Podpažní pouzdro G19



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#1 » pát 6. lis 2020, 09:04

Dobrý den, poraďte někdo prosím opravdu dobré a praktické podpažní pouzdro na G19. Pokud možno pouze z vlastní zkušenosti co se vám osvědčilo, ne jedna paní povídala, že tohle je super. Díky moc předem.

Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 77

Příspěvek#2 » pát 6. lis 2020, 10:39

Já osobně léta používám vertikální Dastu (CZ 75D Compakt) s protiváhou (pouta, zásobník). Pro případné rýpaly - nevýhody podpažáku jsou jasné, ale vzhledem k tomu, že kolem pasu mám při ohledání rozměrnou ledvinku s různými potřebami, které potřebuju stále u sebe, tak opasková pouzdra na zbraň, zásobník a pouta neskutečně překážejí. Nosím přes to vestu s více kapsami a tu zaplním při práci taky. Léty praxe jsem dospěl k tomu to řešení, i když vím, že jsou tu jiná omezení - např. neprůstřelná vesta (což mě pro případné použití hodně štve) ale naštěstí tam kam jezdím dojíždím až, když je vše vyřešené. Spoustu kolegů techniků vídám neozbrojené a to si já nechci dovolit, tak to řeším takto. Jinak Dasta je pohodlná, je to měkká látka a stojí "pár šupů" Hodně přemýšlím o výměně za kožené, samosvorné KM Saddlery Superuniversal, ale je to 3700,-



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#3 » pát 6. lis 2020, 17:34

@Simier: díky moc, ta Dasta by mohla být OK. Já sice nenosím ledvinku, ale nosím Michelinku, takže v chladných dnech pro mě bude podpažní pouzdro super.

Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 77

Příspěvek#4 » pát 6. lis 2020, 17:53

Hele za ty prachy to je v pohodě. A není problém na tom něco upravit/opravit. Všechno jde prošít, nebo přidělat popruh, druky, sucháč. Když tě na tom bude něco štvát, tak to jde poupravit jak chceš.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#5 » pát 6. lis 2020, 20:27

Teď jsem se na ně díval, je tam s křížovým nebo jednoramenným závěsem. Předpokládám, že když píšeš o protiváze, máš s křížovým závěsem? Otázka, jestli je pro obyčejné skryté nošení normálního civilisty protiváha potřebná.

Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 77

Příspěvek#6 » pát 6. lis 2020, 23:12

Jo mám ten křížový. Tak taky záleží jak máš těžkou pistoli/revolver a jestli chceš nosit náhradní zásobník/rychlonabíječ. Protiváha rovnoměrněji rozloží váhu na obě ramena.

Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 77

Příspěvek#7 » pát 6. lis 2020, 23:31

Omlouvám se. Teď jsem juknul do katalogu Dasty a mám kombinaci pouzdro kat. č. 635/O a k tomu druhý závěs s protiváhou (pouta,zásobník), kterou už asi nedělají.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 77

Příspěvek#8 » pát 6. lis 2020, 23:38

Pokud nechceš nosit k tomu Glocku další zásobník, tak by ti mohlo stačit pouzdro 635/KZ, ale to podle fotek nemá ten rozšířený ramenní závěs, který mi právě přijde pohodlný.

Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 77

Příspěvek#9 » pát 6. lis 2020, 23:43

Blbí je, že teď si to nikde nevyzkoušíš. Já jsem ho kdysi kupoval v JGS v Praze a tam jsem si to rovnou zkusil. Už si to moc nepamatuju je to spousta let, ale zřejmě jsme přímo na prodejně nakombinovali pouzdro a protiváhu, měl tam toho tenkrát hafo.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#10 » sob 7. lis 2020, 20:16

Simiere, strašně moc díky za rady i obrázky, zkusím koupit 635/O a když budu moc toužit po křížovém, dokoupím protiváhu s pouzdrem na zásobníky.

Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 77

Příspěvek#11 » sob 7. lis 2020, 20:56

Nemáš za co. Dasta není žádný zázrak, ale myslím, že budeš spokojený až si zvykneš. Podpažák není příliš oblíbený způsob nošení zbraně (a já to zcela chápu), ale jsou situace, kdy je to jako kompromis - mám/nemám - poslední možné řešení. Já už to beru jako zcela normální, prostě jsem si zvykl na tento způsob a i náš instruktor uznal, že než nenosit, tak radši použít tohle, i když to vůbec není ideální. Na výcvik chodím oblečen stejně jako do služby, což hodně kolegů nosících civil absolutně nedodržuje a může se jim to nedej bože vymstít. Kolikrát jdu po výjezdu do obchodu pro sváčinu a ani si neuvědomím, že mám kvér pořád u sebe.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů