Pistolové kolimátory/RMR

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#121 » pon 14. úno 2022, 19:10

Jj ja menil uz 2x. Pry chyba, ze to bylo sklo a ne plast.



Zoon
Příspěvky: 108

Příspěvek#122 » pon 14. úno 2022, 19:20

Dovolím si tvrdit, že tam byl plast polykarbonat a ne sklo. Se sklem je delaji az ted.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#123 » pon 14. úno 2022, 19:43

Jj asi jo. Proste to predtim se odlucovalo od klece. Uvidime zda tohle vydrzi.



Alesh31
Příspěvky: 112

Příspěvek#124 » pon 14. úno 2022, 21:01

Ahoj. Nemáte někdo plonkovou destičku na Walther PDP pro RMR/Holosun?



Hombleman
Příspěvky: 68

Příspěvek#125 » pon 4. dub 2022, 08:28

Ahoj,
Potřeboval bych poradit ohledně nákupu destičky Sig + Holosun 509T:
https://chpws.com/product/sig-rx-509t/

Hledal jsem, ale obchody, co jsem v EU našel nedoručují do CZ.

Děkuju za případnou pomoc.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#126 » pát 2. zář 2022, 15:36

Poradíte někdo jakou destičku a kolimátor na Masadu? Rád bych to taky vyzkoušel. Díky moc.



Kevin
Příspěvky: 5

Příspěvek#127 » čtv 8. zář 2022, 16:33

Zdravím. Měl jsem na G17 gen 5 MOS kolimátor Holosun HE507C Elite X2 +tlumič A-TEC PMM-6 + zvýšená mířidla kvůli tlumiči. Absolutní spokojenost, ale kolimátor šel jinam a tak na G17 hledám nový. Buď stejný HE507 nebo pokukuji po Holosun SCS-MOS. Jaké s ním máte kdo zkušenosti? Jak moc by byl vidět tlumič v zorném poli kolimátoru? Asi bych musel sundat zvýšená mířidla a vrátit původní nízká. Je automatická regulace jasu opravdu tak spolehlivá? Na 507 jsem ji měl vypnutou a jas raději nastavoval ručně, např. při přesné střelbě na terč. Byl by SCS-MOS v něčem nějaká zásadní výhra proti 507?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Ineluki
Příspěvky: 8

Příspěvek#128 » čtv 3. lis 2022, 12:50

Zdravím, můžete mi někdo prosím poradit jestli se dá u nás sehnat kvalitní montážní destička pro Holosun 509T na HK sfp9?
Dík



amgp
Příspěvky: 17

Příspěvek#129 » čtv 13. dub 2023, 15:56

Před necelým jedním rokem jsem si pořídil kolimátor Holosun SCS (zelený). Měl jsem problém s namontováním na závěr. Musel jsem celkem zatlačit, než se mi kolimátor podařilo vpravit do výřezu v závěru. Ale stejně se mi nepodařilo, aby byl kolimátor v těsném kontaktu se závěrem po celé jeho spodní ploše. Blíž k mušce dosedl dobře a těsně, ale blíž k hledí tam mám tenkou mezeru - zhruba takovou, že se mi do ní podaří strčit list kancelářského papíru. Myslíte, že je dobrý nápad zkusit to vzít přes nějaký špalek kladivem a prostě to tam na sílu dorazit, pokud to půjde? Kolimátor je sice z titanu, ale bojím se o ten solární panel.

Ta mezera by mi sama o sobě nevadila. Ale na 25 m mám zásahy 10 cm nad záměrným bodem. Bohužel už jsem na konci výškového rozsahu kolimátoru, tím nastavovacím točítkem už víc nemůžu pohnout v požadovaném směru. Zatím jsem s tím nějak fungoval, ale začíná mi to vadit.

Nebo máte někdo nějaký jiný nápad, co s tím? Díky.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#130 » čtv 13. dub 2023, 20:04

Nejde zaver, nebo kolimec trosku odbrousit, aby to sedlo presne?



selag
Příspěvky: 276
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#131 » pát 14. dub 2023, 07:02

Co se takhle zkusit poradit s prodejcem Holosunu z Náměště? Určitě aspoň řekne, jak velké "násilí" při montáži kolim vydrží.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#132 » pát 14. dub 2023, 10:32

Tak v první řadě je třeba se podívat, KDE do vázne. Tj. kde si to sedne "kov na kov". Hodinářská lupa výhodou. Většinou je to ve vnitřním rohu výřezu, pokud je tam byť jen maličký rádius. Pak je třeba prohlédnout samozřejmě i kolim v těch místech, jestli nemá zbytečně ostrou hranu či otřep. A pak to teprve řešit. Možná bude stačit jen přiměřené násilí. Ale možná se bude muset závěr velmi pečlivě a velmi citlivě dofinišovat, nebo dtto s kolimem. Nicméně to by měl dělat jen puškař či maximálně dobrý strojař, který svému řemeslu rozumí.



amgp
Příspěvky: 17

Příspěvek#133 » pát 14. dub 2023, 15:20

Děkuji za reakce. Psal jsem do Holosunu. Odpověděli, že hladivem přes dřevo to zkusit můžu, ale ne moc velkou silou. Případně, že mám kolimátor zkusit obrousit, pokud tam půjde jenom o setiny milimetru a prý mi tím nepropadne záruka.

Teď mám zrovna kolimátor sundaný. Udělal jsem takový pokus. Kolimátor jsem do výřezu v závěru zkusil nasunout ze strany a zkusil protlačit výřezem zleva doprava a zprava doleva. Zprava doleva jsem kolimátor schopný protlačit na druhou stranu tak, že asi polovina kolimu přečuhuje přes bok závěru na opačné (levé) straně, pak už se to sekne a nejde to dál. Zleva doprava tam ten kolimátor vůbec nenasadím. Takže buď je kolimátor na pravé straně delší, než by měl být nebo je výřez v závěru na levé straně kratší, než by měl být.

Rádius ve vnitřních rozích žádný nevidím, ale díval jsem se na to pouze prostým okem. Otřepy taky žádné nevidím.



amgp
Příspěvky: 17

Příspěvek#134 » pát 14. dub 2023, 15:25

A ještě dodám, že po tom mojem výše popsaném pokusu o opakované protlačení kolimu zprava doleva to mám na zadní svislé stěně kolimátoru na levé straně dole asi do poloviny šířky oleštěné do leskla.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#135 » pát 14. dub 2023, 16:01

Prebrousit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů