Optiky a montáže na AR-15



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#241 » pon 22. úno 2021, 19:31

DBK píše:Díky za odpověď oběma,. K 45* montáži, není ta puška už v nepřirozený poleze, míň obratná, není praktičtější umísit kolimátor v ose nad optiku...(na blízko by ta vejška neměla tak vadit....(chjo, s kalachaem měl člověk jednoduchej život, jeden náboj, jedny mířidla, prostě komunismus :-)

Není to neobratné, a navíc nezvedáš hlavu... Máš v podstatě kebuli v jedné poloze a je pootočíš ruce... Při přenášení na 2 vzdálenější terče, řekněme 300 a 200 metrů a nebo i ještě větší, mezi kterými je i větší úhel při přenášení, je rychlejší najít druhý cíl okem přes kolimátor, než odzoomovávat a hledat kam zas nazoomovat...



ondrush
Příspěvky: 287

Příspěvek#242 » pon 22. úno 2021, 20:59

ja mozem k 45° este pridat skusenost v konkretnym 3x prism scope - Vortex Spitfire 3x ma dve male risky pod uhlom po stranach, Vorten Venom na tom sedi krasne a v mierne nezvyklej polohe na bezne strielanie, chce to trochu susenia si na to zvyknut, ale je to uplne dokonala poloha pre sltrelbu s gasmaskou, kedy nemusis mat pusku divne zapretu o biceps, aby si tam nieco videl.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#243 » stř 24. úno 2021, 10:08

Ahojky,

mám dotaz. Rád bych na 16´´ pušku dal lepší optiku, nez nahankovej 1-8x. Něco by se rýsovalo, ale problém je s umistenim, resp. dostávám se objektivem moc blízko kompenzátoru. Má sice jen jednu 2mm dirku nahoru, ale i tak. Je nějaká doporučená minimální bezpečná vzdálenost skla od kompíku, aby to nefoukalo na sklo? Krom zaprasení, by mohly horký plyny i poškodit sklo?



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#244 » stř 24. úno 2021, 10:19

možná jsem to nepochopil, ale 16-ka je přece dost dlouhá hlaveň na to, aby normální puškohled byl v pohodě. Sám jsem takhle měl 4-16x a rozhodně jsem byl ke kompenzátoru dost daleko.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2510

Příspěvek#245 » stř 24. úno 2021, 11:32

Mám bul-pup. :)

A ješte dotaz. Výška montáže se počítá do stredu kouzku od čeho? Horní hrany listy na zbrani, kam montaz dosedne, nebo hrany upinaci listy?

Pokud bych osazoval tu vetsi optiku, tak potrebuju pod ni schovat sklopný mechanicky miridla, který maj 15mm od horni hrany listy na zbrani. (musej tma bejt) Tak abych to spocital dobre. Pri prumeru 56 optiky, se potrebuju dostat na 15+28mm, tj montaz oznacenou jako 43mm?? Je to tak?



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#246 » stř 24. úno 2021, 18:38

Aha, tak rozumim :lol:



lukowicz
Příspěvky: 50

Příspěvek#247 » stř 24. úno 2021, 19:13

Chlapi ahoj vám všem, nosím brýle a špatně vidím na pravé oko mám 3 dipotrie, levé 0,5 + astigmatismus. Při koupi Peruna 10,5 u p.Brhového jsem koukal na puškohled Primary Arms 1x6. a 1x8 a ten se mi docela zamlouval oproti kolimátoru se zvětšovákem. Ten jsem neměl možnost z důvodou mála času vyzkoušet. Co myslíte vy? Co má smysl dát na 10,5?, Budu si jen tak cinkat max na 100m. Větší ambice na soutěže atd...nemám. Děkuji



izerS18
Příspěvky: 1251

Příspěvek#248 » stř 24. úno 2021, 20:09

Ahoj. Kdyz mas 99% 100m a cinkas, tak bych dal PrismScope od PrimaryArms s 3x zoomem.
Na 100m krasne vidis
Siroky tubus dava dost svetla i za sera
Korekce dioptrii
Za me nejlepsi obrazec
Kratsi nez 1-6x ci 1x8
Pokud ale chces nekdy i dat mirenku na 100m a mit porad 1 sklo, tak vem 1-8x od Primary Arms ci Strike Eagle a mas vyreseno;-)



Tomak
Příspěvky: 457

Příspěvek#249 » stř 24. úno 2021, 20:32

Pokud dle svého sdělení špatně vidíš, nenech si nic doporučovat, ale něco si vyzkoušej a hlavně s nákupem nepospichej. Mně stačí na víc než 200m kolim se zvětšovákem. Brýle sice nemám, ale bystrozraký už taky nejsem. A hlavně nelovim desítky. Stačí mi alfy :) případně cinknutí. Podívej se skrz co nejvíc věcí, co můžeš a formuj si názor.



lukowicz
Příspěvky: 50

Příspěvek#250 » stř 24. úno 2021, 20:55

Ok, díky za nakopnutí :D Asi zjedu opět do Habresta na vyzkoušení všeho co mají na prodejně.



Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#251 » čtv 6. kvě 2021, 05:25

Mohl by mi prosím někdo z majitelů puškohledů Athlon poradit, jaké velikosti krytek ButlerCreek objednat na model Midas BTR nebo Ares BTR (4,5-27x50)??



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#252 » úte 13. črc 2021, 13:37

Uvažuji o optice Athlon Helos BTR GEN2 1-10×28 ATMR4 SFP IR MOA na svoje první ARko, která používá specifickou osnovu (viz obrázek). Chtěl jsem se zeptat, jestli má někdo zkušenosti buď s touhle konkrétní optikou, nebo touhle osnovou. Optika se mi líbí, jediné, čím si nejsem jist, jak jednoduše se s tím bude pracovat, když to je všechno v MOA a yardech.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



izerS18
Příspěvky: 1251

Příspěvek#253 » úte 13. črc 2021, 13:58

Podivej se na sklo osobne. Uvidis, zda si sedi nebo ne. Ja takhle uz vymenil nekolik kusu, kdy na obrazku vse ok, ale pak v realite mi to oko nedavalo.
Tuto Optiku mam na Antregu, pokud jsi z Prahy, muzes se podivat, zda by ti osnova sedela. Ja s ni strilim do 200m na velkou pohodu;-)



Hombleman
Příspěvky: 68

Příspěvek#254 » pát 23. črc 2021, 16:31

Pěkné páteční odpoledne.
Chtěl jsem se zde přítomných zkušenějších střelců zeptat na názor ohledně smyslu výměny kolimátoru Holosun 510C Elite za Spitfire AR prism scope.

Důvod proč uvažuju o změně je ten, u 510 zkratka tečku nevidím jako tečku (potvrzeno fotkou obrazce).
Asi tedy trpím nějakou formou astigma i když brýle nenosím a vidím dobře.
Nicméně jsem se podíval přes Spitfire a měl zkušenost, jak krásně ostrý může být obrazec.
Teď mi díky porovnání vrtá hlavou výměna, ale nevím zda případná výměna mít smysl.
Střílím dynamicky než nějakou mířenku, vše zatím max 50m s krátkou 11,5 hlavní.

Děkuju za názor.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 690

Příspěvek#255 » pát 23. črc 2021, 17:10

@Hombleman Já o přechodu z 510C na Spitfire uvažoval naopak kvůli situacím s mířením, kdy mi tečka Holosunu dělá "věci". Ale DRT obrazec mi připadal moc přeplácanej - kdyby neměl ten prostřední tlustej kruh tak ho asi mám. Astigmatismus je každej jinej, ale s 510C vidím problém jen když se soustředím na obrazec a ne cíl.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti