Pouzdro na skryté nošení



Rubak1
Příspěvky: 12

Příspěvek#1 » čtv 8. zář 2022, 13:09

Rád bych se vás zeptal na radu ohledně pouzdra na skryté nošení.
Rozhodl jsem se, že si pořídím pistoli HS H11 a chtěl bych se zeptat co byste mi doporučili, aby byla zbraň co nejméně vidět a zároveň se co nejpohodlněji nosila. Styl mé práce je spíše sedavý, kancelářský s požadavky na určitý druh oblečení jako jsou košile či obleky.
Děkuji za rady a doporučení.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 886

Příspěvek#2 » čtv 8. zář 2022, 13:20

Čím blíž k tělu, tím lepší skrytí, ale horší ergonomie dostupnosti zbraně. Malá pistole se dá ve vnitřním pouzdře nosit pod opaskem na vnější straně kalhot. Není to nejpohodlnější na úchop, ale nevadí při pohybu, sedu a celkem je i dobře skrytá. Když vyjdou dobře poutka pásku, mohla by se i h11 takhle vejít...



Sam Jr.
Příspěvky: 227

Příspěvek#3 » čtv 8. zář 2022, 14:13

Kup si na Ali IWB kydex od Gun&Flower/Pole.Craft/BBF Make na Hellcata - stojí 20-40 USD a vyzkoušej si nošení na vnitřní straně, když to bude pro tebe nevyhovující, tak objednej nějaké OWB pouzdro.



Rubak1
Příspěvky: 12

Příspěvek#4 » čtv 8. zář 2022, 15:51

Neznáte náhodou nějakou prodejnu nejlépe v Praze, kde by měli velký výběr a dalo by se nejlépe něco vyzkoušet? Chtěl bych jít spíše do IWB, jde mi o lepší skrytí i na úkor pohodlí.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#5 » čtv 8. zář 2022, 16:14

Rubak :
Řešení je materiál Kydex. Ibw skryje pouze o výšku zbraně pod úrovní opasku. Nevymyslej jiný postupy rozhodování.

Takže si rozmysli jestli ibw nebo owb dle délky oblečení co nosis. Já nosím ibw a přišel jsem na to, že 60 procentům obleceni dle jeho délky by stačilo i obw.

A pro nošení i pro košili do kalhot určitě potřebuješ iwb pouzdro se sponou tuck able.

Mám ibw Kydex tuckable, vím o čem mluvím. Nejspíš to bude řešení pro tebe. A ano lze nosit vně kalhot ale uvnitř opasku. Kousek pohodlnější. Owb nejpohodlnější ale chybí možnost košile dovnitř.



Rubak1
Příspěvky: 12

Příspěvek#6 » sob 10. zář 2022, 17:04

Co si myslíte o sweatguardu? Brali byste kodex s plným, polovičním či úplně bez?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#7 » sob 10. zář 2022, 18:33

Plný. Vždy a všude pro nošení celý den v civilu
Naposledy upravil(a) audis dne sob 10. zář 2022, 18:50, celkem upraveno 1 x.



JirkaCV
Příspěvky: 1527

Příspěvek#8 » sob 10. zář 2022, 18:41

Někomu může vadit na kůži guard, někomu pistole.
Já mám taky plný.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 605

Příspěvek#9 » sob 10. zář 2022, 23:09

Plný. Back serrations závěru vám nedřou košili/tričko (pokud nejste zrovna vzor "Dachau") a když už se potíte, tak to také neteče přímo po závěru. Jak už řekl audis, pro celoroční celodenní EDC jedině plný.



zlobrik
Příspěvky: 19

Příspěvek#10 » stř 14. zář 2022, 11:17

Plný je asi ideál, jak píšou kluci, ale za mě je tam jedna výjimka a to je AIWB - jakmile vytáhneš zbraň, tak se neohneš aniž bys nelitoval plného sweat guardu [GRINNING FACE WITH SMILING EYES] Takže z tohohle důvodu jsem zvolil poloviční a bez problémů [WINKING FACE]

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#11 » stř 14. zář 2022, 14:00

Máte něko zkušenost s hybridními pouzdry H/IWB (třeba od kydexovapouzdra.cz). Není to hybridní pouzdro moc velké? NHepotí se pod tím kůže? Opravdu se dá nosit celý den?



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#12 » stř 14. zář 2022, 14:19

Taky rozhodně plný, i když AIWB bez pistole trošku bolí do špeku :D Ale taky hlavně proto, že uříznout to pak jde vždycky a najít si svůj kompromis.



Trpaslo
Příspěvky: 69

Příspěvek#13 » stř 14. zář 2022, 15:07

audis píše:Rubak :
A pro nošení i pro košili do kalhot určitě potřebuješ iwb pouzdro se sponou tuck able.


Asi jsem to nepochopil nebo si to nedokáži představit ale jak docílíte skryté zbraně, když bude košile pak zbraň pak kalhoty. Nebude ta zbraň vykukovat mezi košilí a kalhotama?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#14 » stř 14. zář 2022, 15:17

Ta kožile se vloží do mezery mezi sponou a pouzrem.
Trochu je to vysvětleno tady
https://www.youtube.com/watch?v=NK8crkjDL1A



Trpaslo
Příspěvky: 69

Příspěvek#15 » stř 14. zář 2022, 18:14

Ou děkuji, chápu. Na ongearu ta spona asi půjde vyměnit/dodělat?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů