Pouzdra pro skryté nošení na léto

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#466 » pon 25. dub 2022, 10:22

Po skouknuti odkazu mě sharky připadá jako jakékoliv nesharky iwb Kydex pouzdro. S širší sponou. Tedy nošení stejné. Není co dál zkoumat.



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#467 » pon 25. dub 2022, 17:26

Není to sice sice pouzdro, ale k tématu nošení v létě se to možná hodí. Mrkněte na tričko CRAFT Nanoweigt. Nosím to i v největším horku (zpravidla pod nějakou volnou tropiko košilí od helikonu ) parádně to odvádí pot, chladí a nošení v létě extrémně zlepšuje.



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#468 » ned 16. říj 2022, 21:24

Přátelé, nemáte vyzkoušenou dastu 828 s g17/45? Jak to sedí dohromady? Líbí se mi na ní ten matroš k tělu a vlastně i šev na obou stranách oproti řadě např 212...



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#469 » ned 16. říj 2022, 22:14

Proč chce pořád někdo pokoušet svůj osud s takovým odpadem?

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 588

Příspěvek#470 » ned 16. říj 2022, 22:38

Páč se ještě sami (nebo někdo z jejich okolí) nestřelili, či nemuseli řešit, že zatímco budou zbraň lovit z plátěného pytlíku, někdo střelí je. Na druhou stranu, když vzpomínám na své telecí léta a v čem všem jsem nosil... :roll:

Dnes už pro EDC výhradně kydex. V případě střelnice a plinkingu (a třeba revolveru) ještě vezmu na milost perfektně vyrobené, přesně padnoucí a pevné kožené pouzdro. Ale nějaké plátěné pytlíky - to prosím už ne.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#471 » pon 17. říj 2022, 06:45

Strikera bych do měkkého pouzdra nedal ani náhodou, ale sa/da čízu ve vnějším měkkém pouzdře od dasty jsem desítky let nosil v úplné pohodě. S vypuštěným kohoutem, samozřejmě. Kevina v měkkém vnitřním pouzdře od dasty pod páskem zrovna tak. Dokonce ani moc měkké není, když Kevina můžu zase jednou rukou do pouzdra, které ani pásek nepřiplácne k tělu, vrátit. Ale to je všechno historie víc jak 20 let stará. Heh dokonce jsem párkrát strčil i holou pistoli za gumu u tepláků. Samozřejmě s utaženou tkaničkou. Jasně, že je to mnohem méně bezpečné než v kydexu. O tom žádná. Takže, když to dneska jde, noste tvrdá pouzdra. Ale střezte se dogmat, protože stejně nebudou platit navždy.



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#472 » pon 17. říj 2022, 17:13

Hoši, já ale nadrcnutého kvéra tahat v hadře nechci. Takže dasta jako taková problém nebude. Když jsem oblítával kšefty a házel takový všeobecný pokec o všem možném, tak mi hned několik lidí řeklo, že nosívali taky v dastě a ok. Borec v glockshopu se mi dnes přiznal, že takto nosil ku spokojenosti docela dlouho. Na střelnici mám samozřejmě vnější pevné pouzdro. Vnitřní ještě doladím. Nicméně stále nechápu v čem je problém vrazit kvéra do hadráku, který rozhodně sám o sobě není vyloženě měkký. Pokud bych do pouzdra strkal mimo gatě, kdy není pouzdro stlačeno, nemůže být problém. Mám plynovku v původní dastě téměř dvacet let a stále si drží svůj tvar, nikde nic nemá tendenci tlačit na citlivé místo, stěny pouzdra jsou prostě rovné tak jak z výroby.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#473 » pon 17. říj 2022, 20:20

Tahat nenadrcnuto? Proč proboha? To je jako netahat nic... Přesněji.. to je jako tahat cihlu. K ničemu jinýmu, než to po někom hodit se pak nehodí. A na to ZP netřeba.



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#474 » pon 17. říj 2022, 23:17

Tak já bych to tak nehrotil. Nabitá zbraň pochopitelně zvyšuje šanci na úspěšné řešení situace, ale stále ne na 100%. Furt je lepší mít onu cihlu, než nic. Ale na tomto se nikdy neshodnou všichni jednotně. A myslím, že můj původní dotaz se drobátko zvrhnul jiným směrem.



Spirpin
Příspěvky: 120

Příspěvek#475 » stř 19. říj 2022, 16:32

libor007 píše:Tak já bych to tak nehrotil.

https://www.youtube.com/watch?v=RJzw4liFaZA



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#476 » stř 19. říj 2022, 17:03

Znám. A znám přesto pár lidí, kteří nosí stále, ale nenabito.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#477 » stř 19. říj 2022, 18:52

A to je odůvodnění proč nenosit nabito?



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#478 » stř 19. říj 2022, 19:08

Nemyslím, že toto je tématem tohoto vlákna. O tom se vášnivě dikutuje jinde.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#479 » čtv 20. říj 2022, 10:34

ono to spolu ale tak nejak suvisi. bez naboja v komore casto nosi ten, co bud a) neveri svojim schopnostiam alebo b) neveri svojej technike.
Tato tema je podkategoria bodu b), pricom pri obecnych best-practices ktore sa vykrystalizovali (a stale samozrejme vyvijaju) ludmi ktori co-to maju jak nastrielane, tak odnosene, sa hadr fakt odporucit neda. Je to relikt historie, da sa generalizovat, ze clovek ktory to odporuca nema skusenosti a prehlad, pripadne sam sebe klame, pretoze pre skryte nosenie momentalne nic lepsie ako samosvorny kydex neexistuje.
Zas by som samozrejme nerad, aby sa niekto urazil - aj ked objektivne nic ine ako kydex odporucat nemozem, tak sam obcas nosim 1911 vo vonkajsom kozenom holstri, alebo PPK v kotnikovej hadrovej daste. Ale to nie je preto, ze by to bolo objektivne vhodne riesenie, ale preto, ze proste subjektivne chcem, mozem a som si vedomy veskerych nevyhod, ktore z toho plynu.



Anka
Příspěvky: 5

Příspěvek#480 » čtv 9. úno 2023, 13:08

Zkusím oživit vlákno. Máte někdo zkušenosti s nošením zbraně ve stehenním pouzdře pod oblečením? Hledám varianty, jak nosit zbraň a toto mi přijde vzhledem ke stylu oblékání (především v létě) jako vhodné řešení. Vyzkoušeno - u pasu pistoli neschovám, podpaží pouzdro taky není žádná výhra. Prosím i o tipy a návrhy na další způsoby nošení. Děkuju

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů