 » úte 22. srp 2023, 09:45

Zdravím. Chtěl bych se zeptat zkušenějších, jestli se dá k tomuto kolimátoru napasovat i zvětšovací modul. Dík.
Kolimátor Vortex Crossfire Red dot 2 MOA

https://www.gunner.cz/cs/p-5298-kolimator-vortex-crossfire-red-dot-2-moa/?cat=46



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#352 » stř 23. srp 2023, 12:10

K tomu Paragonu, viděl jsem jen recenze na trubce, všechny pozitivní, ale je otázka nakolik jsou objektivní, dokonce ho recenzenti hodnotili výš jak PA, ale to už mi přijde moc...



corax
Příspěvky: 3

Příspěvek#353 » stř 15. lis 2023, 19:31

Řekl bych celkem zajímavá akce:

https://eshop.meopta.cz/kolimatory/kolimator-m-rad/



Elado
Příspěvky: 101

Příspěvek#354 » pát 17. lis 2023, 12:03

Taká malá finta pre tých, ktorí chcú s prizmatickým "kolimom" typu spitfire, pa slx....3x strieľať cgb, tak stačí mať zapnutý prísvit a zakrytú čočku krytkou a otvorené obidve oči. A máte de facto kolim, pričom na dlhšiu vzdialenosť si krytku odklopíte. Ale chce to krytky ako mal spitfire 3x, spitfire gen 2 už má gumené, kde to síce ide ale na pikaču a slx od PA nemá žiadnu. Inak pre rekreačných strelcov sú prizmatické optiky úplne dostačujúce na hranie, gongy cinkajú na 300m spoľahlivo aj s 10,5" hlavňou a akýmkoľvek strelivom.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#355 » pát 17. lis 2023, 13:11

Holosun.cz 20% sleva po tom co jsem koupil 507K X2 je strašná akce.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#356 » stř 22. lis 2023, 14:52

Měl jsem v ruce nahodou ten Paragon 3x a 5x, z kvality skla jsem byl, vzhledem k ceně, v šoku...pokud by to mělo lepší elektroniku, nemá autolive a výdrz.take nemá na PA, a pokud odpovídá odolnost testům na trubce, tak se skoro vkrádá myšlenka proč dražší...



Jarda.Jezek
Příspěvky: 862

Příspěvek#357 » stř 22. lis 2023, 17:11

Měl byste někdo tip na kolimátor s rms kompatibilním footprintem a cenou do tisíce korun? Stačí, když to vydrží na pistoli a hned se to nerozháže. Klidně přímo z Číny.

Chtěl bych to zkusit na canikovi tp9 sub elite bez destičky, tj. bez dalších nákladů, abych si jen ověřil, jestli mi to k něčemu bude nebo ne. Ujasnil bych si tak, jestli a do čeho lepšího případně investovat, nebo jestli se na to vykašlat.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#358 » čtv 23. lis 2023, 07:13

Nechce se mi kvuli tomu zakladat nove tema, tak to dam sem - chci na taktickou brokovnici Beretta 1301 nahodit kolimator. Puvodni polymerovy rail na zbrani je vymenen za hlinikovy s drzaky na patrony od Mesa Tactical. Problem je, ze zhruba po kazdych 500 ranach (v zavislosti na strelivu) se ty dva male sroubky drzici rail povoli a nutno utahovat, coz byz samozrejme rozhodilo nastrel kolimatoru. Mate prosim nekdo tip, cim ty srouby zafixovat tak, aby se to nepovolovalo? Asi ne uplne, aby to neslo uz nikdy sundat, ale aby to vydrzelo provoz. Loctite? Pripadne jaka barva? A jaky je postup aplikace?

Uživatelský avatar
EmielRegis89
Příspěvky: 40

Příspěvek#359 » čtv 23. lis 2023, 07:30

Pořádně odmastit a vyčistit isopropylem nebo čističem brzd, ne ředidlem nebo tech. benzínem a pak bych začal s Loctitem 241 (modrý - zabraňuje uvolnění či prosakování spoje, které je způsobené vibracemi a rázy) na většině montáží/kroužků je použitý od výrobců a většinou plní svůj účel dobře, zároveň jde relativně dobře povolit. Pokud by nedržel tak pak jít o level výš na červený 272.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#360 » čtv 23. lis 2023, 08:55

OK, diky. A postup je u Loctite jaky? Usadit rail, do direk pro srouby kapnout nasadit srouby, utahnout a nechat vytvrdnout? A nebo ty srouby popatlat a dat do suchych direk?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů