Mířidla - Světlovod, tritium, nebo něco jiného?

Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#16 » čtv 22. úno 2018, 06:14

Taky zvážuju dát ocelové mířidla , v nabídce Glocku je luminiscenční i tritium. Často jsem četl že se přesnost zbrane pak" vytratí "...

Uživatelský avatar
Czgunova
Příspěvky: 142

Příspěvek#17 » čtv 22. úno 2018, 06:20


Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#18 » čtv 22. úno 2018, 08:57

s přesností to nemá nic společný, spíš s tím, jak kdo ty miřidla "čte"

obyč světlovodky koupíš i levněji než za 2k, třeba na Brownells
mně jsou na nošení sympatický Ameriglo



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#19 » čtv 22. úno 2018, 22:19

Ono i základní mířidla na Glocku nejsou žádná mířenkářská hitparáda. Z mé zkušenosti vydrží původní plast hodně. Než jen ocelová zvažoval bych spíše tritia, která mi umožní střelbu i v noci. Světlovod mám rád, ale je to pro mě spojené jen se sportovní střelbou...



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#20 » pát 23. úno 2018, 06:52

Mířenkářská hitparáda? Pokud nejde o gen5, tak je muška dostatečně široká v hledí na to, aby se z toho dalo přesně střílet. Nevím, co jiného požadovat od mířenkářských mířidel.
A už někdo byl schopen identifikovat cíl, ano identifikovat, ne jen vidět obrys postavy, a neviděl na mířidla? Nepřestávají mě bavit představy internetových bojovníků.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#21 » pát 23. úno 2018, 15:40

Mám gen5.... Netušil jsem že změněny byly i mířdla, doted jsem si myslel že jsou v posledních generacích stejná. Rovněž jsem netušil že Glock splňuje definici sportovních mířidel. Vzdy jsem je pokládal za ideální pro obrannou střelbu... Hrubá zduvodu rychlého zamíření.
Jinak jsem netvrdil, že se z Glocka nedá nastřílel, ale vždy mi přišlo že jsou podstatně vhodnější miridla na sportovni strelbu na 25m.
Stejně tak se nepokládám za bojovníka, natož internetového, ale rád se nechám poučit...



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#22 » ned 25. úno 2018, 07:28

To je tak, kdyz se nekdo vyjadruje k necemu, o cem moc nevi...



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#23 » ned 25. úno 2018, 16:06

No kdyz jses takovy znalec tak co misto invektiv nas neznalé obohatit o nové poznatky. Podle tvých vyjádření musíš být přímo studnice znalostí...pokud teda jen nemachruješ viz ge5 a miridla...



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#24 » ned 25. úno 2018, 19:33

Jaké machrování, jasně jsem uvedl, proč gen5 na mířenku je horšní než ostatní generace a k čemu je tritium dobré.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#25 » ned 25. úno 2018, 20:08

Já bych každýmu doporučoval si nasimulovat reálnou situaci použití zbraně v různých světelných podmínkách a následně zvážit, k čemu jsou dobrý tritiový / světlovodný mířidla. Všechno jsem to měl. Už to nemám a nechci, zůstaly mi jedny Glokácký tritia a zamaloval jsem je bílou Tamiyou.
Ale na každý zbrani, kterou bych snad někdy mohl použít k něčemu jinýmu než díře do papíru, mám svítilnu.
Pokud vládnete jazykem amerických imperialistů, tady cca od 3:00 je podle mě mnohem důležitější informace, než miliony tacticool ptákovin https://www.youtube.com/watch?v=qwx73GtKstw
Netýká se sportovní střelby, možná někdo vidí světlovody líp jak třeba základní plasty na glocku, já teda fakt ne.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#26 » ned 25. úno 2018, 20:32

Ohledně mířidel souhlas s SansLogique. Chce to vyzkoušet, na obranu osobně preferuji plastová Glock mířidla+svítilna, nemám ji ale podvěšenou. Na sport světlovod.


Honzajan: Jen taková drobnost, možná se mílím, ale mířidla u Glocku jsou v posledních generacích stejná. Nikde jsem neviděl, že by rozměry u gen 5 byly jiné než u předchozích generací (co tuším, měnil se systém montáže mušky).
Osobně naopak pokládám gen. 5 za lepší pro mířenou střelbu díky charakteristice spouště (s 2kg stojinou to je proti gen 4 velký rozdíl), ale co jsem měl zkušenost s gen 4 (17,21) tak i tady je přesnost lepší než schopnosti většiny střelců. Přiznávám, že jsem zhýčkaný z 1911 a s Glockem mám problém nastřílet podle svých představ.
Jinak tritia preferuji také, ale pro obranou střelbu za zhoršené viditelnosti pokládám za zásadní mít (nosit) spolu se zbraní kvalitní taktickou svítilnu (podvěs se svítilnou možná v budoucnu).
Jinak poměr šíře mušky velikost zářezu je dost individuální, alespoň co jsem měl možnost vidět u některých střelců. U Glocka jsou mířidla dle mě hrubá vhodná především na obranou střelbu.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#27 » pon 26. úno 2018, 21:26

Hledi gen5 je sirsi a hlubsi nez predchozi generace. Vymenil jsem hledi prave kvuli tomu, ze na starsi generaci hledi skoro pulilo tecku v musce.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#28 » ned 26. kvě 2019, 15:56

Na svem G17 gen 3 mam Glock tritia a jsem naprosto spokojeny. Sviti uz v seru, kdy jsem origo plastove prestaval poradne videt. Nemenil bych. Jeste mam v planu podvesnou svitilnu a kapesni svitilnu, ale tech 10k vyuziju na prioritnejsi veci.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#29 » pon 10. úno 2020, 11:37

Jakou mušku byste doporučili na krytou střelnici? Řeším jestli černou nebo červenou světlovodnou.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#30 » pon 10. úno 2020, 14:36

Dal jsem si světlovodnou červenou. Pokud je málo světla, chová se jako černá a pokud je světla dost, chová se tak jak má a vidím červený bod. Světlovodné vlákno má průměr 1 mm.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti