Pistolové kolimátory/RMR



ineyaa
Příspěvky: 111

Příspěvek#1 » ned 8. říj 2017, 23:26

Docter Sight III / G19 MOS
g19_mos_small.jpg

Kolimátor používam asi 3 mesiace ako užívateľ bez predchádzajúcich skúseností z kolimátormi.

Svetelné podmienky zatiaľ pre 7 MOA tečku neboli problém ani cez poludnie v Auguste.
Niekto môže naraziť na problém "hviezdy" (starburst) ktorý je zavislý na úrovni zraku (astigmatizmu). Ťiež nevnímam tečku ako dokonalú, ale vzhľadom na jej veľkosť to dokážem dobre ignorovať. Chce to vyskúšať na živo a porovnať efekt voľným okom a napr. cez kameru na mobile.
Cena je pomerne vysoká, v prípade RMR porovnatelná s cenou novej pištole.
Zo začiatku to chce zvyk, aby prezentácia zbrane automaticky umiestnila tečku do zorného poľa. Postupom času ju človek "loví" menej.
Strelecké výsledky sú lepšie, streľba na >10 metrov je komfortnejšia a rýchlejšia. Naopak streľba s tasením a mierením na kratšie vzdialenosti mi príde pomalšia oproti mechanickým. Príklad: tasenie zo skrytého odevu a 1 výstrel na 5m vzdialený gong za 2sec, to samé 17m 2.5sec.

HV píše:Jak to vypadá po týdnu nošení? Na std mířidlech mám chuchvalce prachu ale to stačí odfouknout.

S tak prašným prostredím skúsenosti nemám. Vzhladom na baterku (ktorá je nutná) robím vizuálnu kontrolu ako stavu baterky tak aj tečky/skla pri každej manipulácii z trezoru.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#2 » ned 22. říj 2017, 14:03

Kolik je u tohohle skla garantovana vydrz baterie?



ineyaa
Příspěvky: 111

Příspěvek#3 » čtv 2. lis 2017, 14:59

Podla internetu vraj ~rok, ale nemam to overene. Blizim sa k 6. mesiacu, zatial som baterku nemenil.

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#4 » pon 6. črc 2020, 10:22

Ahoj, oživím tohle téma. Chtěl bych na svůj Glock 19 gen4 přidat kolimátor, konkrétně Holosun HS407K a zaujímá mne zda se dá někde za rozumné peníze vyfrézovat rám pisole tak aby šel namontovat... Nevíte někdo kdo, kde a případně kolik taková úprava může stát? Vím že puškařství Zendl to dělá ale to je pro mne trochu z ruky. Ideálně Liberec/Praha. Druhá varianta by byla koupit nový závěr už s montáží za cca 9k...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#5 » pon 6. črc 2020, 14:37

Mam poptano na SFP9 a uprava zaveru je tam pod 5k. Celkem draha zalezitost (i kdyz jak se to vezme). Na glocka to bude levnejsi rekl bych.
Vyhody :
- nepotrebujes nakupni povoleni ani nic podobnyho, je to kosmeticka uprava
- nezustane ti druhej zaver co (velice pravdepodobne) nebudes pouzivat

Nevyhody :
- "znicis" si zaver a podle velikosti jednotlivych veci dost mozna prijdes o zadni miridla (ja vim 407K je ma v sobe)
- pokud si za extra peniz nenechas vyrobit kryci desticku tak zaver bude muset vzdycky mit ten red dot
- nezustane ti druhej zaver co budes moct pouzit

Dal bysme se mohli bavit o tom jak moc dobra/spatna vec je nosit red dot.

Kazdopadne tohle cely rozhodne neni levna zalezitost. Dejme tomu 3-4k za upravu zaveru + nejakych treba 6-7k+ za optiku a jsi na 10k bez mrknuti.

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#6 » pon 6. črc 2020, 14:51

Jasný pokud to bude cele za +- 10K budu spokojen. Chtěl jsem jednu pistol na skryté nošení s red dot. Pokud by byla drahá úprava stávající zvažoval jsem nový závěr ale tam to poleze do peněz + další nevýhody co píšeš. Ještě jako nejdražší varianta jsem pokukoval po nové P-10 OR :-D Ty budeš dávat jaký kolimátor?



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#7 » pon 6. črc 2020, 17:50

No uplne 100% jsem se nerozhodl jestli do toho vubec jit (tema zda nosit kolimator nebo ne).
Pokud pujdu tak bud Holosun 407K nebo 507K. Tak jako tak si dej pozor na Holosun at je to letosni model, protoze na letosek nove udelali to, ze se nemusi demontovat pro vymenu baterky ale presunuli dvirka na bocni stranu. Oni tvrdi vydrz baterie 50k hodin, coz je vic jak nejakych 5 let a 258 dni takze nejspis je zrovna tohle uplne jedno, ale kdyby nahodou.

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#8 » pon 6. črc 2020, 22:24

Koukal jsem že na Holosun.cz maj slevu tak jsem jeden HS407K vzal... za 5k neber to :-) tak snad seženu někoho kdo mi upraví rám.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#9 » úte 7. črc 2020, 04:58

Uprimne setrit na kolimu se nevyplaci, casem zjistis ze ti jen tecka nevyhovuje a budes muset kupovat novy ram. Hs507 sice stoji dvojnasob ale ma stejnou montazni stopu jako RMR a mnohem lepsi obrazec nez je cista tecka.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#10 » úte 7. črc 2020, 08:40

Já jsem původně taky chtěl jít do 507, ale teď mě celkem zajímá HE509T, protože je uzavřený.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#11 » úte 7. črc 2020, 08:41

Nebude 1MOA tecka na pistoli moc mala? Nebo je to jenom o zvyku?

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#12 » úte 7. črc 2020, 09:00

Holosuny mají 2 MOA tečku.



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#13 » úte 7. črc 2020, 09:51

koudaku tak si přidáš na jasu :) Já mám na Venomu 3MOA a řekl bych, že bohatě stačí, ale méně už bych asi nechtěl. Někdo přísahá na 6MOA ale jak říkám, přidáš na jasu a je to :D

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#14 » úte 7. črc 2020, 10:16

právěže s tím vnějším kruhem naopak dává smysl co nejmenší tečka na středu = rychlé cílení děláš na kruh 32 MOA a přesné míření na 2 MOA tečku

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#15 » stř 8. črc 2020, 16:24

Tak prcek je doma, nakonec HS507K a ten kruh/tečka vypadá dobře :-) Teď už jen dořešit montáž a pak začne lov... lov tečky na střelnici než se s tím naučím mířit :-D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů