Běh s pistolí - kam s ni



partykiller
Příspěvky: 60

Příspěvek#1 » sob 8. led 2022, 06:56

Prosím kolegy co nosí i běhají o typy a osvědčené způsoby kam s pistolí při behu. Běhám nalehko, na běžeckém pásku jen telefon a klíče, bez batohu apod abych tahal co nejméně zátěže, přeci jen u trasy kolem 10km je už každý dkg znát.
Nějaké typy? Díky



partykiller
Příspěvky: 60

Příspěvek#2 » sob 8. led 2022, 06:57

Prosím kolegy co nosí i běhají o typy a osvědčené způsoby kam s pistolí při behu. Běhám nalehko, na běžeckém pásku jen telefon a klíče, bez batohu apod abych tahal co nejméně zátěže, přeci jen u trasy kolem 10km je už každý dkg znát.
Nějaké typy? Díky



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#3 » sob 8. led 2022, 07:58

Nikam. Pri behu ten kram otravuje jako nikdy. Vyreseno tlacnou dykou na krku.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#4 » sob 8. led 2022, 09:28

A je vůbec takhle nalehko možné zbraň skrýt.
Nosíš desert Eagle, nebo maličkou jednoranku?
Na kotník to asi moc dobře nejde, s opaskem se utrápíš a podpažní pouzdro zase bude všude lítat.

Takže asi jedině takové ty elastické pásy na všechno možné.

Stačí na YouTube napsat "Carry a gun while running".
Naposledy upravil(a) Killing joke dne sob 8. led 2022, 09:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#5 » sob 8. led 2022, 09:30

Začni běhat na těžko, s malou polní a taktickou vestou, na vojně se to tak dělá :-D

A když běháš opravdu jen s telefonem a klíčem, tak proč najednou i pistole ?



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#6 » sob 8. led 2022, 10:01

Při běhu to fakt nejde. V rámci posilování i jiných partií běhám v jedný ruce zavírací nůž a v druhý v případě tmy svítilnu. Telefon a ostatní blbosti při běhání nepotřebuju. Užívám si ticha lesa.



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#7 » sob 8. led 2022, 10:20

Používám takovej širokej elastickej pás z alika, ale:
- chce to lehkou zbraň
- v tomhle případě nemám v komoře
- rychlost tasení je hodně mizerná

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#8 » sob 8. led 2022, 13:14

Ide o to v akom obleceni behas. Pokial chces nieco do sustakov / kratasov tak mala pistol typu B71, LCP a podobne minizbrane urcite bez problemov (par rokov dozadu som takto nosieval - klips nacvaknuty na sustakoch). Ak mas dobre drziace vnutorne puzdro, tak jediny problem (resp. ani nie tak problem ale fakt) je, ze po dobehnuti cistis zbran od potu. Inak streku mam tiez cca 10km a holt ked su magori co behaju v ramci treningu Murpha v 9kg veste, tak mna kilo na opasku predsa nemoze zastavit :mrgreen:. Ale beham cez les a v SFU nohaviciach - cize tam nemam problem s opaskom. A ano - tiez som uz zvazoval ze by to chcelo nieco mensie a lahsie, ale zatial som to skusol. Nosim bud Ruger SP101 alebo SW MP9c - kozene resp. kydex IWB.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#9 » sob 8. led 2022, 13:49

Jako v Karate kid, nebo Mstiteli s píštalou. Kotníkové pouzdro na jedne a stejnou zatez na druhej kotník a je to. .)

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#10 » sob 8. led 2022, 20:00

Škoda že jsi neuvedl s čím přesně hodláš pobíhat.
Kdyby mě potkalo to neštěstí a musel bych běžet tak bych volil nejspíš aegis ledvinku nebo
nějakou obdobnou.



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#11 » sob 8. led 2022, 20:17

Zkoušel jsem to s vnitřním pouzdrem a g43 na 3 hodinách. Kraťasy s látkovým páskem a volné triko.

Celkem to šlo.



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#12 » sob 8. led 2022, 20:57

Ahoj. Když běhám s holkou, tak nosím ledvinku Select Carry od 5.11 a v ní svůj oblíbený G48 bez náboje v komoře.
Je to pohodlné? Není. Je to vzhledné? Není.
Ale je to "trhací" a dá se z toho vcelku rychle tasit.
Když běhám sám, tak mám jen nůž za pružným páskem "ledvinky" na telefon. Co bych s ním dělal, to tedy nevím, ale mám ho.



partykiller
Příspěvky: 60

Příspěvek#13 » sob 8. led 2022, 21:11

Mám Hellcat, střídám s G43X.
Dneska jsem vyzkoušel venkovní prsní kapsu u funkční běžecké mikiny a musím říct, že docela dobrý. Mikina tím jak je přiléhavá na prsou a pistole je ve venkovní kapse v tom místě tak nikam necestuje, nezvedá se. Poznat to také není, je tam jen taková boule jako by b té kapse bylo cokoli jiného. S tím si asi v chladnějším období vystačím, v létě se uvidí. Samozřejmě bez náboje v komoře.

Uživatelský avatar
Jarda K
Příspěvky: 185

Příspěvek#14 » pon 10. led 2022, 10:07

Proč má chůze/běh vliv na náboj v komoře?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#15 » pon 10. led 2022, 10:16

Obava, že vypadne a spadne na "prdelku" a nebo klacík projde lučíkem a nebo ji najdou děti a a a ??? :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů