Mířidla - Světlovod, tritium, nebo něco jiného?

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#31 » pon 10. úno 2020, 14:39

greenhorn: Dík za reakci. Já byl upozorněn, že pokud je stav dobře osvětlen, může to vlákno svítit až moc a bude to spíš na škodu. Je to pravda.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#32 » pon 10. úno 2020, 14:53

Proto mám vlákno 1 mm a ne 1,5 mm.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#33 » pon 10. úno 2020, 15:55

Jsem amater s pouhymi tritii na zbrani, v cem konkretne je na skodu vetsi viditelnost mouchy?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#34 » pon 10. úno 2020, 16:18

V ničem. Pro univerzální použití zbraně na různých místech a denní doby více svítit je lépe ale nijak bych to neprozival. Já koupil svetlovod z Číny za tuším 100 Kč metr, svítí o malinko méně než originál co byl na zbrani, ale neřeším to.

Kdyby někdo měl soutěžní pistol na jedno použití , pro jedny podmínky, pak to řešit si dokážu představit.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#35 » pon 10. úno 2020, 19:05

juraj1: Pokud máš silnější vlákno ve světlovodné mušce a jsi na střelnici, kde je dobře osvětlený stav, může se ti špatně mířit na delší vzdálenost, protože ti muška bude až moc svítit. Alespoň tohle mě bylo řečeno, když jsem se doptával zda chtít mušku černou nebo světlovodnou. Řešením asi je mít vlákno 1mm, jak psal greenhorn.

Jinak nyní mám pistoli s tritiovými mířidli a tam to je podle mě na běžné denní střílení úplně jedno.



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#36 » čtv 20. srp 2020, 20:19

Czgunova píše:Taky zvážuju dát ocelové mířidla , v nabídce Glocku je luminiscenční i tritium.

Jaké máte zkušenosti s luminiscenčními mířidly?
Glock na nošení - plast, luminiscenční nebo tritia? Nebo kombinace?
Doteď jsem měl tritiovou mušku a plast hledí. Zvažuji stejnou mušku a luminiscenční hledí...
Děkuji



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#37 » pát 21. srp 2020, 06:33

Miridla od Glocku jsou dnes obecne uz zastarala. Luminiscencni miridla od G. maji mensi kontrast jak plastove a netusim, kde v pouzdre pod oblecenim by se mely nabit. Tritium u G. ma taky kontrast blizici se nule. Za me funguje dobre neco jako Ameriglo atd. Cili tritiova kapsle a kolem reflexni barva. Nebo svetlovodna muska a cerne hledi. Stejne kdyz nejsi schopny identifikovat cil, nemuzes strilet a k identifikaci je zapotrebi tolik svetla, ze obrys jakychkoliv miridel je zretelny, takze tritium nebo jine sviceni miridel nema smysl.



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#38 » pát 21. srp 2020, 08:25

Ameriglo vypadají zajímavě, má někdo zkušenosti? Jak se "čtou" dvě tečky nad sebou?



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#39 » pát 21. srp 2020, 08:58

Na obranu tritia. Při použití svítilny (v ruce) a identifikaci cíle (pohled zaostřený na cíl) se lépe srovnávají svítící tečky, než obrysy nesvítících mířidel. A jedna z ně zcela zřejmých výhod je i to, že pokud máte pistoli v noci položenou na dosah (ve skutečné tmě), tak výborně vidíte, kde je :-)



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#40 » pát 21. srp 2020, 09:07

glock69 píše:
Czgunova píše:Taky zvážuju dát ocelové mířidla , v nabídce Glocku je luminiscenční i tritium.

Jaké máte zkušenosti s luminiscenčními mířidly?
Glock na nošení - plast, luminiscenční nebo tritia? Nebo kombinace?
Doteď jsem měl tritiovou mušku a plast hledí. Zvažuji stejnou mušku a luminiscenční hledí...
Děkuji


Zvážil bych něco ne od Glocku. Na jednom G mám Truglo FO a nejsou špatné, ve dne a za šera se s tím dobře míří i na větší vzdálenosti (50m je na Glock dost). Na druhém G na nošení mám Truglo TFX pro a ty jsou podle mého názoru perfektní. Na obrannou střelbu.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#41 » ned 23. srp 2020, 20:28

Já mám na Glocku "Night Fision Perfect Dot" a nemůžu si vůbec stěžovat. Bytelná, kovová, svítí parádně.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#42 » pon 24. srp 2020, 10:35

glock69 píše:Ameriglo vypadají zajímavě, má někdo zkušenosti? Jak se "čtou" dvě tečky nad sebou?

Je to subjektivní záležitost. Pokud dobře zapichuješ, tak můžou být rychlejší než tři tečky. Mě na nic (G19) vadila užší moucha, jinak super mířidla v různých podmínkách. Jsou rychlý a pokud potřebuješ, tak není problém ani na 50m. Materiál a povrchovka je perfektní a kapsle hodně svítí. Pokud experimentuješ s mířidlama, tak stojí za to vyzkoušet
EDIT: nevim, jestli je moucha skutečně užší, nebo je jen širší hledí :) Preferuji minimum/žádný prostor mezi mouchou a hledím



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#43 » pát 28. srp 2020, 23:28

Osobne mam na G17 original kovova tritiova miridla a nemuzu si stezovat. Sviti uz v seru, kdyz jsem stale schopen identifikovat cil. Behem dne to jsou 3 bile tecky.



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#44 » stř 9. zář 2020, 17:13

Tak ameriglo jsou pro mě asi slepá ulička, muška je velmi tenká proti výřezu hledí....
Nemůžu si zvyknout...
Takže další kolo asi budou Truglo TFX pro proti tritium pro od trugla. Nemá je někdo na glocku 26? Vím, je to individuální.... Ale přemýšlím, jestli na nošení nebudou lepší čisté tritia oproti kombinaci vlákno a tritium...
Děkuji za vaše zkušenosti.
Případně za reálné foto tritiovych mířidel... Přemýšlím, jestli hledí na zbrani není moc úzké.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#45 » stř 9. zář 2020, 23:03

Nektere Trugla mely problemy s vypadavanim svetlovodneho vlakna. Zaroven mouchu bude treba opravdu poradne dotahnout a idealne zafixovat i podlepit necim jako Loctite, protoze je dlouha, tezka a bude mit tendence se uvolnovat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů