Walther PDP puzdra dostupne



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#31 » čtv 19. srp 2021, 18:40

To je nejake divne puzdro. To je nejaky hybryd ne? Koza a kydex? Neni to jeden celek

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#32 » čtv 19. srp 2021, 19:09

Ono je totiž hrozně pohodlný nosit kydex na těle :)
Proto se dělají na vnitřní nošení tyhle hybridy kde je kůže na kůži a plast jen na zbraň..



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#33 » čtv 19. srp 2021, 21:07

McFly to ano to chapu, ale pak to pouzdro je o hodne velke. Treba se podivej na obrazky ramba na 1 stranke tohoto tematu.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#34 » pát 20. srp 2021, 08:35

ja chapem, ze to McFly myslel ironicky, ale ono je skutocne pohodlne nosit kydex na tele. Casto pohodlnejsie nez koza, hlavne ked je teplo a dost sa potim.

Eagg: crossdraw, alebo len ciastocny, nevim jak to uplne nazvat, mi nepride idealny. Jako vyskusat to mozes, za to nic nedas, ale odporucal by som zvolit bud apendix, alebo niekde na osmej az pol deviatej (ja bezne nosim zhruba na pol stvrtej, tak snad som to dobre zrkadlovo otocil) a toho sa nejaku dobu drzat, bezne denne nosit a susit tasenie



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#35 » pát 20. srp 2021, 15:08

Nosim pod trikem tilko ktere v lete ochladzuje a v zime hreje. Puzdro nebude na tele primo, nikdy. To jedine zeby sem s ni sel plavat :). Chce to jen zvyk na to noseni si zvyknout. Jinak pocituju kazdym dnem lepsi a lepsi pocit z noseni. A to nosim jen doma zatim.

Dotaz.
Konkretne u PDP mi pride ze cim mam mensi nastavec na pazbu tym taseni z puzdra je rychlejsi a istejsi. Nebo je to klam?



STOUPA 666
Příspěvky: 103

Příspěvek#36 » pon 18. říj 2021, 18:57

Co vy na universální CYTAC Mega-fit,je to blbost,nebo stojí za zkoušku? IWB u mně nehrozí,to nechci.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#37 » sob 11. pro 2021, 20:28

Tak dneska sem zistil ze kdyz dam dole z puzdra ten drap tak se mi zbran pohodlnejsie nosi.
Podnetilo mne k tomu to ze obout si zimne (takove vyssie) topanky bylo fakt za trest. Je to moje prvni zima ako drzitele zbrane a teda jsou to skusenosti ktere sem jeste neziskal a tak sem teda skusil dat dole ten drap ktery zbytecne tiska pistoli k telu a je to pohodlnejsi. Rekl bych ze ta pistole ma tam vic mista k "uvolneni" od tela kdyz se musim fakt docela hodne sehnout. Takze uz tam drap ani davat nebudu. Dival sem se do zrcadla a vubec to ani nevadi ho tam nemit i treba v lete pod trikem. Ten rozdil v trceni rukojeti je minimalni ale zato komfort pri noseni podskocil radovo o 100 bodu.

Tak sem se chtel podelit s takovou skusenosti, mozna to nekomu pomuze. Cuuuus

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#38 » ned 12. pro 2021, 19:48

V zimě se dá nosit vnější kydex daleko jednodušeji, než v létě (vnější kydex nosím v 85 % případů celoročně). Proč se hmoždit s kydexem na kůži, když to lze lépe a pohodlněji...???
U drápu a spol. je to o vkusu každého soudruha. Z hybridu jsem dráp taky vyhodil a pravděpodobně zahodím i tuckable sponu a dám tam speedloopy. Kouzlo je v konfigurovatelnosti, každý to naladí tak, jak mu to vyhovuje.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#39 » ned 12. pro 2021, 20:18

CzechJoker, nerozumim uprimne ako sa da nosit venkovni puzdro OWB.
kdyz si jen vemu situaci ze sem v obchode a vytahuju penezenku z vrecka, tak rukou musim obleceni odtahnout tak abych se k te penezence dostal, tym padem bude videt puzdro na zbran, pripadne bude hrozit riziko ze ji nekdo uvidi.
OWB puzdro se myslim, nosi z pohledu pravaka na (2 az 3 hodine) ...a z pohledu levaka na 9 - 10 hodine (co je muj pripad) ale ja na 9-10 hodine v kapse nosim mobil, klice od auta. v leve nosim penezenku a klice od domu. Takze v podstate to neustale odkrejvam, saham do kapes. takze mit tam trcici OWB puzdro a v ni pochopitelne pistoli, no neumim si to predstavit.
Na kurzu, OKEJ, na strelnici OKEJ, ale v realnom zivote?
Jak to dokazes? Nebo ho nosis az na prdeli v zadu? rad se necham poucit. Anebo proste nevytahujes mobil, klice od auta, penezenku, nesahas vubec do kapes?
P.S. nemam hybrid, ale todle Kydex (a drap sem sundal)
https://postimg.cc/Y4hPSTpg

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#40 » pon 13. pro 2021, 12:02

Nosím na třetí hodině, v kalhotových kapsách nosím akorát smrkáč, případně nožík (jinak do kapes nesahám). Peněženku nebo telefon nosím většinou jinde, než kolem pasu (peněženku vlastně občas nosím v opaskové dokladovce od Dasty, schová se to pod košili). Opasek mám relativně levný od Helikonu, mám i kožený 5.11, ale zhubl jsem do něho...
V létě mám přes kydex tričko nebo košili, na podzim nebo v zimě mikinu, svetr nebo bundu. Pokud vím, že se budu svlékat, tak to řeším jinak (sako, ledvina, CCW taška), ale to je jiný příběh. Chvilku jsem to ladil, než si to všechno sedlo, ale nakonec je to nejlepší řešení. Kalhoty musí mít vysoký pas, oka na kydexu mám posunutá maximálně dolů, aby si pouzdro sedlo co nejvýš a oblečení musí být trochu volnější.
Mám samozřejmě i vnitřní pouzdro, ať už Dastu nebo kydex, ale nosím je minimálně. Hybrid nenosím skoro vůbec, nesedl mi. U vnitřního mi vadí, že se mi zaryje do střev, kdykoliv se ohnu a ani v autě při řízení to není žádná hitparáda.
Jo, to nejdůležitější - takhle nosím G43. Šla by i devatenáctka nebo PDP, ale poslední rok nosím prakticky jenom tohodle cvrčka. Jediné, u čeho s tím byl problém, byl velký revolver SW, ten prostě trčel a čouhal.



Petepap
Příspěvky: 29

Příspěvek#41 » stř 30. bře 2022, 18:06

Ahojte, viete mi niekto poradiť nejaké púzdro (nie kydex) na PDP 4,5 Fullsize? Vonkajšie na opasok. Napríklad niečo univerzálne ako od firmy Cytac. Díky za každý nápad.



Petepap
Příspěvky: 29

Příspěvek#42 » úte 5. dub 2022, 17:29

STOUPA 666 píše:Co vy na universální CYTAC Mega-fit,je to blbost,nebo stojí za zkoušku? IWB u mně nehrozí,to nechci.


Práve mi prišlo, páči sa mi,zbraň v ňom sedí dobre. Mám 4,5 Fullsize

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#43 » stř 17. srp 2022, 13:46

Dotaz. Máte u OWB kydexu sweatguardy plny, polovicni, nebo vubec? Jak to funguje? Já mam na P99 fobus bez a zadnej problem. Si tak rikam, jeslti bych se na to nenepichoval v pripade, ze bude zbran venku a ja se budu ohybat na stranu pouzdra.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 765

Příspěvek#44 » stř 17. srp 2022, 20:31

Poloviční a je to v pohodě. Plný bych nebral. Tedy pokud se bavíme o "civilním" nošení. Mám kydex od RH a můžu doporučit. Jinak možná budu měnit protože svitilna :-D ale určitě vezmu poloviční sg.

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 278

Příspěvek#45 » čtv 24. lis 2022, 06:22

Ahoj! Dneska si jedu pro Walthera PDP :-) A samozřejmě řeším pouzdro.
Zatím mám dvě čezety, P09 fullsize nosím jedině v owb kydex, to jinak nejde, a na P10C mám jak owb tak iwb s plným sweatguardem. Pohodlí jsem s tím moc nezažil, a tak chci zkusit nosit nylon. A rovnou mě zaujala varianta pouzdra, která funguje i jako iwb, stejně jako owb... Co si o tom myslíte?
Případně: máte to někdo a podělte se o zkušenosti? Odkaz:

https://www.falcoholsters.com/cs/nylono ... 814-fisher

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů