Běh s pistolí - kam s ni

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#16 » pon 10. led 2022, 10:24

Jak vypadá taková mikina?
A proč je samozřejmé bez náboje v komoře? Aby tě někdo/něco zranilo než dáš náboj do komory?



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#17 » pon 10. led 2022, 11:23

Jak dlouho trvá natáhnout závěr?



partykiller
Příspěvky: 60

Příspěvek#18 » pon 10. led 2022, 11:47

Těm co odpověděli relevantně k dotazu, děkuji.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#19 » pon 10. led 2022, 12:09

Já jsem to zkoušel jen s několika různými opasky na všech možných polohách a to je krajně nepříjemné.
Takže hruď je asi nejlepší. Jen jsem nikdy takové oblečení kde by pistole nelítala neviděl, tak si to nedokážu přestavit, proto jsem se ptal.

JirkaCV: viz SZ



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#20 » pon 10. led 2022, 12:16

→ Jarda K: Chůze/běh nemá vliv na náboj v komoře.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#21 » pon 10. led 2022, 12:28

Na malu zbran (Taurus 738, Ruger LCP) je v poho ten elasticky pas.



partykiller
Příspěvky: 60

Příspěvek#22 » pon 10. led 2022, 12:51

Killing joke: zkoušel jsem na nějaké mikině Klimatex. Za mě asi nejdůležitější prvek toho je, že daná mikina opravdu hodně těsně na prsou přiléhá, je cítit jak se pistole tlačí na prso, ale nemá prostor k pohybu. A taky, že přeci jen horní část těla vykonává menší rozsah pohybu. Ale je jasný, že čím volnější oblečení tím víc poskakování, díky té váze.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#23 » pon 10. led 2022, 16:55

JirkaCV píše:Jak dlouho trvá natáhnout závěr?

S vlcakem\pittbulem na ruce dyl, nez by sis pral nebo to nejde vubec. Uz tak je clovek zpomaleny nestandartnim nosenim na behani a pridavat k tomu dalsi zdrzujici promennou, ne diky.



Kamilák
Příspěvky: 25

Příspěvek#24 » pon 10. led 2022, 19:34

Ad pitbull - otázka je, zda snaha úspěšně zneškodnit psa visícího na ruce a nezranit přitom sebe nebo okolí průstřelem či odrazem bude korunována úspěchem, podobně jako následující pokus domluvit se s vyšetřujícím orgánem, že opravdu šlo o krajní nouzi a nebezpečí nešlo odvrátit jinak, o riziku ze strany majitele raději nemluvě. Jestli nakonec nemá ten pepřák o chlup navrch nejen pro běžce, ale i pro všechny zúčastněné.

Abych nebyl úplně OT jak mě MRBLUE oprávněně sprdnul, tohle tu ještě asi nebylo (některé myšlenky jsou docela zajímavé):
https://www.pewpewtactical.com/jogging-while-carrying/
Naposledy upravil(a) Kamilák dne pon 10. led 2022, 19:44, celkem upraveno 1 x.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#25 » pon 10. led 2022, 19:36

Nepojednava sa tu o vhodnosti toho ktoreho obrannejo prostriedku, ale o noseni pistole



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#26 » pon 10. led 2022, 20:09

Není pak lepší nosit (běhat s) nějakou malou perkusi? Palcem natáhnout a střelit? Tahat na jogging policajta může být celkem riziko. Ale je to jenom názor začátečníka.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#27 » pon 10. led 2022, 20:47

Nie. Tak ako neni lepsie nosit miesto loveckeho noza pazurikovy noz.
Daj si perkusnu pistol na telo pri behu. Je na vlhkost urcite citlivejsia ako moderne zbrane a strelivo. Tiez pri rovnakej velkosti ponuka mensi vykon a menej ran a vacsinou aj horsiu pohotovost.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#28 » pon 10. led 2022, 21:12

Pokud by mě někdo/něco donutilo běhat v lese ačkoli mám v ruce pistoli :D, asi by se mi líbilo něco jako je zde. https://www.youtube.com/watch?v=h_4L72c ... arHolsters



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#29 » pon 10. led 2022, 21:22

Pravda je, že já po lese taky neběhám. Obvykle sedím, stojím nebo pomalu jdu. S prutem. Počet v zásobníku nehraje roli, víc než dvě rány stejně smrdí teplákama. Na pohotovost v prostoru v lese mám víc času, než v průchodu u paneláku.

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#30 » pon 10. led 2022, 21:46

Nosím minimálně, spíše výjimečně a pod oblečením spíše na druhé či desáté hodině, aby mi ten obranný poklad nedrhnul při rozpohybování o moje francouzské hole, tím mám jistě nošení složitější... Podpažní pouzdro již delší dobu visí ve skříni a to staré opaskové ve stylu samosvorného zvolna odchází do věčných lovišť. Jak má kdo z méně vitálních střelců vyzkoušené řešení nošení při běžně horších (ale i chvílemi nouzově rychlejších) pohybových a reakčních možnostech ve chvíli, kdy by bylo situačně nutné bleskově reagovat na kritickou obrannou situaci? Zatím se moje někdy nošená CZ 75 BD Police na mě (v oblečení mimo léto) při mých téměř dvou metrech a váze 120 kg vždy téměř ,,ztratila" a nyní zvažuji nákup CZ P-10 C i s patřičným pouzdrem... Zbytek vícekusového obsahu trezoru mimo střelnici nenosím...
Jestli jsem se svým dotazem v tématu OT, tak mě admine bez váhání pošli do hnědého středu Brusele a ze mě se stane jen pozorovatel cvrkotu na serveru... :)
Din

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů