Kolimátory a pod.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#241 » pát 28. kvě 2021, 01:28

Kvůli očím přemýšlím, že na AR nahradím Aimpointa za EOtech EXPS2-x. Trochu si pohrávám s myšlenkou pořídit model 2-2, ale nedokáži si představit, jestli ta druhá tečka nebude rozptylovat a na blízko zpomalovat... Ne nadarmo se říká, že méně je více. Samozřejmě přeskočmě skutečnost, že při velikosti našich střelnic tu druhou tečku asi nevyužiju. K tomu EXPS2, nevíte, jestli je záměrný obrazec identický s XPS2-300?



partykiller
Příspěvky: 60

Příspěvek#242 » pát 30. črc 2021, 07:24

Ahoj, prosím zdejší odborníky o radu k nastřelení kolimátoru.
Na EVu jsem si bez problému pěkně nastřelil kolimátor Vortex Crossfire na 25m, ale úplně nerozumím jak to přesně zvládnout na 50m a víc.
Bez zvětšení už na těch 50m je nástřelný terč pro mě tak mrňavý a blbě viditelný, že si říkám, že si nemůžu být jistý kam přesně rána podle bodu má jít. Brejle silnější asi potřeba taky budou, ale může mi někdo doporučit nějaký postup? Nastřeloval jsem po nastudování postupů z webu a youtubu, takže počítání kalkulace odchylek a nastavování MOA zvládám, ale mám problém s viditelností.
díky



Sam Jr.
Příspěvky: 226

Příspěvek#243 » pát 30. črc 2021, 07:58

Nastřel to na 10m, tak budeš mít na 25m +2cm a na 50m budeš +- na nule.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#244 » pát 30. črc 2021, 08:04

kdyz na 50m nevidis na terc, pouzij vetsi terc. Vetsi terc neznamena vetsi rozptyl. Casto prave naopak.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#245 » pát 30. črc 2021, 09:08

presne tak, vacsi terc. pistolak alebo nieco ine s velkymi kruznicami, vacsimi ako tecka. oko celkom dobre zvlada sustrednost kruznic



partykiller
Příspěvky: 60

Příspěvek#246 » stř 4. srp 2021, 11:18

Našel by se v Ústí nad Labem nebo okolí nějaký zkušený dobrodinec, který by mi pomohl za flašu nastřelit kolimátor na Evu na 25 nebo 50m? Včera jsem s tím na střelnici chvíli laboroval, ale není to ono. Asi ideálně kontakt do SZ. Díky



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#247 » pát 1. říj 2021, 17:09

Jakou optiku na Mp5? A na jakou vzdálenost nastřelit? Díky za rady.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#248 » pát 1. říj 2021, 23:26

Aimpoint Micro [H,T]-1 na specifické Aimpointí montáži má cca spodní 1/3 cowitness. Je to sice fajn, ale člověk se k tomu musel moc hrbatět.
Momentálně mám EOtech XPS na standardní montáži a to mi sedí. Oblouk chrániče mušky je jen nepatrně vidět a nepřekáží. Nastřeleno na 50m a na 100m to pak letí asi o 25cm níž.
Každopádně pozor aby ti tečka nešla do chrániče mušky - tj vyzkoušet, nebo kombinaci montáž/kolim prolustrovat googlem



Sam Jr.
Příspěvky: 226

Příspěvek#249 » sob 2. říj 2021, 09:30

Uzavřený micro kolimátory na nízké montáži tam vychází bohužel tečka přesně do chránítka mušky :( musíš dát mezikus 1/2 až 1".
Dej pistolovej otevřenej mini kolimator a mužeš koukat nad chranitkem.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#250 » sob 2. říj 2021, 22:58

Na netu jsou fotky, kde lidi chránič mušky řezali, ale vypadá to divně :) U Aimpointu (jak jsem psal včera) problém s chráničem není. U EOtechu (díky jeho výšce) taky ne



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#251 » čtv 7. říj 2021, 18:13

Díky za typ. Zatím u mě vyhrává Holosun 515.



Sam Jr.
Příspěvky: 226

Příspěvek#252 » stř 29. pro 2021, 17:08

Vybírám na zastavu m92 co nejnižší kolimátor - typově micro red dot, mohli byste mě prosím někdo poměřit jak vysoko nad horní hranou railu má sklo (spodní hranu/osu) takovej Vortex Crossfire, Pilad Avis, NPZ PKU-2, Bushnell TRS25, nějakej základní Holosun atd? Nad podobnejma co ustojej 7,62x39 uvažuju. Díky.



jka
Příspěvky: 56

Příspěvek#253 » stř 29. pro 2021, 19:30

Mám na MP5 Aimpoint micro bez mezikusu, takže ten 1/3 cowitness, jak psal kubass_hk9. Přilícení mi přijde v pohodě, nemám dojem, že bych se musel nějak hrbatět.
V Brně a okolí klidně půjčím na vyzkoušení.



CzechPrepper
Příspěvky: 19

Příspěvek#254 » pon 10. led 2022, 09:15

Dobrý den prosím o radu. Hodlám koupit EOTech z druhé ruky a vše vypadá v pořádku (tělo, tlačítka, číselný kód atd), až na to, že při plné svítivosti šipkou nahoru je vidět osnova i zepředu - ze strany cíle - u baterky (hned při zapnutí ne). Ze stránek EOTechu jsem usoudil, že je to chybně a tak jsem psal radši výrobci a odepsali "that would be a genuine EOTECH EXPS HWS optic", tedy originál. Tak je to tedy normální? Neví někdo čím to může být? Je to tedy chyba elektroniky? Děkuji za odpověď.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#255 » pon 10. led 2022, 16:48

tak to mám z BestPatronu asi fake, protože to dělá taky, co funguje cca 4-5 let bez problému.
Asi to bude vycházet z toho jak HWS funguje, když se od toho vzdálíš, tak se bude vše zvětšovat. Samozřejmě se vzdáleností bude klesat i intenzita jasu.
Určitě ti tu dá někdo fundovanou odpověď

EDIT: špatně jsm přečetl tvůj post... Každopádně to dělá úplně stejně

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů