optika na 300-800m 308win tercovka/taktika

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#16 » čtv 1. říj 2020, 08:40

Přesně tak - lepší kvalitní optika z druhé ruky (při rozumném zacházení je pořád jak nová), než ve stejné cenové nový kus horší kvality (ten je "od přírody" druhej).
Ale podle mě uvažuješ dobré kandidáty: PST II, SIII, s tím chybu neuděláš.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#17 » čtv 1. říj 2020, 09:06

Sám Meoptu ZD mám a rozhodně bych ji nikomu nedoporučoval, když zvažuje Vortex. Minimálně proto, že Meopta kliká napůl...



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#18 » čtv 1. říj 2020, 10:22

To serz: souhlasím, že u levných optik se velké zvětšení negativně projeví, ale to se netýká toho Vortexu ani té Delty. Je fakt že střílet taktiku se zvětšením 15x což je u Vortexu Golden Eagle minimum nebude vždy optimální, ale střílet na 500 m např s 20x a FFP bude stát taky za prd. Samozřejmě to jde ale výsledky nic moc.
To Ctirad: se ZD 6-24 mám také ty nejlepší zkušenosti, ale musíš chytit kus co kliká jak má. Mám dvě a obě klikaj jak maj. Musím zaklepat, měl jsem kliku.
Bohužel se neztotožňuji s nákupem optiky z druhé ruky. Pro prodej bývají dva důvod: 1) optika nedělá co má, 2) je přebytečná. Kupující se nikdy nedozví, který důvod platí. Může ji samozřejmě otestovat, ale na to je potřeba dle mého tak sto ran a kdo to při koupi dělá?
Kdybych si musel vybrat jen jednu optiku pro uvedené účely, s danou cenou. tak by to byl určitě Vortex PST II SFP 5-25.
Sightronu mám několik a ty levnější nehodnotím zrovna nejlépe, jeden je už dokonce nefunkční a to nebyl zrovna nejlevnější - S-TAC.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#19 » čtv 1. říj 2020, 13:38

ja mam Meoptu ZD 6-24x56 RD. Je to jeden z uplne prvnich kusu, takze je stara minimalne 12 let. Kupoval jsem ji v setu s puskou pred 4mi roky. Majitel mi rikal, ze ji mel pres sveho znameho z Meopty jeste driv, nez se zacala oficialne prodavat Za ty 4 roky se mi nikdy nestalo, ze by nenaklikala, to, co jsem natocil na komincich. Vzdycky naklikala to co mela a vzdycky se vratila, kam mela. Pusku jsem v pondeli prodal a protoze prechazim na Deltu Stryker 5-50x56 HD, tak tu Meoptu prodavam. Kdyz, ale vidim na Hunting bazaru, ze je tam Sightron SV 10-50x60 za 23000,- Kc, nebo Vortex Viper Gen II 5-25x50 za 25000,- Kc, tak to vypada, ze mi zustane doma.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#20 » pát 2. říj 2020, 08:44

Strilel jsem s ffp a 14x na 500m na gong a4, zadny problem s krizem



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#21 » pát 2. říj 2020, 11:35

Určitě to jde, ale při mířence na papír bude rozhodně lepší výsledek např s 40x a SFP.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#22 » stř 14. říj 2020, 11:38

Založil jsem vlákno a tak ještě přihodím.
Nakonec jsem nakoupil z druhé ruky Vortex PST ffp 6-24x50, mám na něm pouze pár ran, ale šlape dobře.
Na 300m je u ráže 6,5 credmor vidět zásahy na terči, velikost terče A4 nástřelák. Místy déšť.
Čistota obrazu za mě velice dobrá, nepozoruji žádné vady.Klikání také bez problému.

Důležité je, že na 300m nepotřebuji pozorovák u 6,5cd.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#23 » stř 14. říj 2020, 12:03

Jo pokud nebudou zásahy v černém a pokud budou slušné pozorovací podmínky. Někdy nejsou zásahy v černém vidět ani se šedesátkou pozorovákem Meoptou. PST mám v SFP 4-16x42 a za mě slušný.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#24 » stř 14. říj 2020, 19:05

Ze sve zkusenosti, polo zatazeno a chvilku drobny dest. Terc 300m, velikost A4 nastrelovaci sitnice, kde uprostred byl cerny kosoctverec. I tak na tech 300m uz to byla hrana v cernem pro moje oci. Mooozna hadam 400m v dobrych podminkach treba pujde cist zasahy. Zalezi i na ocich. Bryle nenosim, ale oci jak v 15 letech nemam. Zas u nas kolem je max 300m strelnice.
Puskohled plni i pozorovak, coz me tuze tesi.
Dalsi klad je super stromecek k mireni, kdy jsem prenasel opravu podle osnov puskohledu. Ty tecky ve stromecku sou jemne a sice je to tezky udrzet, de to i bez klikani.

Obraz si myslim zaslouzi pochvalu. O proti levnejsim puskohledum co jsem koukal, tak ostrost vice nez dobra. Za ty penize, nemam co vytknout.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#25 » stř 14. říj 2020, 20:05

Dej si na 300 m pistolák a uvidíš prd, pokud nebudou optimální podmínky.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#26 » stř 14. říj 2020, 21:16

Ok, vyzkousim a pak dam report s pistolakem. Co jsem vic koukal po netu, oslovila me taktika, tak snad vybrano dobre. Prenaseni diky "stromecku" s teckama hodnotim dobre. Ty tecky sou dost jemne. Neplanuji uplne dalky.

Uživatelský avatar
electrickota
Příspěvky: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#27 » úte 8. pro 2020, 11:45

Ahoj,
nakousli jsme to ve vlákně k malorážce https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=25&t=5855&p=244306#p244306, levný ale stále dobře použitelný Optiky pro .308W na střelbu do 500m.
Nemám ambice na soutěž, ale párkrát do roka spolehlivě trefit gong ma 500m mi bude stačit.
Co chci je klikání i osnova ve stejných jednotkách (MOA / MIL), a asi i lepší klikání než jen 1/4MOA.
Zaujali mě
Hawke Sidewinder ED 8-40x56 MTX, nebo Hawke Sidewinder ED 10-50x60 MTX, jestli je někdo máte, hoďte sem zkušenosti.
Případně co by se dalo doporučit v podobné cenové kategorii, do 22 000?



Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#28 » úte 9. úno 2021, 06:00

Máte někdo zkušenosti s tímto puškohledem od Delty??
https://www.optics-trade.eu/en/delta-op ... 6-ffp.html

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#29 » úte 9. úno 2021, 09:28

Upřímně v cenové relaci do 22 na rozumné střílení asi nelze doporučit nic. Pokud něco, tak nejblíž je tomu asi Vortex, Sightron, z Delty je teď hodně chválený Stryker. Tyhle brutální zvětšení 30, 40 jsou už dost náročné na kvalitu skla atd. a je třeba si uvědomit, co od takového zvětšení očekáváš a co ty levné převlečené číny jako Hawke budou umět. On je dost velký rozdíl, jestli koukáš zvětšením 30 na 50 metrů, nebo na 500, jakékoliv nedostatky skla se totiž se vzdáleností projeví geometrickou řadou. Doporučuji projít si net porovnání a testů najdeš dost.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#30 » stř 10. úno 2021, 19:38

Ten Delta Javelin nevim. Delta Stryker je opravdu hodne chvaleny. Javelin je jeho ekonomicka verze, takze je treba ocekavat kompromisy.
Tady musis sam vyzkouset. Delta Stryker seda potkat a vyzkouset na zavodech, ale ten Javelin asi tezko potkas, natoz, abys potkal Stryker a Javelin na jednom zavode a mel moznost porovnat aspon na tech 500 metru. Stacilo by aj 300 metru.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů