Kolimátory a pod.



CzechPrepper
Příspěvky: 19

Příspěvek#256 » pon 10. led 2022, 17:18

Dobrý den, předem děkuji za odpověď. Nemohl byste mi to prosím vyfotit, pokud máte čas? Ono je totiž velmi zajímavé, že sám EOTech na stránkách uvádí, že to není možné viz fotografie. Zároveň jsem poprosil jednoho kolegu střelce, který mi vyfotil svůj a nemá to tam. To jsem z toho už jelen. Nicméně ještě jednou děkuji za reakci.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#257 » pon 10. led 2022, 17:29

no dalo trošku práci to trefit - je třeba se dívat přímo po ose, jink nic vidět není. Jestli bude čas, tak to zkusím vyfotit
UPDATE: když se podíváš na tu fotku, podle osvětlení podlahy je viět, že je hodně mimo osu



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#258 » pon 10. led 2022, 17:48

Jas na max v tmavě místnosti osvětlené jen monitory proti bílé zdi. Nebýt chrániče mušky tak bych to snad ani nechytil protože bych neudržel tu osu
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#259 » pon 10. led 2022, 17:53

Sorry za kvalitu z mobilu, takže teď postřehy:
* při úrovni jasu podle okolního prostředí - neviditelné.
* lehce zvednutá úroveň proti okolí - špatně viditelné proti tmavému pozadí
* s jasem na max už se to v místnosti hledalo celkem obře. (ale vyfotit to byl oříšek)

Takže asi tak



CzechPrepper
Příspěvky: 19

Příspěvek#260 » pon 10. led 2022, 18:06

Děkuji moc jste zlatý!!!! Velmi jste mi pomohl.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#261 » pon 10. led 2022, 23:42

CzechPrepper: Já mám pocit, že to, co se ti z EOTechu snažili říct, je, že ten tvůj EOTech ten "Ultimate Stealth" nemá. Nemám sice EOTech, ale Vortex UH-1 gen2 a tam z druhé strany není vidět vůbec nic, nijak, ani byť jen náznak. Počítám, že na to musí být udělaná optika a buď to tam je, nebo není.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#262 » čtv 3. úno 2022, 20:23

Nezaregistrovali jste teď v poslední době skokové zvýšení ceny u některých modelů Aimpoint a EOTech? Měl jsem pár modelů, které jsem chtěl zkouknout na živo, v záložkách a přísahal bych, že před pár dny stály o několik tisíc méně. Zdražuje všechno, ale tady jsem trošku asi zaspal.



milonk
Příspěvky: 102

Příspěvek#263 » pát 4. úno 2022, 08:52

Ja uz na prelomu roku. Pred rokem Aimpoint T2 2MOA cca 21xxx,- dnes 24xxx,- a stejne navic nejsou. (nebo presneji, kdyz jsem poptaval nebyly).



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#264 » pát 4. úno 2022, 09:48

Některé Aimpointy stouply až o 5000.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#265 » pát 4. úno 2022, 12:32

Jn, kombinace čínské chřipečky, zablokování Suezu a drahých energií zatápí asi všude...



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#266 » ned 20. úno 2022, 17:32

Vložím dotaz ne sice úplně k tématu, protože se nebude týkat vyloženě kolimátorů, ale prism scope.
Konečně jsem se dostal k vyzkoušení kolimátorů, které jsem měl ve výběru, ale zjistili jsme, že syn, který z AR střílí nejvíc má astigmatismus (následně potvrzeno u očaře), takže bych chtěl poprosit o doporučení adekvátní náhrady kolimátoru za prismu, zvětšení nejlíp 1x, max 2x, 3x mi už přijde moc. Koukal jsem na Vortex Spitfire, ale ten zmenšuje obraz (potvrzeno prodejcem, že je to vlastnost, dělal to každý na prodejně), pak u nás dostupné Primary arms, to jsem zatím neměl možnost vidět. Je k dostání ještě něco kvalitního na CZ trhu? Vzhledem k tomu, že jsem byl připraven koupit EOTech, tak cenově do této hladiny. Jedná se mi o kvalitní řešení "na dlouho". Řešení číslo dva je LVPO, ale na krátkou hlaveň mi to přijde zbytečné, navíc odpadá cokoliv jiného než mířenka.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#267 » ned 20. úno 2022, 18:14

Obávám se, že Vortex Spitfirem a PA SLx je nabídka 1x prismů vyčerpaná. Na SLx si zvykám (kvůli astigmatismu jsem přešel od Holosunu 512), obrazu nemám moc co vytknout, vlastnosti neoslní ale za tu cenu ok.



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#268 » ned 20. úno 2022, 18:37

Střelec > zkuste se podívat na habresto arms cz. Mají v nabídce zajímavé prism scopes od Primary Arms.

https://zbrane.habresto.cz/94-prism-scope



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#269 » ned 20. úno 2022, 20:11

Kvalita Primary arms je na tom jak? To, že je to přebrandovaná Čína je mi jasné, to je Vortex také. Zajímala by mě nějaká dlouhodobější zkušenost, přece jen Vortexy jsou mezi lidmi na rozdíl od PA celkem dlouho. Nezmenšuje PA jako u Vortexu Spitfire?



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#270 » pon 21. úno 2022, 17:47

Kvalitu PA tobě a obecně všem klidně rád povím. Habresto má výhradní zastoupení a optiky sem vozíme už 5 let. Co se týče reklamací tak jich aktuálně mám přesně NULA. Optiky se vyrábí v Číně, Filipínách a Japonsku podle modelové řady. Rozhodně to není sračková značka, ale největší konkurence pro VORTEX, protože PA má nejucelenější optiky na AR15. Co se týče křížu tak ACSS je v USA docela pojem a i Trijicon si tento obrazec kupuje do ACOGů. Velká část vojenských zaměřovačů využívá obrazce od PA. Stačí se podívat na youtube recenze - tam je PA zastoupené hojně. V Evropě jsme byli první kdo je začal vozit mimo území USA. Prismy slx řady - ty kolem 8- 9k ukazují zvětšení 1x až 4x. U těch 1x microprismů je zvětšení v rozmezí 0,95-1,05 pocitově. Kvalitnější obraz s HD mají až prismy s 2x zoomem a na podzim dorazí ještě dražší 3x a 4x a x zoom prismy. Co se týče LPVO tak na výběr je asi 8 typů včetně FFP modelů. Mají obrovské množství optik 2,5-15x a 4-16x, ale pro malý zájem se sem vozí jen na objednávku. Mají také vlastní montáže, které se mi nelíbí, takže ty nevozím dokud neudělají novou řadu, která už mi bude dávat smysl. Primary Arms znám jak majitele tak celé vedení firmy. Od začátku je s optikama problém dostupnost. Vyrábí se jen omezené množství, které se přiděluje jednotlivým regionům čtvrtletně. Jak si vyčerpáme přidělenou kvótu tak prostě není. Aktuálně se čeká na zásilku - tak týden a bude zde asi vše co je na webu. Tedy stran dostupnosti vždy bereme vše co nám můžou poskytnout. Co se týče ještě samotných obrazců - nejsou jednoduché a jejich pochopení vyžaduje studium a praxi. Pakliže však vytrváte tak zjistíte že jsou extrémně efektní.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů