Walther PDP puzdra dostupne

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 517

Příspěvek#46 » čtv 24. lis 2022, 06:43

Za mě nylon nebrat a raději zkusit kydex. Klidně T.REX Ironside.



risa2000
Příspěvky: 846

Příspěvek#47 » čtv 24. lis 2022, 10:57

Petr: Jestli to pouzdro z nylonu drží tvar, jak píší na webu, tak mi není jasné, proč raději nevzít kydex. Každopádně, mám IWB a OWB kydex na PDP 4.5" a nedovedu si nic jiného představit. Ta pistole je docela velká (a těžká, když je nabitá).

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 279

Příspěvek#48 » čtv 24. lis 2022, 11:28

Jak jsem psal - s kydexy vevnitř i vně už mám zkušenosti s mýma čízama, a pohodlí si s nimi moc neužiju. Tak si říkám, že bych udělal ústupek z výhod, které kydex bezesporu má. A pomohli by mi, kdyby někdo už s nylonem zkušenost měl a řekl by mi, jestli ten ústupek je tak zřetelný, nebo zda pohodlí, které získal, je znatelné.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#49 » čtv 24. lis 2022, 13:18

Hlavní výhoda kydexu je bezpečnost použití. A je na každém, jak moc chce při ochraně svého bezpečí nošením zbraně zvyšovat vlastní rizika blbym pouzdrem. Ale to už se tu probíralo mnohokrát a často zbytečně, takže mu to někdo odsouhlaste a je to. :-D

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 279

Příspěvek#50 » čtv 24. lis 2022, 13:42

Sarkafarka.Loupeznik: koukám, že jsem se asi připletl do nějakého folkloru, který je tady léta přetřásán. Připomnělo mi to situaci na motorkářském fóru, kde každý nováček při registraci začal třemi dotazy: oblečení kevlar nebo kůže? Olej syntetika nebo minerál? A chcípat motorku chcípákem nebo klíčkem?

OK, pochopil jsem, jdu si objednat kydex a nevymejšlet píčoviny :D

PS: Před hodinou jsem ho přivezl! Já su ták šťastné...!

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 279

Příspěvek#51 » čtv 8. pro 2022, 09:39

Po zvážení argumentů i zkušenosti s ČZ P10c jsem došel k tomu, že nic rozumnějšího než iwb kydex není, tak ho mám a už nosím. Zdá se mi, že je to o něco pohodlnější než čezeta.
20221208_085407.jpg


Ale přecejen jsem zvědav, jak (ne)pohodlné by bylo to nylonové FALCO pouzdro, které lze nosit jako IWB, ale i OWB pokud se opasek podvleče. A tak jsem ho přecejen objednal taky. Po Novém roce ho dostanu a o zkušenosti se tady pak podělím.

NYLON 1.jpg

NYLON 2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 279

Příspěvek#52 » pon 16. led 2023, 11:59

Slíbil jsem, že poreferuji. No ale co k tomu říct - je to měkčí a líp se to chová při ohýbání dle chování těla. Ale je to tlustý. Jako OWB to dělá velkou bouli na bundě, do které za chůze narážím předloktím. Pažbička pistole odstává od těla, což je příjemné na tasení, ale skryté nošení to moc není. Každému je jasné, že tam něco máš. A jako IWB musím povolit pásek o 2 až tři dírky (s kydexem si povolím o jednu). Je to velmi příjemné, netlačí, ale schovat to moc nejde.
Závěr: nosím zase v IWB kydexu a tohle jsem strčil do skříně. Je to hezky a kvalitně zpracovaný, škoda pěkné práce, opravdu poctivě uděláno.



TomasL
Příspěvky: 12

Příspěvek#53 » úte 4. dub 2023, 21:46

Zdravim,
mám dotaz / prosbu na zdejší střelce. Pokud máte OWB kydexové pouzdro pro Walther PDP s jakoukoliv svítilnou, mohli by jste mi poskytnout foto, nebo alespoň popis jakým způsobem pouzdro zbraň s namontovanou svítilnou (a jakou svítilnou) drží a jak jste s funkcí pouzdra spokojeni.

Mám nedobrou zkušenost s pouzdrem pro Walther PDP 4,5 FS se svítilnu FENIX GL22. Pouzdro jsem si nechal udělat na zakázku u kydexovapouzdra.cz - výroba RH Holsters. Pouzdro dorazilo značně sevřené viewtopic.php?f=18&t=13201&start=705#p286131 . Poslal jsem pouzdro zpět na uvolnění svoru. Vrátilo se volnější, ale při dalším zkoušení jsem zjistil, že dochází k "hoblování" horní ostrou hranou závěru vnitřku pouzdra, kde proti hraně závěru je rádius. Dochází ke ztenčování materiálu pouzdra. Pouzdro je hrubé, neklouže to. Zvětšuje se síla potřebná k vytažení zbraně a je nutné pouzdro druhou rukou přidržet. Budou se zde dobře držet nečistoty.

tady to dre.jpg
vydrene pouzdro od zaveru.jpg
zbytky kydexu na zbrani.jpg
nepasuje to 1.jpg
nepasuje to 2.jpg


Pouzdro vypadá jako by bylo na menší (nižší) výšku závěru. Věřím, že to je pakárna vyrábět takovouto kusovku s mnoha variantami možností, ale věřím i tomu, že to lze vyrobit lépe.
Pouzdro jsem vrátil s nabídkou, že bych vzal zbraň se svítilnou a sjel k výrobci pro výrobu nového kusu pouzdra. Bohužel údajně nelze pouzdro jinak udělat a už se tím nechtějí zabývat. Vznesl jsem i dotaz jakou jinou svítilnu bych si měl pořídit, aby nebyl problém pouzdro vyrobit a byl jsem spokojen. Doporučily mi TLR-7, že zákazníci jsou spokojení.
Tak pokud je zde někdo, kdo toto bude číst a má PDP s TLR-7, nebo i jinou svítilnu a s pouzdrem je spokojen (od jakého výrobce), byl bych rád za foto jak zbraň v pouzdře sedí, za foto stejných detailů, jako jsem zde výše přiložil. Děkuji
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



risa2000
Příspěvky: 846

Příspěvek#54 » úte 4. dub 2023, 22:18

TomasL: Nepomohu ti se svítilnou, ale pokud hledáš někoho, kdo bude mít chuť, ti udělat pouzdro na míru, a bude ochoten se s tebou o tom bavit, zkus Ongear. Byl jsem tam s CZ P-01 a Ondra se snažil mi maximálně vyjít vstříc. (Na rozdíl od RH Holsters, kde jsem si dvě pouzdra na Hellcat musel dotunit horkovzdušnou pistolí sám.).

Musím ale přiznat, že mám na PDP (bez svítilny) dvě pouzdra od LAG Tactical (vnitřní a vnější) a ty se nedají s ničím, co jsem viděl vyrábět tady, srovnat. Zbraň do nich zapadne přesne, nikde nic nedrhne, ani se nekinklá, zacvaknutí na lučíku má úplně jiný chod, než RH Holsters, atd. Je na nich na první pohled vidět, že jsou nejenom dělané na přesné formě, ale že si někdo dal i práci a promyslel jejich funkci (takže to není jen tupá kopie tvaru zbraně, ale má to věci, které na zbrani nejsou, ale na pouzdře jsou praktické).

Takže, zkusil bych Ongear, a pokud by to nevyšlo, tak se podívej venku. S RH Holsters to podle mne nemá cenu dál řešit.



TomasL
Příspěvky: 12

Příspěvek#55 » pát 14. dub 2023, 20:51

risa2000: Děkuji za doporučení. Včera návštěva u ONGEAR. Pouzdro vyrobeno na počkání. Zatím spokojenost. Čas ukáže.

Ongear 1.jpg
ONGEAR 2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů