Optiky a montáže na AR-15

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#331 » ned 16. říj 2022, 13:33

Sokar: díky za nabídku, je to z Práglu trochu z ruky, takže až pojedu trochu kolem. Shodou okolností na tvých stránkách jsem ty skla předtím porovnával. :lol:



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#332 » pon 17. říj 2022, 16:01

Tome. Mozna by Te mohl zajimat tenhle inzerat.
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/59 ... le-1-8x24/

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#333 » pon 17. říj 2022, 16:18

tomasfuk: díky za tip, hned jsem mu volal, ale je to bohužel ten starší model. :|



Hombleman
Příspěvky: 68

Příspěvek#334 » pon 28. lis 2022, 11:45

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, zda někdo má Holosun AEMS s montáží Unity Fast?
Bohužel AEMS ma proprietární mounting a jediný adapter plate jsem našel zde:

https://ammjsolutions.com/ols/products/ ... point-t-12

Zajímalo by mě, zda někdo nenašel alternativu?

Děkuju

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#335 » stř 28. pro 2022, 19:52

Plánuju si koupit cantilever QD montáž pro PA SLx micro prismu od ADM (https://www.admmfg.com/ad-b2-c-mount). Kdybyste to někdo chtěl taky, tak bychom se mohli podělit o poštovný ($65.70).



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#336 » sob 7. led 2023, 14:29

Neberte to špatně, ale Holosun za kvalitní kolimátor osobně nepovažuji a to jsem měl v ruce, ve vlastnictví, půjčené kde co.

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#337 » sob 7. led 2023, 14:42

Přesunuto z tématu AR15-obecně. Peggy
Machead píše:B variant je spravny. Spolahlivost modernych kolimatorov kvalitnych znaciek (holosun, aimpoint, eotech - ten urcite NIE) je uz davno na urovni ze zalozne mieridla su zbytocne.

Vsadil bys na to svůj život, nebo život svých blízkých? Já tedy ne. I zvučné značky se můžou porouchat, nebo jim dojít baterka. Používám hezkých pár let Eotech a zatím OK, kolegovi ale odešel, najednou začal mizet obrazec. Kupovanej ve stejném roce u stejného prodejce. Dle návodu by měl mít Eotech signalizaci vybití baterie. U mě se to projevilo tak, že po startovním signálu několikrát rychle probliknul obrazec a ihned kolimátor zhasnul. Toliko o spolehlivosti čehokoli. ;)



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#338 » sob 7. led 2023, 15:20

O tom ám přeci říká mr. Murphy: Může-li se něco pokazit, pokazí se to. Nemůže-li se neco pokazit, stejně se to pokazí. Pokud se něco pokazí, stane se tak tehdy, kdy jsou důsledky co nejhorší.Pokud se něco může pokazit vícero způsoby, vícero způsoby se to i pokazí. A to v tom nejhorším pořadí.
A tak bychom mohli pokračovat... Čím je zařízení složitější, tím je porucha pravděpodobnější. A to říkám jako technik.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#339 » sob 7. led 2023, 15:26

Já mam nejlepší zkušenost s Aimpointem, mám to i na loveckých flintách, v mrazu, horku, dešti a žádný problém. Baterky mi nikdy nedošly, měním je preventivně každý rok.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#340 » sob 7. led 2023, 16:54

Eotech je blbost lebo je prekonany. Velke tazke a co je horsie - voci hocicomu inemu ma prachbiednu vydrz na bateriu. Ak u inych ratame roky, u eotechu su to hodiny.

Holosun? Ano, je spolahlivy. Mam ich niekolko a i ked sa vyskytne niekedy vadny kus, su spolahlive. A dostavaju za prdel kvalitne. Urcite lepsie ako nejake ruske parodie na kolimator :)
Komu zalezi na zivote ok, Aimpoint. Civil a,e asi nebude robit HALO zoskoky do mora, s plavbou pod hladinou, vynorenim na plazi a potom tvrdy boj. Ci? Ostatne, cena high end modelov holosunu sa aimpointom zacina velmi blizit.
Na pistol Holosun kedykolvek, tam Aimpoint nema co ponuknut.



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#341 » sob 7. led 2023, 17:24

Náhodou, i rusák umí občas udělat dobrý kolimátor. Nevím co ostatní typy, ale mám typ PK-AS, a ten má kromě podsvícení i vyleptanou osnovu, takže když dojde baterka, můžeš dál fungovat. Také jsem měl Trijicon ACOG, ten měl zase světlovodné vlákno, takže tams’ baterky nemusel řešit už vůbec. Mě vyhovoval.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#342 » ned 8. led 2023, 19:27

Tu ale nejde o vydrz bateriek (ta je u rusakov biedna) ale o schopnost drzat nastrel a spolahlivost. A tie su biedne :D



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#343 » ned 8. led 2023, 21:43

Moc se mi líbí hlášky typu, že je něco překonaný. Jednořadý subkompakty, teď i Eotech. To čumim... Eotech mám na pušce pět let a jedu druhou baterii.
No a srovnávat ho s něčím, jako je Holosun...jak to jen vyjádřit... :lol: ;) :lol: :lol: :lol:
Tolik odvahy zakoupit Holosun asi nikdy mít nebudu.
Vortex Sparc Ar mi na druhy Ar i PCC jede bez problémů.



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#344 » ned 8. led 2023, 21:53

Panove, co je na Holosun spatneno? Ptam se jako clovek,co s nim nema poradne prakticke zkusenosti, ale od jejich uzivatelu si nikdo neztezuje. Jedou s tim na pcc a 223. Zde pisete, ze to je nic moc. Tak co je na nich tak spatneho? Na co bych si mel dat pozor. Diky za upresneni;-)



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#345 » ned 8. led 2023, 22:16

Ja koupil svuj prvni Holosun (model HS403A ) zacatkem roku 2016. Takze mu bude brzo 7 let, celou tu dobu byl prakticky porad na .223 AR ktera strili za ty leta v prumeru tak ctyri hodiny do mesice. Nevypinam ho, spoleham na tu automatiku a porad jede na prvni baterku, pocitam ze ji nikdy ani nevymenim.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů