Pouzdra pro skryté nošení na léto



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#436 » stř 8. srp 2018, 14:07

Když jsem to zjišťoval, tak tu možnost nabízeli přímo v e-shopu (poštovné 37 USD) - teď tam vidím napevno jen USA. Možná by stálo za to jim napsat. Mě ho nakonec koupil kolega v USA.

Edit: Nějaký místní výrobce by tohle určitě dokázal také. Důležité je zachovat ten hák a zevnitř ohnout malou plošku na palec - ta usnadňuje tasení. Velká výhoda je v tom, že v případě, že se něco blíží, je možné mít relativně nenápadně ruku na zbrani. A v kapse to drží lépe, než "Nolster", tedy jenom ochrana lučíku přivázaná na opasek (https://www.alabamaholster.com/product/the-nolster/).

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#437 » stř 8. srp 2018, 14:31

Ongear udělá cokoliv, poradí, porovná, doladí. Na počkání po předchozí domluvě . Super přístup. Doporučuji!



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#438 » pon 27. srp 2018, 09:09

Nazdar lidi, mám dotaz. Trenuju nošení. zhruba na apendixu, vnitřní nylonové pouzdro Falco.
Aby pouzdro sedělo, kalhoty nepadaly a tak, tak pásek nemůže být volný. Pistole má nějakou tloušťku a pevně zapnutý pásek ji nutně musí tlačit na břicho. Z toho mi osobně vzniká někdy docela značný diskomfort, který občas může být až hodně nepříjemný. Trvalý tlak na břicho není nic moc.
Otázka zní, zda se by se to dalo vyřešit pouzdrem z jiného pevnějšího materiálu (kůže, kydex), nebo jestli to u vnitřních pouzder na měkkých částích těla je běžné (o vnějších pouzdrech vím ;-) )
Díkes



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#439 » pon 27. srp 2018, 11:39

Spíš bych podezíral nevhodné kalhoty (pokud máš kvalitní pásek - pouzdra Falco je takovej slušnej průměr, to bych zatím nepodezíral). U mě se to výrazně zlepšilo, když jsem pořídil kvalitnější a střihem vhodnější, revolver dokonce pohodlně nosím v Dastě. Tudíž pochlub se, v čem chodíš :)



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#440 » pon 27. srp 2018, 12:56

Jsem prostý hoch, takže v džínách :-D
I když pásek už je takovej spíš retro.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#441 » pon 27. srp 2018, 14:37

Chce to pevnej pásek a kalhoty s pasem výš než na bocích. Já na radu zdejších moudrých hlav koupil Wranglery a dost to pomohlo - jsou trochu pružné a pas mají fakt v pase, takže grip zbraně mám už dost vysoko, aby se nzarýval (ať nosím kde nosím). Pásků mám několik různé tuhosti a obecně platí, že čím tužší pásek, tím míň se pouzdro otáčí směrem do těla. Paradoxně díky vyšší tuhosti pak nemusí být tak utažený, protože sám o sobě udrží pozici kalhot i pouzdra bez deformace - to taky zlepší pohodlí.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#442 » úte 28. srp 2018, 15:53

Nebo nensoit apendix. Kupodivu jsem viděl že jsou i pozdra vypadající jako klasické IWB s popisem že jsou pro takové nošení přímo určena. Kdo ví, ale v čem je rozdíl

Dobrej pásek opravdu pomáhá...do riflí, pokud člověk pásek neukazuje, doporučuju nylonovej radši dvojitej, protože tam člověk může dotahovat a povolovat jak se mu zlíbí po milimetru a vidět stejně nejde. mám tento http://www.toptactical.cz/e-shop/first- ... p14523.htm
Obecně by pásek na kvér neměl jít zmáčnknout a měl by držet "kruh" pokud ho člověk jen tak chytne.
Kalhoty mám ruzné a do všech se můj kydex kupodivu vejde i když jsem s tím příliš při koupi nepočítal. (což je výhoda kydexu jelikož je snad z pouzder nejtenčí) Ze začátku mě to taky tlačilo, ale sedlo si to.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#443 » úte 28. srp 2018, 18:49

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že hodně udělá i samo kvalitní pouzdro. IWB kydex mi vadil, ale třeba hybrid (kožené podšití směrem k tělu, z druhé strany kydex) mi nevadí...



Zulda
Příspěvky: 211

Příspěvek#444 » stř 29. srp 2018, 11:56

AIWB kydex mě dřel, tak jsem zašel k čalouníkovi, ten mi dal odřezek kůže. Tu jsem přilepil chemoprénem hladší stranou na kydex a je to teď úplně o něčem jiném.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#445 » úte 9. črc 2019, 01:26

Rád bych se zeptal, z nedostatku jiných možností jsem koukal po ledvince na skryté nošení. Nikdy jsem nic podobného nezkoušel, ani jsem nenašel nějaký návod. Jde o to, že uvnitř prostoru na zbraň jsem našel dvě poutka a nejsem si jistý, k čemu slouží. Mohl by mi nějaký zkušenější nositel vysvětlit, co se s nimi dělá, k čemu slouží? Děkuji.



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#446 » úte 9. črc 2019, 08:58

používám něco takového
https://www.prodej-zbrani.cz/prislusens ... 2471p.html
a to ty kapsičky na zip dávám mobil, takže kdo to nezná si myslí, že tenhle rozměr mám kvůli mobilu, k tomu normální malou ledvinku a pouzdro na Leatherman.



Tomi_901
Příspěvky: 60

Příspěvek#447 » stř 17. črc 2019, 23:40

Logan: Při zapínání kapsičky se jedno z poutek nechá trčet mezi jezdci na zipsu anebo z dírky, při tasení zbraně zatáhneš za poutko, kapsička se otevře. Jestli jezdci na zipsu drhnou, projdi po zipsu obyčejným mýdlem anebo voskem. Dvě poutka jsou pro variabilitu, někdo to chce tahat za pravé, někomu vyhovuje zas levé...

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#448 » čtv 18. črc 2019, 02:35

Tomi_901: A já čekal kdoví co za záhadu... Děkuji za odpověď a vysvětlení!



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#449 » pon 2. zář 2019, 15:09

Obrázek

Já P07 nosím v tomto a pokud ji v autě posunu na třetí hodinu, tak o zbrani nevím.

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#450 » úte 14. črc 2020, 17:53

Podelim se o svou zkusenost. Pripominam ze fakt tohle je extremne individualni, pocity kazdyho jsou jine, dane anatomii, stylem oblekani, stylem chuze a tak.

Nosim denne, prakticky ke vsem prilezitostem (nepiju, hospody nemusim).

Nenosim jen na prilezitosti jako jsou koncerty (Rudolfinum atp).

Zbran mam CZ P10 C, standard zasobnik bez botky, standard miridla. Poridil jsem si Foxx holster IWB (https://www.foxxholsters.com/collection ... ts/holster). Na zaklade zdejsi diskuse, dlouho jsem to resil.

Mam dva protipoly outfitu, mestsko-pracovni chinos kalhoty, kosili do kalhot a samozrejme pod kosili bavlnene tricko. Casto pres to blazer nebo sportovni sako, v zime kabat.

Zalesak, na hrani s dcerou, vylety, zalesactvi (miluju prirodu) nosim army/zalesak styl, neco mezi tramp a tacticool :D (proste to co povazuju za prakticky a plni to nejaky ucel), kde nosim tricka, popr. trekove kosile (jine barvy a material a trochu uvolnenejsi strih).

Zbran nosim na 3. hodine (presne), holster je nastavitelny, tak nosim mirne zbran sklonenou vpred (velmi neznatelne, o jednu dirku).

A musim rict, ze je fantastickej, zda se to na prvni pohled masivni plat kuze, ale perfektne padne a je komfortni. Jak celodenni kancl, tak pochody po meste, rada hodin v aute (rizeni), cestovani vlakem, vylety do prirody atp.

Jedina situace, kterou jsem musel vyresit je, kdyz nosim vetsi batoh a mam v pase uchycene nositko pro dceru (je to bederak o tloustce taktiky), takze zbran je na 3. hodine blbe dostupna, vyresil jsem obycejnym appendix kydexem, jen pro tyhle prilezitosti (noseny spise na 2. hodine), nekdy nesu na brise batoh a dceru na zadech, pak je to skvele plna polni :D

Akorat jednou se mi stalo, ze pri stehovani nabytku z bytu ve vedru, kdy jsem mel lehci obleceni jsem si pazbickou trochu odrel bok.

Postavu mam spise stihlou (troufam si rict ze mirne atletickou), vyska 175cm 72kg.

Za me je to skvele pouzdro. Tak snad to nekomu pomuze s vyberem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů