Pistolové kolimátory/RMR



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#76 » stř 21. črc 2021, 07:58

Zkušenější nejsem, teprve budu dávat první, ale také jsem dost hledal.
Pro mne jsou obrázky v tomhle článku za tisíc slov: https://www.shootingillustrated.com/art ... d-red-dot/

Pokud nechci střílet mířenku na konkrétní vzdálenost, pak 25m (resp. klidně i 50, kdyby to mělo cenu) i bez přenášení poslouží na kratší vzdálenost naprosto dostatečně, opak se říct nedá.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#77 » stř 21. črc 2021, 08:44

ak dobre pamatam, tak som daval 15m. pretoze je to predpokladane najbeznejsia vzdialenost, na ktoru by som strielal, nastrel som overoval od 5m do 25m nech mam prehlad, kam to lieta. Na 5m je posun minimalny a najviac som strielal len na nejakych 30-35m a aj to len na plechy, kde to ale pekne "cinkalo", takze nemam dovod zamernu menit



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#78 » stř 21. črc 2021, 11:42

bbobb píše:Zkušenější nejsem, teprve budu dávat první, ale také jsem dost hledal.
Pro mne jsou obrázky v tomhle článku za tisíc slov: https://www.shootingillustrated.com/art ... d-red-dot/

Pokud nechci střílet mířenku na konkrétní vzdálenost, pak 25m (resp. klidně i 50, kdyby to mělo cenu) i bez přenášení poslouží na kratší vzdálenost naprosto dostatečně, opak se říct nedá.


Jj, máš recht, takto bych byl happy. Tak si ještě pohraju ;)

Obrázek

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#79 » úte 3. srp 2021, 20:54

Za cca 3 tydny bude dalsich pet volnych CHPWS V4 na RMR/508T/507C na MOS...



TheLastBoyScout
Příspěvky: 15

Příspěvek#80 » stř 4. srp 2021, 06:10

MKabar píše:Ta ocelova co neni od CHPWS? No 509T se dotyka primo zaveru ve vyrezu, sedi na zaveru, je to jen rail uprostred a vepredu zaslepka dokonale licujici. Je to asi o 1 mm ci 1,5 mm nize nez CHPWS bo ta je i pod 509T mezi zaverem a kolimem.

CHPWS konecne nakoupene - mam na ceste jak V4 klasiky na 507/508/RMR/SRO tak na 407/507Kacka na normalni MOS na dvourade tak i nejake na PDP. Hodim to na bazar az dorazi... (3-4 tydny).

Nainstalováno :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Dizza
Příspěvky: 89

Příspěvek#81 » stř 4. srp 2021, 06:59

Taky mám. Je to geniální deska!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



TheLastBoyScout
Příspěvky: 15

Příspěvek#82 » stř 4. srp 2021, 07:56

Dizza píše:Taky mám. Je to geniální deska!

koukám, že ty šroubky nahoře na kolimátoru ti taky daly trochu zabrat :lol: tím torxem, co se dodává s destičkou mi to vůbec nešlo chytit, musel sem použít ten od Holosunu.. i když velikostně se zdají být stejný

Uživatelský avatar
Dizza
Příspěvky: 89

Příspěvek#83 » stř 4. srp 2021, 08:06

TheLastBoyScout píše:
Dizza píše:Taky mám. Je to geniální deska!

koukám, že ty šroubky nahoře na kolimátoru ti taky daly trochu zabrat :lol: tím torxem, co se dodává s destičkou mi to vůbec nešlo chytit, musel sem použít ten od Holosunu.. i když velikostně se zdají být stejný

Vystihnul jsi to úplně dokonale :-) celkem jsem se opotil. Prohledal jsem celej barák jestli nemám vhodnější ale nakonec jsem to utahoval tím od holosunu :lol:



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#84 » stř 4. srp 2021, 08:17

Pánové to jste mě potěšili, že nejsem jenom totálně jalovej - ty šroubky jsou očividně trochu nepovedený. :)
Taky jsem se opotil, když jsem to rval na PDP. Akorát u té destičky žádný nebyl, Holosuní nefungoval skoro vůbec, ale naštěstí přímo u PDP ještě bylo jedno malé Lko, které to jakž-takž chytalo.

Příště bych zvážil rovnou i tu možnost " add 1 each T8 / T10 Torx Bits to your order." za $5, ať má člověk klid.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#85 » stř 4. srp 2021, 10:00

Dizza & Scout: Chtěl jsem se zeptat proč jste se rozhodli dát na fullsize Glock MOS zrovna 507K? Ptám se proto, že sám mám 507K na Hellcatu a chci pořídit Holosun na G17 a právě řeším dilema jestli velkej 507C nebo malej 507K, tak by mě zajímalo co přesvědčilo konkrétně vás. Díky

Uživatelský avatar
Dizza
Příspěvky: 89

Příspěvek#86 » stř 4. srp 2021, 10:07

Za mě určitě protože to mám na EDC glocku. A nelíbí se mi když ten kolimátor na bocích přečnívá přes závěr. A celkově mi byl tak nějak sympatickej :lol:



TheLastBoyScout
Příspěvky: 15

Příspěvek#87 » stř 4. srp 2021, 14:28

wert píše:Dizza & Scout: Chtěl jsem se zeptat proč jste se rozhodli dát na fullsize Glock MOS zrovna 507K? Ptám se proto, že sám mám 507K na Hellcatu a chci pořídit Holosun na G17 a právě řeším dilema jestli velkej 507C nebo malej 507K, tak by mě zajímalo co přesvědčilo konkrétně vás. Díky

Upřímně řečeno, mě se ten solární panel těžce nelíbí, takže jsem ho ani nezvažoval :lol:

Uživatelský avatar
MKabar
Příspěvky: 1162

Příspěvek#88 » čtv 5. srp 2021, 02:29

Wert - napis mi SZ ohledne Holosunu... umim C i K i 509T za better price... O:-)

Ja mam teda sice 509T na 19 na noseni, ale 507K by byla druha volba a RMR treti... :-D.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#89 » čtv 5. srp 2021, 10:56

Díky všem za odpovědi, dává to smysl. Já to mám na G17, kterou se mi tahat nechce, takže tam by ta velikost nevadila. Naopak jsem si říkal, že si zbytečně zmenším okno... ještě se zeptám, na Glocku s tím 507K ani s tou CHPWS deskou není vidět na normální mířidla, že?... ale je aspoň vidět moucha přes to integrovaný hledí co je na 507K? jestli je to použitelný aspoň jako nouzovka, kdyby někdy zrovna v blbou dobu zhasla tečka :D
MKabar: díky za nabídku, ozvu se



TheLastBoyScout
Příspěvky: 15

Příspěvek#90 » čtv 5. srp 2021, 12:34

Nouzově jo
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů