optika na 300-800m 308win tercovka/taktika



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#1 » čtv 9. led 2020, 13:13

Zdravim vsechny, nekdo zkusenosti s optikou Vortex viper gen II x50 ffp nebo Sightron III v podobnem?
Co je lepsi, horsi dle zkusenosti, doporuceni?
Cena do 27t.

Jeste jsem nasel nightforce klon, tusim SWFA brendova znacka, ale prodej pouze USA...
NF super, ale nad 30t nejdu..

Nekdo zkusenosti s dovozem USA. Nevypatral jsem uplne relevantni odpovedi?
Vyuzil nekdo znamosti vojaka pro nakup optiky u nich, maji slevu do 40% nekde armada. Zrovna Vortex misty ano. Povazuji za nedostizne realizovat dovoz.

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#2 » čtv 9. led 2020, 13:26

Určitě neuděláš chybu s Vortexem
např. https://eshop.bestpatron.eu/cz-detail-8 ... c-moa.html

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#3 » čtv 9. led 2020, 20:48




expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#4 » pát 10. led 2020, 08:17

Diky za tip, mam prave v oku vortex pst gen2 a Habresto ma dobrou cenu, mile prekvapen. Jeste se pokusim dostat k dalsim optikam co mam zajem.
Priznam ze Athlon me tolik nelaka, ale mrknu na diskuze/hodnoceni.



Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#5 » ned 27. zář 2020, 05:28

Vybírám puškohled na opakovačku na rekreační střelbu na 300m (někdy v budoucnu možná i více) v ceně do 25k a nemusí být nutně FFP. Máte někdo typ na nějaký puškohled, který má dobrý poměr cena x kvalita??



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#6 » ned 27. zář 2020, 20:42

Zajímavou alternativou jsou prý polské Delta Optical, na youtube jejich topmodely (cca 50) srovnávaly se Swarem a podobnými značkami a vyšly z toho z pohledu kvality obrazu hodně dobře.

Nemáte někdo praktickou zkušenost?



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#7 » pon 28. zář 2020, 17:36

tady je menší porovnání: http://zbrane.habresto.cz/blog/9/ATHLON-vs-VORTEX-čistota-skel.html

co jsem tak různě četl a už to že chceš střílet na 300m bych rozhodně bral s FFP a co mi už více lidí tvrdilo tak se vyplatí na optice nešetřit a je pravidlem, že stojí většinou to co zbraň



Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#8 » pon 28. zář 2020, 17:53

To porovnání už jsem kdysi četl, celkém zajímavé. Mě je to jasné, že na optice se nemá šetřit, ale zatím nemám neomezené prostředky :(
Někdo zkušenosti s tímto puškohledem https://www.vectoroptics.com/products/v ... FF-30.html ??



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#9 » úte 29. zář 2020, 18:02

ta osnova žádná sláva, Já ti rozumim, ale nemá smysl něco koupit a pak zjistit, že to nestačí a kupovat stejně něco lepšího

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#10 » úte 29. zář 2020, 18:51

Jako sorry, ale co čekáš, že to bude za kvalitu variáblu v ceně okolo 5-6 tisíc, když za to i průměrní výrobci nenabízejí skoro ani pevné zvětšení?
V tvé cenové relaci je asi nejlepší volbou Vortex nebo Sightron. Athlon no nevím, porovnání od dovozce bych bral s rezervou, to už možná radši čínská Meopta Optika 6. Nebo si chvíli počkej, občas se něco objevuje na bazarech a mezitím třeba něco došetříš.



Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#11 » úte 29. zář 2020, 19:13

To mě ani nenapadlo přemýšlet o optice pod 15k. Ten test taky neberu nějak směrodatně.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#12 » úte 29. zář 2020, 19:27

Ještě ohledně osnovy beru zpět koukal sem v tu chvíli na něco jinýho, ale to s tim šetřením je dle mě lepší si počkat a vzít něco na co jsou dobrý recenze



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#13 » úte 29. zář 2020, 22:35

Na 300-800m bych šel určitě do SFP a určitě větší zvětšení než 30, min 40 a víc. Za mě Vortex nebo Delta. S obojím osobní zkušenost včetně porovnání s prémiovým Sightronem, s Marchem a s Meoptou. Samozřejmě např. s Marchem se rovnat nedají ale zase ta cena. Všechny výše uvedené mám. Jediný s čím nemám zkušenost je NF. Cenově se vlezeš snad jen do té Delty (teda o chlup) a možná by se dal sehnat Vortex Golden Eagle něco přes 30 k.
Na optice se fakt ušetřit nedá, na pušce joo. Všichni říkají že cena pušky rovná se cena optiky, já tvrdím že u dobré sestavy je puška ta levnější část.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#14 » stř 30. zář 2020, 07:20

Ono uz tercovka/taktika jsou protichudne pozdavky. Na youtube kanalu sniper101 (tusim) borec strili pres kilometr se zvetsenim 10x.
U levnych optik zvetseni projevi vsechny opticke vady a muzes zjistit, ze zvetseni 40x ti je tak pro dobry pocit, krom mrnaveho zorniho pole atd atd.
Jinak kdyz se podivas do sekce inzeraty, nabizel jsem athlon helos btr. Tvoje pozadavky na taktiku by splnoval



ctirad
Příspěvky: 26

Příspěvek#15 » čtv 1. říj 2020, 08:29

Já bych klidně šel zase do meopty. Měl jsem ZD 6-24x56 RD a křivý slovo na ni říct nemůžu. Prodal jsem ji pak s puškou. Pokud máš finanční limit a na novou nedosáhneš, tak zkus najít schopnou v bazaru.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů