Optiky a montáže na AR-15

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#181 » ned 14. čer 2020, 08:14

Vtx spitfire mam a docela dobry. Ma obrazec leptany, takze i dobre ostre viditelny



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#182 » ned 14. čer 2020, 08:21

Aktualne resim to same. A po asi dvou dnech procitani recenzi jsem dospel k celkem logickemu zaveru-pokud mozno vyzkouset, ikdyby to melo byt jedine kouknuti skrz. Ale na blind takovou vec kupovat proste nebudu. Otazka taky je, jakou konstrukci preferujes...tubus ci otevreny?
S holografickym zkusenosti nemam, ale libi se mi to hodne. Treba Vortex Razor AMG UH-1. Pomer vykon/cena vypada lepsi nez u Eotechu, navic ta jejich dozivotni zaruka taky neni marna. Nekdy za mesic ma prijit 2. generace s par vylepsenima (myslim, ze jedna z nich je prave podpora NV) a tak je otazka, jestli ta aktualni nepujde cenove nize...ale u nas sotva, protoze to vzhledem k cene neni masovka, kterou by mel kazdy skladem



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#183 » ned 14. čer 2020, 08:25

Vyzkoušení je mi jasné, proto mám i jako podmínku, aby byl skladem v ČR a nemusel bych objednávat na slepo z ciziny (+ záruka samozřejmě). Taky jsem pročetl spoustu recenzí a popisků u jednotlivých typů až jsem se v tom tak nějak "ztratil", proto bych se rád poradil.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#184 » ned 14. čer 2020, 08:34

A nejakej predvyber favoritu mas?



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#185 » ned 14. čer 2020, 08:37

Nechtěl jsem zmiňovat, abych neovlivňoval, ale dobře - Aimpoint. Celkem mi vyhovoval, tečka nebyla rozplizlá jako u jiných, když jsem mohl zkusit + kvalita není podle všeho marná. Jenže mi přijdou všechny modely podobné, tak nevím popravdě, co jsem v ruce měl a co ne.
Z holografických mám zkušenost jen s EOTech, který má kamarád, ale ten má starší generaci tuším model 512.



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#186 » ned 14. čer 2020, 10:01

Vortex Razor AMG UH-1 - vyzkouset!! Mel jsem ho a sel do sveta. Holograficky obraz mi nesmi na oci. Pro me oci rozpliznuty obrazec. Tecka ok, ale ten obrazec shit pro me oci.
Jinak ma 3 kusy prismaku. Na VAR v 9mm 3x zoom na .308 3x zoom a .223 3x zoom.
Velmi mi vyhovuji obrazce od Athlonu a Primary Arms a to jak na dynamiku, tak se s tim da palit presne na 150m dale uz to chce min 6x zoom. Obrazec je vzdy vyleptan, takze za slunce neni treba prisvit.
Vaha - 350 az 450g, nejde o pirka. Ale zase nejde o dlouhy tubus, takze vaha predku netrpi.
Kukanda mozna na Praze 3;-)



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#187 » ned 14. čer 2020, 11:43

to izer: Mas nejakou vadu zraku? Dioptrie ci neco jineho?



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#188 » ned 14. čer 2020, 12:58

antonspelec: To by mohl být lehký astigmatismus. Já to taky zjistil až díky kolimátoru, který jede přes hranol. Když jsem měl možnost kouknout přes nějaký otevřený Holosun, tak jsem viděl tečku tak jak to má být. Ale uzavřený Accupoint s T obrazcem - na pravé oko peklo. Rozmáznuto šikmo nahoru. Při pohledu levým - obrazec OK. Bohužel většinu střílím na pravé oko.



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#189 » ned 14. čer 2020, 13:08

Jak pise Grimpo, lehky astigmatismus. Prave oko lepsi na dalku, leve na blizko. Rozdil ani ne 0.3 dioptrie na ocich. Bryle nepotrebuji, vse ok. Ale strilet jen pres AMG musel bych asi na operaci :-D
Holosun co jsem kdy videl, ok. To same u Sightmarku co mam na malorazkach. Tak jsem si rikal, ze komecne nekdo udelal krasny kolimos, AMG a ono ejhle, mam smulu.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#190 » ned 14. čer 2020, 13:52

Ohledně těch prismáků, zatím bádám,ale je to otázka snad blízké budoucnosti. Bude to určeno na 10,5" 300blk a bude to vyloženě nejvíce využíváno na střelbu 100m a dál. Do 100m u mě funguje skvěle kolimátor,sice mám astigmatismus,ale s maličkou max 2moa tečkou a solidním sklem se to jakžtakž dá,ty větší tečky už vidím rozplizle a nahovno nebo pokud je vyloženě shitové sklo tak taky. Prismák bude potřeba hlavně kvůli záměrnému obrazci,kde se dá orientovat v propadu střely,což u tečky jde pouze hrubým a 100% neopakovatelným odhadem,u obrazce je už alespoň se čeho chytit. Ale mám obavy skrze to stálé přiblížení,že s tím bude velmi obtížné rychle přenášet při střelbách do 50m s oběma očima otevřenýma,byť toto nebude primární určení. U LPVO to jde zoomnout na 1x a jakžtakž se to dá.......ale.....ten tubus se prostě k malé 10,5" vůbec nehodí,bylo by to jak pěst na oko,byť to není velký kukr.
Uvažoval jsem i o tom Holosunu s ACSS,ale mám velké obavy,že chevron nebude na astigmatismus zrovna košér a amíci se dost shodují na tom,že jim ten ACSS splývá a mají s tím problémy.
Ten prismák je lepší s nižším zvětšením nebo raději hledat s vyšším 5x? Myslím si,že na střelby okolo 300m (dejme tomu gong průměru 30cm) bude nižší zvětšení stále dost nepoužitelné,kolikkrát i 6x je na cíl velikosti 1MOA ve 100m dost na hraně

Ještě mimo bečku-máte někdo zkušenosti se značkou Truglo? Jde hlavně o jejich kolimátory,je to toální činský shit jako na alíku nebo je to china pod nějakou kontrolou kvality?



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#191 » ned 14. čer 2020, 14:02

Střelec píše:Nechtěl jsem zmiňovat, abych neovlivňoval, ale dobře - Aimpoint. Celkem mi vyhovoval, tečka nebyla rozplizlá jako u jiných, když jsem mohl zkusit + kvalita není podle všeho marná. Jenže mi přijdou všechny modely podobné, tak nevím popravdě, co jsem v ruce měl a co ne.
Z holografických mám zkušenost jen s EOTech, který má kamarád, ale ten má starší generaci tuším model 512.

Aimpoint je urcite dobra volba. Znamej ma tusim model H1 uz roky a prehazuje z ARka na brokovnici a zpatky a pohoda. Jemu vyhovuje. Ja mam u tubusovych trosku problem s rychlym zachycenim tecky a zejmena kdyz chci nechat obe oci otevrene. Takze bych rad zkusil neco otevreneho, treba Vortex Venom, nejakej otevrenej Holosun a nebo prave neco holografickeho. Kdyz jsem kupoval u Vosatky v garazi V-ARku, snazil se me natlacit do Eotechu, koukalo se pres nej fajn, ale za ty roky uz nevim, zda to byl holografickej model nebo ne.

to izer & grimpo:

Dik za vysvetleni. Jak je videt, mnohdy to neni jen podle vkusu kazdeho soudruha, ale dokonce az podle vkusu kazdeho z oci kazdeho soudruha.
Ja osobne mam zase silne dioptrie na dalku a u nekterych optik mi to dela paseku s brejlema.



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#192 » ned 14. čer 2020, 15:04

Jestli Prism 3x nebo 5x
Ja volil 3x a to, protoze
- 5x je uz na me moc pro dynamiku, kdy proste 5x zoom je na oko takovy sok, kdyz druhe oko je "plonkove". 3x mi staci na gongy 200m, 300m uz chce mireni.
- diky 3x zoomu se mi lepe miri pac pri prilicovani zbrane lepe reaguji a mohu rychlejsi strilet
- diky 3x zoomu jeste taktak udrzim leve oko v urcitem rezimu, kdy s nim mohu sledovat okoli a rychle reagovat. Pri 5x zoomu je uz moc velky rozdil pro me oci a leve oko mam 100% zavrene.
Na strelbu na delsi vzdalenost mam Primary Arms 1-8x, kdy pak na 150-200m+ dam 6x az 8x zoom a strilim.
Doporuciji si to vyzkouset pac ja sel pro 5x zoom a skoncil u 3x:)

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#193 » ned 14. čer 2020, 16:21

Mam T2 (byl za dobry penize, stacil by H2) na nosici pruzin na kratke kose a diva se mi pres nej dobre
Na MP5 jsem poprve zkousel EOTECH EXPS2-0 a taky mi celkem vyhovuje (jeden cas ale mely zlou povest)
Bohuzel toho posledni roky diky zdravotnim problemum moc nenastrilim, takze zadne velke zkusenosti nemam

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#194 » ned 14. čer 2020, 22:33

K prismu se zvětšením, obdivuju izera že s 3x udrží druhé oko použitelný, ja zkoušel přenášení s LPVO na 2x a hlava to moc nebere.



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#195 » pon 15. čer 2020, 06:45

3x Prism dam, holograficky kolimos ne. Neco za neco:) Poznal jsem to u variablu 1-6x, co mam, ze do 3x zoomu mi to nedela takovy problem mit obe oci otevrene. Jako neni to 100% parada jako u 1x, ale mohu se divat. Proto jsem sel do Prism scope. Dynamika netrpi a nemusim sahat na zoom paku, kdyz je treba sundat neco maleho na vetsi vzdalenost

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti