Optika Foxsight?



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#1 » pát 12. črc 2019, 17:04

Máte někdo nějakou/jakoukoliv zkušenost s optikou FOXsight? Údajně ČR výrobce, ale hádám že skutečná výroba je Čína, což mi ale nijak nevadí pokud to funguje jak má.

Jde mi hlavně o tenhle puškohled:

https://www.holosun.cz/produkt/takticky ... 8x-24-ffp/

Cena cca to samý co Vortex nebo Primary Arms, takže si docela věří...



cema
Příspěvky: 52

Příspěvek#2 » čtv 1. srp 2019, 21:15

Taky by mě to zajímalo...? Nikde jsem se nedočetl jakou na něj dávají záruku. Na kolimátory píšou 3-10 let. A u to ho puškohledu je akorát..."V případě zjevné závady během záruční doby od nás obratem dostanete nový puškohled."



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#3 » pon 5. srp 2019, 16:48

Měl jsem ji v ruce na první pohled vypadla solidně, ale nebyl jsem schopen natolik ji zaostřit aby nakrátko fungovala jako kolim. Mám ale oční vadu. Bude to chtít dobře vyzkoušet



VAR
Příspěvky: 3

Příspěvek#4 » pon 9. pro 2019, 20:26

Mám tento puškohled na VARce. Za ty peníze hodně dobrý kup.
Ve Zbraních a nabojích měli reklamu a pokud si při nákupu zadáte foxsight20, dostanete slevu 20%!!! Akce jim platila někdy do říjná, ale kupón jim stále platí. Nedávno kupoval kolega z práce a volal s nimi a nemají problém tu slevu dále dávat.

Puškohled umí 1-8x v prvním fokálu. Osnova je jednoduchá a dobře čitelná. Je akorát tak těžký a hlavně při změně zvětšení střílí pořád na střed. U většiny levnějších puškohledů ve FFP je tohle problém.

Co je hodně plus a u každého puškohledu jsem se s tím nesetkal je hodně dobrý oční reliéfek. Dá se s tím střílet taktika hodně dobře, tak jako s kolimátorem.

Docela je příjemné, že je v balení montáž na weaver, takže jsem nemusel utrácet další peníze za montáž.

Jo a mimochodem, víte kde se vyrábí Vortex nebo kde si nechává vyrábět věci PrimaryArms?.... Všechno je to Čína :lol:

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#5 » úte 10. pro 2019, 08:52

JJ taky na ni koukám. Ted mám Sightmarka v podobnym ale bez osnovy a v SFP. Tohle by mohlo poslouzit jako fajn "kolimec" a pritom by se toho dalo prasknout i na 300-500m s jakz-takž moznosti se doklikat.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#6 » pát 13. pro 2019, 18:31

FoxSight3.JPG
Tak je doma. Šlo to rychle. Zatím nadšení. Působí bytelně. Jednodílná montáž k tomu mi sedla na pušku, kde mám sklápěcí otevřený mířidla ( naše soutěž se střílí jen na to), takže nemusím pokaždý sundavat hledí. Jen rychlo svorkama pridám, nebo sundam optiku. Není sice uplen veprostre, ale to neva. Doostření i na moje postřelený oko se těsně povedlo. Kříž je v mRAD a je super. Podsvit to parádně označí při malém 1-cca 3 zvětšení, kde je díky FFP dost malej a mohl by se ztrácet. Chod komínků dobrej. Obraz co sem zatím v hnusným počasí zkoušel je jasnej, bez vad. Není to optika na super LR na kilometr, ale myslím, ze 300-500 to jeste pujde na ciknuti. Kua je zima, jinak bych už u toho ležel.

Uvidíme jak vydrží střelbu. Mám Ar ve ,223 a kompikem V-AR, a střílím jenom GGG 55gr, takže žádná raketa. Tak snad vydrží. Zatím se zdá za ty prachy super kauf.
FoxSight2.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#7 » stř 21. říj 2020, 10:14

Podle toho těla, které má jasné prvky strike eaglu i PA bych vsadil boty, že to chrlí stejná čínská fabryka jako jmenované. Nevím to teď už jistě ,ale konkrétně PA tuším, že kdysi měli v nabídce velmi podobný levný variábl s FFP(nemyslím řadu platinum), vůbec bych se nedivil, kdyby to mělo nějakou znovuoživenou spojitost. Osnovu číňan vyleptá jaká se mu tam zadá. Toto není hanění, je to spíš velké plus, protože Vortex i PA jsou docela solidní i přes čínský původ

Uživatelský avatar
Petr2107
Příspěvky: 13

Příspěvek#8 » ned 1. lis 2020, 13:41

Tak jsem ho pořídil. Po vybalení vypadá slušně a po namontování s dodanou montáží se ani nehne. Pokud máte na AR15 pevnou mušku tak vám bude překážet při 1xzvětšení je muška v zákrytu s křížem a bez podsvícení budete kříž chvilku hledat. Od středu tubusu k základně railu to je 35mm což je dost málo. Řešení je koupit vyšší montáž a nebo použít tu dodanou s puškohledem a pod ní dát ještě zvýšení 0,5" od utg za 600KČ. Na střelnici jsem se dostal jen na 50m, ale i tak mám z kompletu hodně dobrý pocit.. puškohled jsem nijak neseřizoval, přišlo mi to zbytečné na 50m. Fotky jsou dost nekvalitní, ale obraz i na delší vzdálenost je krásně ostrý, kříž taktéž. Rybí oko na 1x samozřejmě přítomno. S podsvícením lze použít jako kolimátor, opravdu lze velmi rychle a efektivně zamířit na krátké i vzdálené cíle. Nástřel bohužel jen 50m, ale bez seřízení v kleče bez opory :-))
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



xbran
Příspěvky: 207

Příspěvek#9 » ned 1. lis 2020, 15:05

PM

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#10 » ned 1. lis 2020, 15:38

JJ mám prakticky stejnou zkusenost. A jelikoz mam musku i hledi sklopne, tak muzu nechat tu "nizkou" montáž. Uvidime zda se "kvalita" projevi časem.

Co by se tak mohlo posr? Nadhazuji
1) povrchovka? odřese? oloupe? - to asik nevadi
2) otresama pri strelbe se uvolni skla?
3) posere se rektifikace?
4) snížení svetelnosti? tj. skla budou "šednout"?? (nevím jak to popsat) prostě to bude slepnout?
5) mechanicky poskozeni ostřeni?
6) umre podsviceni? - pri min zvetseni by to docela vadilo
7) něco jiného či kombinace.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#11 » ned 1. lis 2020, 19:01

Povrchovka nemíří. Ostatní je horší. Klidně se může "urvat" kříž. (Stalo se mě na vzduchovce. Koupil jsem Crosman Benjamin Mayhem NP a v ceně byla i optika. Uvolnil se kříž a naštěstí se nakonec pootočil o cca 45°, ale než se pootočil to byl horor. Furt jsem si myslel, že mám volšový ruce! Vyřízeno výměnou puškohledu v rámci záruky a zatím drží.)



jancajt
Příspěvky: 7

Příspěvek#12 » stř 11. lis 2020, 22:37

ahoj,myslite ze to ma smysl na 12,5?na jake delce mate osazeno vy?diky.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#13 » čtv 12. lis 2020, 07:43

mnoo dylka laufu je jedno. Pokud predpokládáme, ze s kratsim se bude strilet na kratsi vzdálenost, tak staci optika z mensim zvetsenim.

Já mám 14,5´ Na 500m stim cinkám, ale to je spis vyjimka a pro muj pocit. Stejne je málo strelnic, takze 50-100m nejbezneji obcas 300m.

Stim tahle optika nemá problém. Spíč čekáme, zda vydrzi otresy, nebo sama nezertarne a neco se neposere.



jancajt
Příspěvky: 7

Příspěvek#14 » čtv 12. lis 2020, 12:53

super,diky za odpoved.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#15 » pon 14. pro 2020, 22:51

V aktuálním čísle časopisu Zbraně a náboje 1/21 vyšlo něco málo o tomto puškohledu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů