LASERY v podvěsu pistole



Viklan
Příspěvky: 137

Příspěvek#1 » pon 24. pro 2018, 16:03

Jaké máte kdo zkušenosti s pistolovými lasery? Zelený versus červený a praktické používání.
Rád se poučím u zkušenějších.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#2 » pon 24. pro 2018, 16:17

Mám na G26 jako svítilnu TLR-6 a to má i laser. Dá se vypnout, což taky mám, protože laser na pistoli je podle mě naprostá blbost. Na 15m se ti to komíhá, že by epileptik dostal záchvat a na 25m to je lasershow po celým tunelu.
A to se bavíme o střelnici a podmínkách, že ten laser celou dobu vidíš. Při NO si to už vůbec nedokážu představit. Jestli zelenej nebo červenej je úplně jedno.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#3 » pon 24. pro 2018, 16:42

Sice laser nemám, ani neplánuju, ale co jsem tak slyšel, zelenej je lepší. Proč nevím...ale říká to víc lidí a některejm z nich i věřím. Možná je to otázka pro očního ;)



machoh
Příspěvky: 114

Příspěvek#4 » pon 24. pro 2018, 16:44

SansLogique píše:Mám na G26 jako svítilnu TLR-6 a to má i laser. Dá se vypnout, což taky mám, protože laser na pistoli je podle mě naprostá blbost. Na 15m se ti to komíhá, že by epileptik dostal záchvat a na 25m to je lasershow po celým tunelu.
A to se bavíme o střelnici a podmínkách, že ten laser celou dobu vidíš. Při NO si to už vůbec nedokážu představit. Jestli zelenej nebo červenej je úplně jedno.


Rovnakú svítilnu (TLR-6) mám na svojom glocku 43 a som naopak spokojný. Rozdiel však je v tom, že som ten laser nikdy nepoužil na viac než 15 m a ani to neplánujem.

Skúšal som ho používať v Brne na drilloch po tme, kde som s ním mal paradoxne lepšie časy než s mieridlami za svetla. Takisto na LOSe mávam ako stále pomerne neskúsený strelec najlepšie výsledky na situáciach v tme, kde ten laser zapínam.

Vo výsledku si myslím, že laser ako taký je na pištoli dobrá pomôcka na rýchlu streľbu za zlého svetla do cca 10-12 m. Ako píše SansLogique, nad 15 metrov už sa s ním veľmi ťažko mieri - ale na to laser na pištoli imho nie je určený.

K otázke červená/zelená: zelený je jednoznačne lepšie vidieť za svetla, ale zatiaľ nemám vyskúšané, čo má aj cez deň význam. Na nočné použitie nevidím rozdiel.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#5 » pon 24. pro 2018, 16:52

SansLogique --- on je ale laser dělán a přidávám na zbraň spíše z důvodu -- ( střelba od pasu bez míření, jen dle laseru ) Ve výcviku je to nenahraditelná součást kdy je někdy nebezpečné držet napnutou ruku se zbraní při míření přes mířidla a to z důvodu nečekaného vyražení zbraně protivníkem.

Jinak důležitá je spíše síla laseru cca 500 až 700 NM --- neboli vlnová délka



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#6 » pon 24. pro 2018, 16:58

Nikomu nehodlám brát tacticool moudra. Jenom ad střelba za špatného světla nebo krátký nasvícení cíle a zhasnutí svítilny apod - výborný pro speciální jednotku, co prohledává nepřátelský území. Vy musíte nejdřív přesně vědět, na co vlastně střílíte!
Zelenej vs červenej laser - zelenej je líp vidět za jasnýho světla. To je pravda a není o tom pochyb.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#7 » pon 24. pro 2018, 17:01

Nebereš nikomu moudra , každý máme své zkušenosti a své . my s laserovými zaměřovači cvičíme několikrát do měsíce, prostě já si na to zvykl a zjistil jsem velké výhody ale v některých případech je k ničemu, musíš vědět kdy ho použít, tedy s spíš v jaké situaci, jinak na střelnici a takové to blbnutí je opravdu na nic to máš zase pravdu :-)



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#8 » pon 24. pro 2018, 17:05

CZ 75 laser ve střenkách -- cena 12000 Kč
4502064662_77150afe24_b.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Viklan
Příspěvky: 137

Příspěvek#9 » pon 24. pro 2018, 18:33

Tak se to začíná vyjasňovat, zelený laser jednoznačně a použití na krátko. Poměrně renomovaný střelec akčních disciplín mi povídal, že zelený laser na pistoli mu umožňuje jednoznačně rychlejší časy oproti klasickým mířidlům, ale začíná ztrácet nutný návyky na mířidla. Pro mě osobně to bude asi přínos bo už hůře vidím na mouchu (stařecká vetchoplachost nebo nějak tak se to jmenuje).



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#10 » pon 24. pro 2018, 20:52

To řeš kolimátorem. To je dobrá věc, která má jenom dvě vady - může se zarosit nebo zdechnout baterka a druhej problém je, že když si to dáš před oči blbě, tak tu tečku hledáš tejden.
Což ale kromě zarosení platí i pro laser.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#11 » pon 24. pro 2018, 20:58

Kolimátor poskytuje čistý obrazec jen někomu se zdravým okem a těch, jak jsem průzkumem zjistil, v mém okolí opravdu moc není, takže spíš laser.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#12 » pon 24. pro 2018, 22:02

@letec12 za mne (s ocni vadou) rozhodne univerzalnejsi kolimator! Zatim se to snazim lamat pres koleno, ale vic jak pul roku bych tomu nedaval :) (zkusenosti s kolimatory z pusky hovori naprosto jasne)

pokud laser, tak zeleny (lidsky zrak preferuje tuto vlnovou delku proti cervene, viditelne to je zejmena v ostrem dennim svetle)

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#13 » pon 24. pro 2018, 23:02

Pořídil jsem svitilnu TLR-8, která laser má (cerveny). Mám to především jako backup pro kolimator, ale třeba časem najdu i jiná využití při nestandardních polohách.

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#14 » pát 25. led 2019, 20:08

Vykon laseru je W, ne vlnova delka ta urcuje barvu,viditelnost.



Tom1
Příspěvky: 69

Příspěvek#15 » sob 26. led 2019, 11:09

Zelený laser nechává světelnou stopu. Ve tmě pak prozradí nejen pozici střelce, ale i kam míří.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů